LEV TOLSTOY HABERLERİ

Lev Tolstoy haber, Lev Tolstoy son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Lev Tolstoy

Lev Tolstoy

Doğum Yeri Rusya Federasyonu
Doğum Tarihi 9.10.1828 - 20.11.1910

Lev Tolstoy Kimdir ?

Lev Nikolayeviç Tolstoy Büyük bir rus yazarı, fikir, eğitim, sanat dünyasının en ünlü kişilerinden biridir. Zengin bir ailenin çocuğu olarak Yasnaya-Polyana'da doğdu. Çok küçük yaşlarında önce annesini, sonra babasını kaybetti, yakınlarının elinde büyüdü. Çocukluğundan beri gerçekleri incelemeye karşı büyük bir ilgisi vardı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Lev Tolstoy - 10.02.2021
Türkoloji'nin önde gelen isimlerinden Krımskiy, doğumunun 150. yıl dönümünde anıldı
" Yazar Lev Tolstoy, Kur'an-ı Kerim'i Krımskiy'nin çevirilerinden öğrendi" Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.
Lev Tolstoy - 05.08.2020
"Anna Karenina" Ankaralılarla açık havada buluşacak
Lev Tolstoy'un yazdığı, Helen Edmundson'un oyunlaştırdığı, Cevat Çapan'ın Türkçeye çevirdiği ve Ankara Devlet Tiyatrosu Müdürü İpek Atagün Gezener'in yönettiği oyun, 19.
Lev Tolstoy - 17.07.2020
(GRAFİKLİ) - "Tiyatroya adanmış 50 yıl: Tuncer Cücenoğlu"
Eserlerinde Rus yazarlardan etkilendi Yazarlık serüveni henüz ilkokul öğrencisiyken çizgi romanlara olan hayranlığıyla başlayan Cücenoğlu, öğrencilik yıllarında Türk ve dünya edebiyatının önemli yazarlarını okudu. Başarılı edebiyatçı, eserlerini kaleme alırken Lev Tolstoy, Fyodor Dostoyevski, Aleksandr Puşkin, Anton Çehov, Maksim Gorki, Mihail Şolohov ve İvan Gonçarov'ın da aralarında bulunduğu Rus yazarlardan etkilendi.
Lev Tolstoy - 21.06.2020
Cüneyt Arkın, Babalar Günü'ne özel hayranlarıyla bir araya geldi Açıklaması
Bugüne kadar yer aldığı filmler arasında en beğendiği yapımın "Vatandaş Rıza" olduğuna işaret eden usta oyuncu, gençlere Yaşar Kemal, Sait Faik Abasıyanık, Kemal Tahir ve Lev Tolstoy'un eserlerini okuma önerisinde bulundu.
Lev Tolstoy - 28.03.2020
Çorum'dan kısa kısa
Bu süreçte kaos ve kriz çığırtkanlığı yapan, milleti panik ve endişeye düşürmek isteyen hain odakların boş durmadığını savunan Karapıçak, şunları kaydetti: "Devletimizin yaptığı bütün mücadelelerde olduğu gibi bu küresel salgına karşı olan mücadelesinde de zafiyet göstermemesini bekliyoruz. Halkımızı, özellikle sosyal medyada oturduğu yerden ahkam kesen, hiçbir sosyal sorumluluğu üstlenmemiş, toplum için hiçbir şey üretmemiş, bütün marifetleri laf ile peynir gemisi yürütmekten ibaret olan bu aymaz tiplere karşı uyanık olmaya ve suyu bulandırma çabalarına prim vermeyeye davet ediyoruz." Çorum Belediyesi sesli kütüphane kurdu Çorum Belediyesi, salgın dolayısıyla evinden çıkamayan vatandaşlar için sesli kütüphane hizmeti başlattı. Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Çorum Belediyesi, Youtube platformunda kurduğu sesli kütüphaneyi vatandaşların hizmetine sundu. Türk ve dünya klasiklerinin yer alması planlanan sesli kütüphaneye ilk eklenen eser, Lev Tolstoy'un "İnsan Neyle Yaşar" eseri oldu.
Lev Tolstoy - 25.03.2020
Şenol Güneş, vatandaşlara ve sporculara Kovid-19'la mücadele tavsiyelerinde bulundu
