MasterChef'in ustası Mehmet Yalçınkaya'nın acıklı hikayesi! 3 parmağını da kıyma makinesine kaptırmış - Haberler Magazin
Haberi Paylaş

MasterChef'in ustası Mehmet Yalçınkaya'nın acıklı hikayesi! 3 parmağını da kıyma makinesine kaptırmış

Snob Magazin - Haberler | Magazin

MasterChef Türkiye'nin deneyimli jüri üyesi Mehmet Yalçınkaya'nın programda sol elini neden sakladığı merak ediliyordu. Usta şefin sol elini saklamasının altından acıklı bir hikaye çıktı. Yıllar önce sol el parmaklarını kıyma makinesine kaptıran Yalçınkaya, bu nedenle elini göstermeyi pek sevmiyor. Ancak usta şefin mesleği için bedel ödedikten sonra şimdi zirveye çıkması, arkasından gelenlere de örnek oluyor.

TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef programı, reytinglerde önemli bir başarı yakaladı. Önemli ölçüde hayran kitlesi oluşturan programının jüri üyeliğini üstlenen Mehmet Yalçınkaya'nın sol elini neden sakladığı da programın başından bu yana merak konusu. Bu sorunun altından, herkesin takdirle okuyacağı bir başarı öyküsü çıktı.

PARMAKLARINI KIYMA MAKİNESİNE KAPTIRDI

Parmaklarını yıllar önce kıyma makinesine kaptıran Mehmet Yalçınkaya, geçirdiği kaza sonrası 3 parmağını kaybetmiş. Yalçınkaya'nın bu durumu her ne kadar dışarıdan sıkıntılı görünse de pes etmeyen usta şef, yıllar sonra mesleğinde zirveye çıktı.

MasterChef jüri üyesi Mehmet Yalçınkaya'nın acı hikayesi ortaya çıktı

MEHMET YALÇINKAYA KİMDİR?

'Fusion Mutfak' akımını yapmış olduğu çalışmalar sonucu Türkiye' de ilk uygulayan isim olan Mehmet Yalçınkaya, dünya çapında başarılarını kanıtlamış bir isim.

Masterchef'in Mehmet Şef'i 1974 yılında aşçılar diyarı Bolu'da dünyaya geldi. 2004'te İstanbul Yemek Akademisinde insan anatomisi ve sindirim sistemi üzerine eğitim aldı. 2005 yılında Amerika'nın ünlü gurme dergisi "CULINARY" de Trend Chef olarak biyografisi ve spesiyalleri yayımlandı.

Türk mutfağı ile ilgili çeşitli fuar, festival ve yarışmalarda madalya, şilt ve sertifikalar kazandı.Fransa, İtalya, Katar, Almanya ve Yunanistan gibi dünyanın farklı yerlerinde ve farklı kültürlerde Gastronomi ve Mutfak Koordinatörlüğü yaptı.

MasterChef jüri üyesi Mehmet Yalçınkaya'nın acı hikayesi ortaya çıktı

Snob Magazin - Magazin Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (1)
Ibrahim Caliskan:ACIKLI HİKAYE DERKEN ? bende aşçıyım yıllardır mutfakta yüzlerce usta ile çalıştım hiç birinin parmakları kesilmedi.. kesin bu uyurken yada dalgınlık sonucu parmakları kaptırmıştır.. yoksa her parmağı kesilen meşhur olmuyor.. bu adam ve diğer danilo ile somer boş insanlar oraya katılan yarışmacılar emin olun ordaki jürileri 3 çarpar. onlar alışmış altlarında 50 tane adam emir verip iş yaptırmaya.. somer mutfakta 20 dakikada bir yemek çıkarsın bakalım yada mehmet zor yaparlar Cevap Yaz 17 26 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title