Mehmet Şevket Haberleri

Mehmet Şevket haber, Mehmet Şevket son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mehmet Şevket - 19.01.2021
Sosyolog Prof. Dr. Nur Vergin son yolculuğuna uğurlandı
Nur Vergin'in, İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı döneminde kendisine fahri danışmanlık hizmeti verdiğini dile getiren Erdoğan, şunları kaydetti: "Kendisinden bu noktada hizmetler aldım. Özellikle tanışıklığımız belediye başkanlığı dönemine dayanıyor. Tabii bu süreç içerisinde kendisini çok daha iyi tanıma fırsatını buldum. Hocamızın bir özelliği vardı, siyasetle sosyolojiyi gerçekten çok iyi örtüştüren bir insandı. Şu ifadesini hiç unutamıyorum, 'Herhalde benden daha iyi beyaz Türk kimse olmaz' derdi ama hiçbir zaman da beyaz Türklüğün savaşını vermezdi. Bir ifadesi daha vardı, o da çok önemliydi, 'Laikim ama laikçi değilim.' derdi. Bunlar tabii büyük önem arz eden ifadelerdi. Çünkü toplumun adeta bunlar kesiştiği noktalardı ve bu noktalarda Nur Vergin Hocamız hakikaten kelimeleri, cümleleri, düşünceyi yerli yerine oturtan bir hocamızdı. Ben kendilerine Allah'tan rahmet diliyorum ve Rabb'im taksiratını hasenata tebdil etsin diyorum. İnşallah mekanı cennet olsun diyorum. Şu anda bu cenaze merasimine katılan siz değerli kardeşlerimden de Allah razı olsun diyorum." Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tabii Nur Hocamızın iyi komşuları var. Bir tarafta Merkez Efendi, bir diğer tarafta Mehmet Şevket Eygi ağabeyimiz.
Mehmet Şevket - 07.01.2021
AK Parti Elazığ Milletvekili Ağar'dan Ağın ve Keban ilçelerine ziyaret
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Ağın ilçesine gelen Ağar, buradan Bahadırlar köyüne geçerek 15 Temmuz darbe girişimi gecesi şehit olan Elazığlı polis memuru Mehmet Şevket Uzun'un babası Bünyamin Uzun ile görüştü, şehidin adına yapımı süren mesire alanında incelemede bulundu.
Mehmet Şevket - 16.09.2020
İzmit Belediyespor 11 yeni transferine imza attırdı
İmza törenine İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Belediyesi Spor Müdürü ve Futbol İl Temsilcisi Mithat Ağa, İzmit Belediye Spor Kulübü Başkanı Yusuf Erenkaya, İzmit Belediyesi Satın Alma Müdürü Mehmet Şevket Verit, İzmit Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Uğur Koştur, yöneticilerden Fatih Aydın, Ece Patır, Ramazan Yıldız, Mustafa Kemal Met, teknik kadro, basketbolcular ve kulüp personeli katıldı.
Mehmet Şevket - 05.05.2020
ŞİŞLİ'DE SİLAHLI SALDIRI
Şişli'de trafikte tartıştıkları sürücüyü, bir kadın başından bıçakla yaralarken yanında bulunan erkek ise tabancayla sürücüye ateş etti. Kurşunlar şans eseri kimseye isabet etmezken saldırganlar olay yerinden kaçtı.  Olay, Şişli, Cumhuriyet Mahallesi Ergenekon Caddesi üzeri'nde meydana geldi. İddiaya göre,  biri kadın iki kişinin bulunduğu otomobil ile iki kişinin bulunduğu otomobil sürücüleri trafik kavgasına tutuştu. Kavgada otomobilden inen kadın elindeki bıçakla diğer otomobilin sürücüsünü başından hafif yaraladı. Daha sonra yoluna devam eden otomobili takip eden saldırganlar kavga ettikleri kişinin otomobilinin önünü kesti. Yanında kadın olan saldırgan tabancasını çekerek 4 el ateş etti. Kurşunlar şans eseri kimseye isabet etmezdi. Önü kesilen otomobil sürücüsü Mehmet Şefik Bilici, başına isabet eden bıçakla hafif şekilde yaralanırken  Yanındaki arkadaşı ise saldırıdan yara almadan kurtuldu.  ERKEK DE ATEŞ ETTİİlk kavgada Mehmet Şefik Biliciyi bıçakla başından hafif yaralayan kadın ve yine Mehmet Şevket Bilici'ye otomobilinin önünü keserek tabancayla ateş eden erkek kendi otomobillerine binerek olay yerinden kaçtı.
