Mehmet Metiner'den Arınç'a sert "boşboğaz" tepkisi: Böyle şey olur mu?

Mehmet Metiner'den Arınç'a sert "boşboğaz" tepkisi: Böyle şey olur mu?

02.10.2019 19:20 | Son Güncelleme: 03.10.2019 09:14

Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, bir konuşmasında kendisine "boşboğaz" diyen Bülen Arınç'a tepki gösterdi. Metiner, "Kendisi bana 'boşboğaz' demiş bir programda ama kendisine Gül, Davutoğlu ve diğerleri sorulunca 'onlar saygın arkadaşlarımız' diyecek Erdoğan hakkında da konuşurken ağzının ayarı kaçacak. Böyle şey olur mu?" dedi.

Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Kayseri'de katıldığı bir canlı yayından yeni parti kuracaklarını açıklayan eski AK Partili isimlere tepki gösterdi. Metiner, " "Gül'ün, Babacan'ın, Davutoğlu'nun parti kurmasına, AK Parti'den ayrılmasına kızmıyorum. Şer ittifakıyla birlik olmasına kızıyorum" dedi.

Kayseri'de katıldığı bir televizyon programında konuşan eski AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, programda soruları yanıtladı. Metiner, Kayseri İl Emniyet Müdürü iken Emniyet Genel Müdür Yardımcılığına atanan İbrahim Kulular'ın FETÖ ile ciddi mücadele ettiğini belirterek, "Eski emniyet müdürü ve şimdi Emniyet Genel Müdür yardımcısı olan İbrahim Kulular babayiğit biridir ve canını gözetmeksizin Kayseri'de FETÖ'cülerle mücadele etmiştir. FETÖ ile mücadele etmek her babayiğidin harcı değildir. Kendisinin önü açıktır daha da iyi yerlere geleceğine inanıyorum. FETÖ öyle bir şeydir ki ahtapot gibi, buradan kesersiniz şuradan başka bir görüntüde içinize sızar. Ben partimde FETÖ'cüler bitti derim ama görünenler lakin kriptolar için aynı şeyi söyleyemem" ifadelerini kullandı.

"ARKADAŞLARIM BAKANLARIN ÖZEL KALEM MÜDÜRLERİNE BİLE ULAŞAMIYOR"

Mehmet Metiner yeni sistemdeki bakan uygulamasının partiyi halktan kopardığını iddia ederek şunları söyledi;

"Milletvekili genel başkan yardımcısı olmaz, öyle olunca belediye başkanı ya da il yönetimi, il başkanı milletvekilinin emrine girmek gibi bir duyguya kapılıyor. Emre amade bir il yönetimi olmaz. Bakan siyasetten gelmeli, gelmezse halktan kopuk olunur. Arkadaşlarımın değil bakana özel kalem müdürüne bile ulaşmakta sıkıntı çektiklerini biliyorum."

"GÜL, BABACAN VE DAVUTOĞLU'NA KIZMIYORUM"

Metiner, yeni parti kuracağı iddia edilen Abdullah Gül'ü eleştirerek, "Bize kaybettirenler, partimizde iktidar şehvetine düşenlerdir, kibir budalalarıdır, bunlar da böyledir. Gittiler şimdi ve göreceksiniz partimiz daha da güçlenecek. Yüreği yetiyorsa, kendi çıksın parti kursun. Biz onun ya da yanındakilerin partiden ayrılmasına kızmıyoruz. Ama Reis'in kaybetmesi hedefli bir şer ittifakının içine girerse biz buna kızıyoruz bunun adı arkadaşlık değil ihanettir, bunu yapana da hain denir" dedi.

ARINÇ'A SERT "BOŞBOĞAZ" TEPKİSİ

Kendisine 'boşboğaz' diyen Bülent Arınç'a da yüklenen Metiner; "Kendisi bana 'boşboğaz' demiş bir programda ama kendisine Gül, Davutoğlu ve diğerleri sorulunca 'onlar saygın arkadaşlarımız' diyecek Erdoğan hakkında da konuşurken ağzının ayarı kaçacak. Böyle şey olur mu? Başta kendisi olmak üzere hepsi cevap verecek. Mesela 15 Temmuz gecesi neredeydiler, referandumda ne oyu kullandılar? Bunları kutsalların üzerine yemin ederek açıklasınlar" şeklinde konuştu.

Mehmet Metiner'den Arınç'a sert 'boşboğaz' tepkisi: Böyle şey olur mu?

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mehmet Metiner'den Arınç'a sert "boşboğaz" tepkisi: Böyle şey olur mu? - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 12:50:46. #1.15#
title