MEHMET TÜRKÖZ Biyografisi, MEHMET TÜRKÖZ kimdir?

Mehmet Türköz Biyografisi

Mehmet Türköz
14 Eylül 1971 tarihinde Denizli-Çal ilçesinde doğdu. İlkokul ve Ortaokulu Bekilli İlçesinde, Lise öğrenimini İzmir'de tamamladı.1991 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Adalet Yüksek Okulundan, 1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu.

Devlet Memurluğuna Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğünde Bütçe Uzman Yardımcısı olarak başladı. Daha sonra Sosyal Sigortalar Kurumu Sigorta Teftiş Kurulunda Sigorta Müfettiş Yardımcısı olarak çalıştı.

1998 yılında Kaymakamlık sınavını kazanarak Denizli Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı. Uşak(Karahallı), Kütahya(Dumlupınar) ve Konya(Güneysınır) ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. İngiltere'nin Nothingham Üniversitesinde İngilizce Dil Eğitimi alıp Kaymakamlık kursunu başarıyla tamamladı.

Giresun (Güce) Kaymakamlığı, Bitlis (Hizan) Kaymakamlığı, Bitlis Vali Yardımcılığı ve Balıkesir (Kepsut) Kaymakamlığı görevlerinde bulunduktan sonra 2010 yılı Ağustos ayında Tosya Kaymakamlığına atandı.

Evli ve bir çocuk babasıdır.

Mehmet Türköz haberleri için tıklayın

title