Mehmet Şevket - 20.02.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Millet Kütüphanesi 5 milyonu aşan kitap hacmine kavuşacak
'KÜTÜPHANEYE BAĞIŞTA BULUNMAYA DAVET EDİYORUM' Kütüphaneye kitap bağışında bulunan tüm kitapseverleri tebrik eden Erdoğan, "Sizler de Mirziyoyev kardeşimizin hediyesi gibi kitaplarınızı buraya getirebilirsiniz. Abdülbaki Gölpınarlı, Cemil Meriç, Cinuçen Tanrıkorur, Hasan Celal Güzel, Mehmet Şevket Eygi, Şefik Can gibi nice önemli ismin adları, inşallah koleksiyonlarıyla burada yaşamaya devam edecek.
Mehmet Şevket - 20.02.2020
Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Açılış Töreni'nde konuştu: (2)
"Bugün toprağa attığımız bu tohumlar, hepimiz için bir sadaka-i cariyedir" Cumhurbaşkanı Erdoğan, kitap bağışında bulunan tüm kitapseverleri tebrik ederek şunları söyledi: "Abdülbaki Gölpınarlı, Cemil Meriç, Cinuçen Tanrıkorur, Hasan Celal Güzel, Mehmet Şevket Eygi, Şefik Can gibi nice önemli ismin adları, inşallah koleksiyonlarıyla burada yaşamaya devam edecek.
Mehmet Şevket - 19.02.2020
Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi yarın açılıyor
Kütüphanede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mehmet Şevket Eygi, Abdülbaki Gölpınarlı, Prof.
Mehmet Şevket - 18.02.2020
Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı
Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev'in ise yarın Türkiye'ye geleceğini ifade eden Kalın, şunları kaydetti: "Özbekistan ile hem tarihi, kültürel anlamda hem de bugün daha da güçlenen bir şekilde siyasi, ekonomik önemli ilişkilerimiz var. Bu ilişkileri daha da güçlendirecek bir ziyaret olmasını temenni ediyoruz. Ayrıca perşembe günü Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nin açılışı gerçekleşecek. Türkiye'nin en büyük kütüphanesi olma vasfının yanında 7 gün 24 saat herkese açık olmak suretiyle de bu kütüphanenin Türkiye'de kitap okuma, kütüphanecilik ve diğer alanlarda çok önemli bir paradigma değişikliğine vesile olacağına inanıyoruz. Bu vesile ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin çok önemli bir ayağı tamamlanmış olacak." Millet Kütüphanesi'nde süreli yayınlar dahil olmak üzere 1,5 milyona yakın matbu eserin yer alacağını hatırlatan Kalın, "Bu sayı hızla artacak, elektronik kitap formatında da kütüphanemiz yeni bir dönemin ilk sayfasını da açmış olacak. Kütüphanemizde bildiğiniz gibi çok önemli koleksiyonlar da var, rahmetli Mehmet Şevket Eygi'den, İlber Ortaylı Hoca'ya kadar birçok kıymetli bilim insanının ve koleksiyonları da kütüphanemizde.
Mehmet Şevket - 26.10.2019
Kayseri'de "Pati Köy" açıldı
Merkezin iki bölümden oluştuğunu anlatan Yalçın, şunları kaydetti: "Birinci mekan köpeklerle ziyaretçilerin buluşacağı bölüm, ikinci mekanda ise üç mağaradan oluşan bakım yerleri var. Yavrular ayrı, hastalar ve büyük köpekler ayrı yerlerde tutuluyor. Burada temel hedefimiz köpeklerin doğal ortama, yaşam şartlarına uygun hale getirilmesi. En büyük destekçimiz Veteriner Fakültesi Dekanı Abdullah Hocamız ve Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Nilgün Hanım oldu. Hayvanlar bizim canımız, gönül dostlarımız, onlar için ne yapsak az. Yaşamın olduğu her yerde ölüm de var. Geçenlerde 90 yaşında vefat eden Mehmet Şevket Eygi, vasiyetinde kedisini çok sevdiğini, kedisine çok iyi bakılmasını ve öldüğünde de beyaz bir beze sarılıp gömülmesini istiyor.
