Memik Kibarkaya Haberleri

Memik Kibarkaya haber, Memik Kibarkaya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Memik Kibarkaya - 01.10.2019
Başkentte yoksul ailelerin çocukları için resim sergisi
Dernek Başkanı Nesrin Taner, yaptığı açıklamada, derneği, yoksul çocuklara yardım etmek için 2017 yılında açtıklarını anımsatarak, şunları söyledi: "Çocuklarımız için 3 yıldır sergi açıyoruz. Sergilerimize de yoğun talep oluyor. Sanatçı arkadaşlarımız sergimize katılarak destek veriyor. Şu anda 135 sanatçıyla bu sergiyi açtık. Resimlerimizi yapanlar arasında ünlü isimler de bulunuyor. Serginin geliriyle yoksul çocukların kışlık ihtiyaçlarını, mont, bot ve eğitim araç gereçleri gibi okul müdürlüklerinden listeler doğrultusunda elimizden geldiğince karşılıyoruz. Sergimizde, yağlı boya, kara kalem, sulu boya tabloları, ebru çalışmaları, hat çalışmaları, tezhip sanatı, el işleri yer alıyor. Sanatçı arkadaşlarımız el verdiler, umut oldular. Sergimiz 7 Ekim'e kadar açık olacak." Sergiye katılan Memik Kibarkaya da alaylı bir ressam olduğunu, eserini satarak yoksul çocuklara yardım etmek istediğini söyledi.
Memik Kibarkaya - 15.03.2018
Başkent'te "Parmak Dokunuşum" Sergisi
Ressam Memik Kibarkaya'nın fırçasız, parmaklarını kullanarak yaptığı resimlerden oluşan "Parmak Dokunuşum" isimli sergi sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
Memik Kibarkaya - 20.11.2017
Fırça Kullanmadan Yaptığı Resimleri Sergiledi
Ressam Memik Kibarkaya'nın fırçasız, parmaklarını kullanarak yaptığı resimlerden oluşan "Parmak İzlerim" sergi, Kahramanmaraş'ta izlenime sunuldu.
Memik Kibarkaya - 14.11.2016
Dha Ankara - Başkentte Uluslararası Sanat Dayanışması
Azeri ressam Mehdizade, Ankara'da bulunduğu süre içerisinde, Türk sanatı ve sanatçılarını yakından tanımak için sanatsal ziyaretler yaptığını belirterek, "Azerbaycan'da sosyal medya üzerinden özel kağıt ve pastel boyaları kimyasal karışımlar yaparak parmakları ile sanatsal çalışmalar yapan Ankaralı ressam Memik Kibarkaya'yı tanımayı çok istiyordum ve bugün gerçekleşirken beni çok mutlu etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Memik Kibarkaya Haberleri | Memik Kibarkaya Kimdir - Haberler - Memik Kibarkaya haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Memik Kibarkaya kimdir, hayatı ve biyografisi. Karantina günlerinde evini resim atölyesine çevirdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.4.2021 19:46:23. #1.14#

title