Şenol Güneş, vatandaşlar için şu tavsiyelerde bulundu: "Zorunlu haller dışında evlerimizde kalalım ve yetkili makamlardan gelecek bildirimleri takip edelim. Bilhassa birinci derece risk grubunda olan ileri yaştaki akraba ve dostlarımızdan bir süreliğine uzak kalmaya özen gösterelim. Bir sosyal izolasyon içinde bulunsak da yakınlarımızı ve arkadaşlarımızı, özellikle büyüklerimizi telefonla arayalım. Görüntülü görüşmeler yaparak kendilerini yalnız hissetmemelerini sağlayalım. Evde kalmış olsak da eve hapsolmuş hissetmemek için kitap okuyalım, film ve belgesel izleyelim, her türlü yeni beceriler öğrenmeye çalışalım. Evde yapılabilecek basit spor egzersizleriyle kendimizi fiziksel ve zihinsel olarak daha diri tutalım. Çocuklarımıza da bunu aşılayalım. Özellikle sosyal medya üzerinden yayılan dedikodu ve dezenformasyonlara kulak vermeyelim. Paniğe mahal verecek paylaşım ve yorumlarda bulunmayalım. Yaşları itibarıyla evden çıkmalarında yasal bir engel bulunmayan vatandaşlarımız için söylüyorum, ihtiyaç sahibi kişilere yardımcı olabilmek için çözümler arayalım, yardımlaşalım." Sporculara da performans kayıplarını en aza indirmek için tavsiyelerde bulunan Güneş, şunları önerdi: "Bir kamp döneminde olduğunuzu farz ederek, antrenörlerinizin sizinle paylaştığı bireysel antrenman programlarınızı disiplinle uygulayın. Kilonuza dikkat edin. Sağlıklı ve dengeli beslenin. Bol sıvı tüketin. Fiziksel antrenmanlar kadar zihinsel antrenmanların da önemi büyüktür. Zihinsel antrenmanlar da formunuzu korumanıza yardımcı olur. Günde yarım saat imgeleme çalışması yapmaya özen gösterin. Bu dönem mesleki ve bireysel gelişiminiz için bir fırsattır. Özellikle size ilham verecek başarılı insanların ve sporcuların biyografilerini okumanızı, bu konuyla ilgili filmler izlemenizi öneririm. Tüm ailenizle de içine katacak aktiviteler yapabilirsiniz. Örneğin, yemek yapmak, enstrüman çalmak veya başka bir sanat dalıyla uğraşmak ve yabancı dil öğrenmek gibi. Geliştirmemiz gerektiğini düşündüğümüz yönlerimiz varsa bunlara odaklanalım. Bu süreçten yenilenmiş ve güçlenmiş olarak çıkalım. Topluma mal olmuş kişiler olarak, sizlerin sosyal sorumluluğunuz diğer vatandaşlarımıza göre daha fazla. Sizlerden kamuoyuna moral aşılayacak mesajlar vermenizi rica ediyorum. Sizlerden gelecek iyimser içerikler, her açıdan halkımızı diri ve güçlü kılacak, bu savaşı kazanmamızda hepimize yardımcı olacaktır." Kovid-19'la mücadeleyi milli bir mücadele gibi görmeleri gerektiğini ifade eden Güneş, şunları kaydetti: "Rakibimizin de sinsi bir bulaşıcı hastalık olduğunu bilerek, o sorumlulukla hareket edelim. El ele verip sosyal dayanışmayı sağlamak galibiyet taktiğimiz olsun. Açıklamama son verirken, size Lev Tolstoy'un bir sözünü hatırlatmak istiyorum, en güçlü iki savaşçı sabır ve zamandır.
Lev Tolstoy - 25.03.2020
Şenol Güneş'ten futbolculara tavsiyeler
Son olarak, koronavirüs ile savaşı bir milli mücadele gibi görelim. Rakibimizin de sinsi bir bulaşıcı hastalık olduğunu bilerek, o sorumlulukla hareket edelim. El ele verip sosyal dayanışmayı sağlamak galibiyet taktiğimiz olsun. Açıklamama son verirken, size Lev Tolstoy'un bir sözünü hatırlatmak istiyorum: "En güçlü iki savaşçı sabır ve zamandır".