Mehmet Şevket - 19.10.2019
ÜSKÜDAR'DA POLİS MEMURU KENDİNİ VURDU
ÜSKÜDAR'DA bulunan Şehit Polis Memuru Mehmet Şevket Uzun Çevik Kuvvet yerleşkesinde, Polis Memuru Mustafa Gökkaya iddiaya göre, silahıyla intihar girişiminde bulundu.
Mehmet Şevket - 19.10.2019
ÜSKÜDAR'DA POLİS MEMURU KENDİNİ VURDU
ÜSKÜDAR'DA bulunan Şehit Polis Memuru Mehmet Şevket Uzun Çevik Kuvvet yerleşkesinde, Polis Memuru Mustafa Gökkaya iddiaya göre, silahıyla intihar girişiminde bulundu.
Mehmet Şevket - 28.08.2019
Hayatı mücadeleyle geçen isim: Şule Yüksel Şenler
Şenler, 1965'te görüntüsüyle düşüncelerinin uymamaya başladığından hareketle tesettüre girdi. Ardından Mehmet Şevket Eygi'nin çıkardığı Yeni İstiklal Gazetesinde yazılar kaleme aldı.
Mehmet Şevket - 01.08.2019
"Mehmet Şevket Eygi yazdığını yaşayan biriydi"
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sefa Saygılı, 12 Temmuz'da hayatını kaybeden yazar Mehmet Şevket Eygi ile ilgili, "Mehmet Şevket Eygi, yazdığını yaşayan biriydi.
Mehmet Şevket - 14.07.2019
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-1
Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazeteci-yazar Mehmet Şevket Eygi'nin Merkezefendi Mezarlığı'ndaki defin törenine katıldı.
Mehmet Şevket - 14.07.2019
13 Temmuz 2019 Haberleri
13 Temmuz 2019 Manşet Haberleri.
Mehmet Şevket - 13.07.2019
İSTANBUL - CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, ERBAKAN'IN MEZARINI ZİYARET ETTİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazeteci-yazar Mehmet Şevket Eygi'nin Merkezefendi Mezarlığı'ndaki defin törenine katıldı.
Mehmet Şevket - 13.07.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmet Şevket Eygi'nin cenazesine katıldı
Güven USTA - Can EROK - Soner HASIRCIOĞLU - İstanbul DHA - CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, tedavi gördüğü hastanede 86 yaşında hayatını kaybeden gazeteci-yazar Mehmet Şevket Eygi için Fatih Camii'nde kılınan cenaze namazına katıldı.
Mehmet Şevket - 13.07.2019
İSTANBUL - CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, MEHMET ŞEVKET EYGİ'NİN CENAZESİNE KATILDI
Haber-Kamera: Güven USTA - Can EROK - Soner HASIRCIOĞLU - İstanbul DHA - CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, tedavi gördüğü hastanede 86 yaşında hayatını kaybeden gazeteci-yazar Mehmet Şevket Eygi için Fatih Camii'nde kılınan cenaze namazına katıldı.
Mehmet Şevket - 13.07.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Mehmet Şevket Eygi) Zengin bir kütüphanesi vardı ve kitaplarını...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Mehmet Şevket Eygi) Zengin bir kütüphanesi vardı ve kitaplarını Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki kütüphaneye hibe etti.
Mehmet Şevket - 13.07.2019
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan taziye mesajı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, gazeteci yazar Mehmet Şevket Eygi'nin vefatı dolayısıyla yakınları ve sevenlerine başsağlığı diledi.
Mehmet Şevket - 13.07.2019
Mehmed Şevket Eygi'nin vefatı
Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Kalemiyle inandıklarını çekinmeden savunan, kendine has zarif bir üsluba sahip, bir dönemin sembol ismi Mehmet Şevket Eygi beyefendiye Allah'tan rahmet diliyorum.
Mehmet Şevket - 13.07.2019
Mehmet Şevket Eygi vefat etti
Gazeteci, yazar, Bedir Yayınevi sahibi Mehmet Şevket Eygi, 86 yaşında hayatını kaybetti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mehmet Şevket Haberleri | Mehmet Şevket Kimdir - Haberler - Mehmet Şevket haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mehmet Şevket kimdir, hayatı ve biyografisi. Sosyolog Prof. Dr. Nur Vergin son yolculuğuna uğurlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.4.2021 16:21:42. #1.14#

title