Zonguldak'ta büyük yangın! Saatlerdir söndürülemedi
Haberler » 3. Sayfa » Zonguldak'ta büyük yangın! Saatlerdir söndürülemedi - Haberler

Zonguldak'ta büyük yangın! Saatlerdir söndürülemedi

Zonguldak kent merkezinde akşam saatlerinde meydana gelen yangını söndürme çalışmaları devam ediyor. Mobilya atölyesinde çıkan yangın içeride bulunan kimyasalların da etkisiyle kısa sürede büyüdü. Yan binalara sıçradı. Bir kent, yangın söndürme çalışmaları için adeta seferber oldu. Çevre ilçelerden takviye ekipler de çalışmalara katıldı.

Zonguldak'ta büyük yangın! Saatlerdir söndürülemedi

'ta 3 katlı bir mobilya atölyesinde çıkan yangını söndürme çalışmaları devam ediyor. Belediye Başkanı , 15 araçla yangına müdahale edildiğini açıkladı.

AHŞAP VE KİMYASALLARIN ETKİSİ YANGINI KÖRÜKLÜYOR

Edinilen bilgiye göre, Ontemmuz Mahallesi Acılık Caddesi'nde bulunan mobilya atölyesinde saat 16.00 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan yangın binanın çatısını sardı. Atölyedeki ahşap ve kimyasal ürünlerin etkisiyle yangınbüyürken alevler çevredeki binalara da sıçradı.

KULLANILMAYAN BİNA YIKILDI

Ekipler çevredeki binaları ve ikametleri boşaltırken olay yerine AFAD, 112 ve çok sayıda ekibi sevk edildi. İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı da bölgede alınan güvenlik önlemlerinin koordinasyonunu sürdürüyor. Bölgede kullanılmayan bir bina ise güvenlik sebebiyle yıkıldı. Bir kümes kül oldu.

İLÇE BELEDİYELERİNDEN TAKVİYE EKİPLER GELDİ

Zonguldak Belediyesi bütün araçlarını olay yerine sevk etti. Kilimli Belediyesi, ÇATES A.Ş. ve Kozlu Belediyesi'ne ait ekipleri de bölgeye takviye olarak gönderildi. Su tankları da bölgeye takviye edildi. Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait ekipler de bölgede söndürme çalışmalarına eşlik ediyor.

YANGIN YAKININDAKİ ARAÇLARDA MADDİ HASAR OLUŞTU

Yangının meydana geldiği sokağın dar olması ekiplerin çalışmalarını güçleştirdi. Bazı ekipleri Acılık Sanayi Sitesi içerisinden yangına müdahale etmeye çalıştı. Dar sokaktaki park halindeki araçlarda kısmi maddi hasarlar meydana geldi.

VALİ, BELEDİYE BAŞKANI VE EMNİYET MÜDÜRÜ OLAY YERİNDE

Yangını söndürme çalışmaları aralıksız sürerken Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ve Zonguldak Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

BELEDİYE BAŞKANI: ÇOK ÜZÜCÜ, GEÇMİŞ OLSUN

Müdürü, itfaiye ekiplerinin koordinasyonunu sağladı. Olay yerine gelerek incelemelerde bulunan Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, "Çok üzücü, geçmiş olsun. Arkadaşlarımız iki saatten beri söndürmeye çalışıyor. Mobilya atölyesi olduğunu öğrendik. İçeride kimyasal ve ham maddeler olduğu için sıkıntı yaşanıyor. Ulaşım noktasında da sıkıntılı bölge olduğu için bir metruk binayı arkadaşlarımız yıkmak zorunda kaldı. İnşallah en kısa sürede söndüreceğiz. Can kaybının olmaması şu an için sevindirici. Çevredeki binaların da etkilenmemesi için emniyetle ve AFAD ile beraber gayret gösteriyoruz. İnşallah en kısa sürede söndürülür. Ondan sonra bilgilendirme yaparız. Şu an ilçelerimizden de gelen yardımcı araçlarla beraber toplam 15 araç ile müdahale ediyoruz. Geçmiş olsun" ifadelerine yer verdi.

PATLAMALAR MEYDANA GELDİ

Söndürme çalışmaları sırasında atölyenin çatısında kısmi çökmeler yaşandı. Atölye içinde zaman zaman patlamalar meydana geldi. Ekiplerin söndürme çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Kaynak: İHA

Haber Videosu

: Zonguldak'ta büyük yangın! Saatlerdir söndürülemedi

Manşet

Haberler

3. Sayfa

Son Dakika Haberleri