Lev Tolstoy - 18.07.2019
Türk tiyatrosunun ödüllü yazarı Tuncer Cücenoğlu
Öğrencilik yıllarında Türk ve dünya edebiyatının önemli yazarlarını okuyan Cücenoğlu, eserlerini kaleme alırken Lev Tolstoy, Fyodor Dostoyevski, Aleksandr Puşkin, Anton Çehov, Maksim Gorki, Mihail Şolohov ve İvan Gonçarov'ın da aralarında bulunduğu Rus yazarlardan etkilendi.
Lev Tolstoy - 28.03.2019
Caddeyi Trafiğe Kapatıp Kitap Okudular
Okullarda kütüphane açtıklarını, en çok kitap okuyan öğrenci ve vatandaşları ödüllendirdiklerini anlatan Ersöz, "Doğanşehir Anadolu Lisesi öğrencileri ile hep birlikte okuduğumuz Lev Tolstoy'un 'İnsan Ne ile Yaşar' kitabıyla ilgili söyleşi gerçekleştirdik ve tüm öğrencilerimizle ilçe merkezinde kitap okuma etkinliği düzenledik.
Lev Tolstoy - 10.12.2018
Aytmatov "Ömür Var Asra Bedel" Etkinliğiyle Anıldı
Dzhunusov, "Aytmatov'un eserleri 168 ülkede 70 milyondan fazla insana ulaştı. UNESCO'ya göre dünyada William Shakespeare ve Lev Tolstoy'dan sonra en çok okunan üçüncü yazar Cengiz Aytmatov'dur.
Lev Tolstoy - 19.04.2018
Cengiz Aytmatov'u Anma Yılı Açılışı Etkinliği
Cunusov, Cengiz Aytmatov'un William Shakespeare ve Lev Tolstoy'dan sonra UNESCO'ya göre dünya çapında en çok okunan üçüncü yazar olduğunu belirterek, "Cengiz Aytmatov için yalnızca Türk dünyasının değil, alemin büyük oğlu dersek daha doğru olur.
Lev Tolstoy - 30.03.2018
Kırgızistan'da Aytmatov'un Tiyatroya Uyarlanan "Cemile" Oyununun Galası Yapıldı
Bişkek İl Meclisi Başkanı Almaz Kenenbayev da Aytmatov'un dünya edebiyatına büyük katkı sağladığını ifade ederek, "Aytmatov'un eserleri, sadece Kırgız halkının mirası değildir, tüm dünyanın mirasıdır. Aytmatov'un eserleri, 165'ten fazla dile çevrildi ve 168 ülkede 70 milyondan fazla kopya basıldı. Aytmatov, İngiliz şair ve oyun yazarı William Shakespeare ve Rus yazarı Lev Tolstoy'dan sonra dünyada en çok okunan yazardır.
Lev Tolstoy - 19.09.2017
Devlet Tiyatroları 1 Ekim'de Perdelerini Açıyor
Bu oyunlar arasında William Shakespeare'in "Romeo ve Juliet", Türk edebiyatının usta kalemi Tarık Buğra'nın "Osmancık", ünlü Rus yazar Lev Tolstoy'un "Anna Karenina", Turgut Özakman'ın "Bir Şehnaz Oyun", Haldun Taner'in "Sersem Kocanın Kurnaz Karısı", Amerikalı yazar John Steinbeck'in "Fareler ve İnsanlar" gibi birçok eseri yer alıyor.
Lev Tolstoy - 28.06.2017
Putin, Rusya Tarihinin En Önemli İkinci İsmi Oldu
Rusya bağımsız araştırma şirketi Levada Center tarafından yapılan ankete göre Rusya’nın tarihi figürleri arasında ilk sırayı Stalin alırken, ikinci ise Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve şair Aleksandr Puşkin oldu.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Lev Tolstoy Haberleri | Lev Tolstoy Kimdir - Haberler - Lev Tolstoy haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Lev Tolstoy kimdir, hayatı ve biyografisi. TİYATRO FESTİVALİ BAŞLADI.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.6.2021 20:35:25. #1.15#

title