Meteksan Savunma Haberleri

Meteksan Savunma haber, Meteksan Savunma son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Meteksan Savunma - 05.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 19
Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı denize iniyorSavunma sanayine yönelik üretimleriyle dikkat çeken Antalya merkezli Ares Tersanesi, Ankara merkezli Meteksan savunma firmasıyla birlikte Türkiye'nin ilk Silahlı İnsansız Deniz Aracı'nı (SİDA) aralık ayında denize indiriyor.
Meteksan Savunma - 30.10.2020
Sınır güvenliğine 'paramotor' tehdidi
PKK'lı 4 teröristin İskenderun'da terör eylemi yapmak amacıyla sınırdan "paramotor" kullanarak sızması, sınır güvenliği ve hava savunması açısından yeni bir boyut oluşturuyor.
Meteksan Savunma - 28.08.2020
Migros okul ihtiyaçlarını geniş seçeneklerle sunuyor
Migros, yeni eğitim-öğretim yılında çocuklar için tabletten kırtasiye grubuna en kaliteli ürünleri geniş seçeneklerle sunuyor.
Meteksan Savunma - 05.04.2020
Meteksan Savunma'dan Kovid-19'a karşı "dayanışma" mesajı
Meteksan Savunma Genel Müdürü Selçuk Kerem Alparslan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede devletin birlik ve dayanışma çağrılarına destek verdiklerini bildirdi.
Meteksan Savunma - 05.03.2020
Milli savunma ve havacılık sanayi SAHA EXPO'da kanatlanacak
Önemli firmalardan SAHA EXPO 2020'ye destek Öte yandan, ASELSAN, Türk Havacılık Uzay Sanayi (TUSAŞ), ROKETSAN, BAYKAR, ASFAT, STM, Dener Makina, Ziraat Katılım ve Sarsılmaz Silah'ın "Platin sponsor", TAİS, TEİ, Akım Metal, Canik Samsun Yurt Savunma, UNİDEF, Saver Savunma, Ermaksan, İşbir, Meteksan Savunma, Teknopark İstanbul, Yılmaz Makina ve Akkar Silah'ın "Altın sponsor" olarak destek verdiği SAHA EXPO 2020'nin "Gümüş sponsor" firmaları ise Altınay Teknoloji, OBSS, Kardemir, MKEK, FNSS, HAVELSAN, ASPİLSAN, Pavotek, Üntel, İğrek, Ordulu, Mobit, Ader Savunma, Alp Havacılık, Huğlu, Kale, Derya, EAE Elektrik, KOEL Elektronik, ALA Uluslararası Ltd.
Meteksan Savunma - 17.01.2020
Yerli ve milli savunma firmaları "SAHA"ya çıkıyor
Yerli ve milli savunma ve havacılık sanayisi için önemli bir iş birliği platformu olan SAHA EXPO 2020, 25-28 Mart'ta savunma sanayisinin dev firmala ve kurumlarının katılım ve sponsorluğunda İstanbul Fuar Merkezi'nde (İFM) gerçekleştirilecek.
Meteksan Savunma - 14.11.2019
Türk savunma sanayisinden Asya-Pasifik çıkarması
ASELSAN, Baykar, Meteksan Savunma, MILSOFT, Nurol Makina, SAHA İstanbul, STM, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) gibi şirketler katılımcı firmalar arasında yer alacak.
Meteksan Savunma - 17.09.2019
Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi tanıtım toplantısı
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Başkanı Hasan Basri Acar, "Ülke olarak hava, kara, deniz ve hudutlar açısından önemli olan sınır güvenliği ve askeri radar sistemleri alanında öncü olmak zorundayız." dedi.
Meteksan Savunma - 02.05.2019
Idef 2019'da İş Birliği Anlaşmaları
SSB ile Meteksan Savunma arasında Taşınabilir Elektronik Taarruz Projesi SSB ile Meteksan Savunma AŞ arasında ise Taşınabilir Elektronik Taarruz Sistemi Projesi imzalandı.
