Majid Majidi Uluslararası Boğaziçi Film Festivali'ne geliyor! - Haberler
Haberi Paylaş

Majid Majidi Uluslararası Boğaziçi Film Festivali'ne geliyor!

Majid Majidi Uluslararası Boğaziçi Film Festivali'ne geliyor!
Bültenler - Haberler | Kültür Sanat

Majid Majidi'nin son filmi "Beyond The Clouds", Türkiye'de ilk kez 5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali'nde sinemaseverlerle buluşuyor.

Filmin İstanbul'daki gösterimine Majid Majidi'nin yanı sıra filmin müziklerini yapan Oscar ödüllü besteci A.R. Rahman ve Hindistan sinemasının en önemli yapımcılarından Vibha Chopra da katılacak. Festivalin bir diğer sürprizi ise Mısırlı yönetmen Amr Salam'ın merakla beklenen filmi "Sheikh Jackson"!

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ile İstanbul Medya Akademisi tarafından ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla 17-26 Kasım 2017 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleşecek 5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali'ndensürprizler gelmeye devam ediyor. Yılın merakla beklenen filmlerinden "Beyond The Clouds" ve "Sheikh Jackson", festivalin geçtiğimiz hafta açıklanan Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması'na dahil oldu. Böylece yarışma filmlerinin sayısı 10'a yükseldi.

MAJİDİ İSTANBUL'A GELİYOR!

"Children of Heaven" (1997), "The Color of Paradise" (1999), "Baran" (2001) filmleriyle Türkiyeli sinemaseverlerin de yakından takip ettiği, İran sinemasının uluslararası alandaki en tanınmış yönetmenlerinden Majid Majidi'nin son filmi "Beyond The Clouds", Türkiye'de ilk kez 5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali'nde gösterilecek. Festivalin Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması'nda jürinin karşısına çıkacak film, dünya galasını Londra Film Festivali'nde yapmış ve eleştirmenlerden övgüler toplamıştı. Majidi'nin ilk kez Hindistan'da çektiği ve Mumbai'yi güçlü ve göz kamaştırıcı bir görsellikle sunan filmi, Shahid Kapoor'un kardeşi Ishan Khatter ile Malvika Mohanan'ın performanslarıyla öne çıkıyor ve iki kardeş arasındaki adalet hikâyesine odaklanıyor. Müziklerini "Slumdog Millionaire" ile Oscar kazanmış, ünlü besteci A.R. Rahman'ın yaptığı ve Anil Mehta'nın görüntüleriyle hafızalara kazınacak "Beyond The Clouds"un İstanbul'daki gösterimine Majid Majidi'nin yanı sıra A.R. Rahman ve filmin yapımcısı Vibha Chopra da katılacak.

Michael Jackson hayranı imam Festivalin Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması'nda yarışacak bir diğer film ise, yılın en merakla beklenen projelerinden "Sheikh Jackson"! "Asmaa" (2011) ve "French Excuse My" (2014) gibi ödüllü filmleriyle tanıdığımız Mısırlı yönetmen Amr Salama'nın ilk kez Toronto Film Festivali'nde görücüye çıkan filmi, 2009'da hayranı olduğu Michael Jackson'ın ölümünün haberiyle sarsılan bir imamın trajikomik hikâyesini anlatıyor. Mısır'ın Yabancı Dilde En İyi Film dalında Oscar adayı da olan "Sheikh Jackson" Türkiye galasını 5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali'nde yapacak.

10 FİLM BÜYÜK ÖDÜL İÇİN YARIŞIYOR!

Bu yıl Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması'nda ayrıca, Parviz Shahbazi'nin"Malaria"; Thierry de Peretti'nin "A Violent Life", George Ovashvili'nin "Khibula", Andrea Magnani'nin "Easy"; Davi Pretto'nun "Rifle";
Bakyt Mukul ve Dastan Zhapar ikilisinin "A Father's Will", Cristi Iftime'nin"Marita" ve Ivan Bolotnikov'un "Kharms", adlı filmleri de yarışacak. Jüri başkanlığını Saraybosnalı ünlü kadın yönetmen Aida Begic'in üstleneceği yarışmada bir film 50.000 TL değerindeki Büyük Ödül'e uzanırken; erkek oyuncu, kadın oyuncu, senaryo,
sinematografi ve kurgu dallarında toplamda 100.000 TL'yi aşkın para ödülü dağıtılacak.

BİLETLER MOBİLET'TE!

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali, bu yıl 17-26 Kasım tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleşecek ve gösterimler Atlas, Beyoğlu ve Kadıköy sinemalarında yapılacak. Programın 2 Kasım'da açıklanacağı festivalin biletleri ise
aynı gün mobilet.com'da satışa sunulacak.

Bültenler - Son Dakika Haberleri

Emek Sineması, Majid Majidi, İstanbul, Türkiye, Kültür Sanat, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title