Meteksan Savunma - 02.05.2019
Gündem Özeti / 2 Mayıs 2019
(İstanbul/10.30) 2- Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, IDEF'19 14. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı kapsamında, Türkiye-Gine Savunma Sanayii İş Birliği Anlaşması, Kent Güvenlik Yönetim Sistemi KKTC Paketi Projesi, SSB-STM Hücumbot Geliştirme Projesi İş Birliği Protokolü, SSB-Meteksan Savunma Taşınabilir Elektronik Taarruz Projesi imza törenlerine, Büyük Rüzgar Tüneli Projesi kapsamında TUSAŞ-AIOLOS mühendislik paketi sözleşmesi imza törenine katılacak ve yabancı heyetlerle görüşecek.
Meteksan Savunma - 02.02.2019
Hava Bakım Fabrikası'ndan Ekonomiye 288 Milyon Dolarlık Katkı
Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğüne bağlı Eskişehir'deki 1'inci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü, uçak bakım, modernizasyon ve parça üretim projeleriyle Türkiye ekonomisine yılda ortalama 288 milyon dolarlık katma değer sağlıyor.
Meteksan Savunma - 17.01.2019
Füzeleri Konuşturacak Yatırım
Haberleşme sistemleri alanında, platform ve harekat ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan, düşük hacim, ağırlık ve güç tüketimi olan, elektronik harp korumalı özgün ve milli ürünler geliştiren Meteksan Savunma, aldığı yeni yatırım teşvik desteğiyle yaklaşık 5,5 milyon liralık yatırım yaparak altyapısını büyütecek.
Meteksan Savunma - 07.01.2019
Netaş Dijital Dönüşüm Direktörlüğü'ne Yeşim Dolanbay Atandı
Netaş'ın Dijital Dönüşüm Direktörlüğü'ne Yeşim Dolanbay atandı.
Meteksan Savunma - 24.11.2018
Türk Ordusunun Rüya Projesi TF-2000'in Beyni Hazır
TF-2000 hava savunma harbi muhribimizin çekirdeğini oluşturacak gelişmiş Çok Amaçlı Faz Dizinli Radar CAFRAD'ın test grubu, TCG Göksu fırkateyninin helikopter pistinde denize açıldı. Bu testlerin 2019 ilk yarısında tamamlanması bekleniyor. Ürün teslimlerinin de 2023'te başlaması hedefleniyor.
Meteksan Savunma - 13.10.2018
Savunmada Yeni Ürünler Vitrine Çıkacak
Meteksan Savunma, Türk savunma sanayisi ürünlerinde kritik görevler üstlenecek çeşitli sistemleri ve yeni versiyonları yakın zamanda sergileyecek.
Meteksan Savunma - 03.04.2018
TSK'nin Yeni "Gözü" Retinar
GÖKSEL YILDIRIM - Güvenlik güçlerinin envanterine, milli imkanlarla geliştirilen yeni bir ürün girdi. Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) envanteri, Meteksan Savunma'nın Retinar PTR Çevre Gözetleme Radarı ile güçlendirildi.
Meteksan Savunma - 01.04.2018
Dünya Havacılık Sektörünün Devleri Antalya'da Buluşuyor
AIRBUS, Boeing gibi havacılık sektörünün dünya devi firmalarını Antalya Havalimanı'nda bir araya getirecek Eurasia Airshow'un, 10 milyar dolarlık iş hacmi oluşturması ve Antalya ekonomisine 200 milyon dolar katkı sağlaması hedefleniyor.
Meteksan Savunma - 12.03.2018
Savunma Sanayisinden Katar'a Çıkarma
Türkiye'den UNIFO, Garanti Giyim, TRANSVARO, DEARSAN, TÜBİTAK BİLGEM, MILSOFT, Meteksan Savunma, SDT, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu, TAIS, ASELSAN, İŞBİR Elektrik, Nurol Makina, Sarsılmaz, ROKETSAN, Gül Otomotiv, HAVELSAN, Yonca-Onuk, Aksa Run Flat (TEKCAN), TURMAKS, SİMBT, AVS, Kale Havacılık, Medyacity, Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ, AN GRUP, ANKAREF, Kale Kalıp, DESAN, Akademi Sancak, CTECH, TÜBİTAK SAGE ve SBI Bilişim, fuara katılarak ürün ve kabiliyetlerini sergiliyor.
Meteksan Savunma - 09.03.2018
Türkiye'nin Zırhlı Araç, İha ve Botları Görücüye Çıkıyor
Türkiye'den UNIFO, Garanti Giyim, TRANSVARO, DEARSAN, TÜBİTAK BİLGEM, MILSOFT, Meteksan Savunma, SDT, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu, TAIS, ASELSAN, İŞBİR Elektrik, Nurol Makina, Sarsılmaz, ROKETSAN, Gül Otomotiv, HAVELSAN, Yonca-Onuk, Aksa Run Flat (TEKCAN), TURMAKS, SİMBT, AVS, Kale Havacılık, Medyacity, Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ, AN GRUP, ANKAREF, Kale Kalıp, DESAN, Akademi Sancak, CTECH, TÜBİTAK SAGE ve SBI Bilişim, fuara katılarak ürün ve kabiliyetlerini sergileyecek.
Meteksan Savunma - 07.03.2018
Pelikan Yuvadan Uçmaya Hazırlanıyor
Türk savunma sanayisinde son dönemde ortaya koyduğu Helikopter MİLDAR Atış Kontrol Radarı, Otomatik Kalkış ve İniş Sistemi (OKİS), Retinar Çevre Gözetleme Radarı, Pelikan Güdümlü Mermi Simülatörü ile dikkati çeken Meteksan Savunma, bu başarısını ekonomik olarak taçlandırmak amacıyla yoğun bir çalışma yürütüyor.
Meteksan Savunma - 03.03.2018
Türkiye'nin 'Şeref Konuğu' Olduğu 'Afed 2018' Sona Erdi
Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da düzenlenen "4. Silahlı Kuvvetler-Yerli Üretimi Destekleme Fuarı" (AFED 2018) sona erdi.
Meteksan Savunma - 27.02.2018
Türk Firması Suudi Arabistan'a "Kamikaze İha" Satmayı Planlıyor
Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. (STM) Genel Müdürü Davut Yılmaz, Suudi Arabistan ile kamikaze insansız hava araçlarının (İHA) satışını görüştüklerini söyledi.
Meteksan Savunma - 26.02.2018
Suudi Arabistan'ın Savunma Sanayisinde Öncü Rol Oynayacağız"
MAHMUT GELDİ / RAMAZAN TURGUT - Türkiye'nin ilk özel sektör savunma sanayisi kuruluşu FNSS Genel Müdürü ve Üst Yöneticisi Nail Kurt, 13 yıldan uzun süredir birlikte çalıştıkları Suudi Arabistan ile 7'nci anlaşmalarını yapmayı beklediklerini söyledi.
Meteksan Savunma - 25.02.2018
Türkiye'nin "Şeref Konuğu" Olduğu "Afed 2018" Başladı
Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da düzenlenen ve Türkiye'nin "şeref konuğu" olduğu "4. Silahlı Kuvvetler-Yerli Üretimi Destekleme Fuarı" (AFED 2018) başladı.
Meteksan Savunma - 16.02.2018
Dha Ankara- Fetö'nün ÖSYM'deki 'Sır Cihazı' Soruşturmasında 10 Kişiye Dava
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, FETÖ/PDY üyelerinin sınav sorularını önceden çalmak için, ÖSYM Soru Hazırlama ve Geliştirme Daire Başkanlığındaki bilgisayarlara kurduğu 'Sır Cihazı'na yönelik yapılan soruşturma tamamlandı.
Meteksan Savunma - 16.02.2018
Dha Ankara- Fetö'nün ÖSYM'deki 'Sır Cihazı' Soruşturmasında 10 Kişiye Dava
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, FETÖ/PDY üyelerinin sınav sorularını önceden çalmak için, ÖSYM Soru Hazırlama ve Geliştirme Daire Başkanlığındaki bilgisayarlara kurduğu 'Sır Cihazı'na yönelik yapılan soruşturma tamamlandı.
Meteksan Savunma - 16.02.2018
Fetö'nün ÖSYM'deki 'Sır Cihazı' Soruşturmasında 10 Kişiye Dava
ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, FETÖ/PDY üyelerinin sınav sorularını önceden çalmak için, ÖSYM Soru Hazırlama ve Geliştirme Daire Başkanlığındaki bilgisayarlara kurduğu 'Sır Cihazı'na yönelik yapılan soruşturma tamamlandı.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Meteksan Savunma Haberleri | Meteksan Savunma Haber - Haberler - Meteksan Savunma haberleri, son dakika meteksan savunma haber ve gelişmeleri burada. Antalya OSB'den yerli ve milli SİDA'ya destek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 18.1.2021 05:18:53. #1.14#
title