Le Figaro Haberleri

Le Figaro haber, Le Figaro son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Le Figaro - 15.01.2021
Fransa İçişleri Bakanı: "İzlenmesini istediğim 18 camiden 9'u kapatıldı"
Diğer yandan Le Figaro gazetesi yayımladığı haberde kapatılan cami sayısının İçişleri Bakanını yeterince tatmin etmediğini belirtti.
Le Figaro - 07.12.2020
Özgürlükçü Fransa'dan güvenlikçi Fransa'ya
İdareci-toplum ayrışması basına da yansımış durumda. Örneğin Rafale uçaklarını da üreten grubun sahip olduğu Le Figaro gazetesi ve yandaşları devletçi, uluslararası ilişkilerde katı milliyetçi bir çizgi takip ederken, Le Monde ve türevleri nispeten ılımlı tavır takınmakta, az da olsa halkın taleplerine yer vermekteler.
Le Figaro - 03.12.2020
Fransa, gelecek günlerde 76 camiyi denetleyecek
Darmanin'in de Twitter hesabında paylaştığı Le Figaro gazetesinin haberinde, 76 camiden 16'sının Paris ve çevresinde bulunduğunu aktarıldı.
Le Figaro - 01.12.2020
Fransa'da polis şiddetinin yol açtığı siyasi kriz
Tartışmalı madde ne öngörüyor? Söz konusu madde, bir operasyon çerçevesinde bir polis ya da jandarma mensubunun "yüzünün veya kimliğinin belirlenmesine yol açacak herhangi bir işaretin fiziki ve psikolojik bütünlüğüne zarar vermek amacıyla yayınlanması" halinde 1 yıl hapis ve 45 bin avro para cezasına mahküm edilmesine hükmediyor. İçişleri Bakanı Darmanin televizyon programlarına çıkıp, bu maddenin akredite medya mensuplarınca olayların filme çekilmesini yasaklamadığı görüşünü savunuyor ama bu maddenin şiddet uygulayan memurların kimlikleri ortaya çıkacak bahanesiyle olası polis şiddeti görüntülerini sansürlemeye elverdiğine kuşku yok. Nitekim aralarında AFP, Le Figaro, Liberation, Le Parisien'in de yer aldığı büyük medya kuruluşları daha 10 Kasım günü Le Monde'da yayımlanan "Hazırlanan global güvenlik yasasının 24.
Le Figaro - 26.11.2020
Maradona'nın vefatı Fransız basınında geniş yer aldı
Le Figaro gazetesinin birinci sayfadan verdiği "Diego Maradona, başarı efsanesi ve 'altın çocuk" başlıklı haberinde, Maradona'nın tarihin en iyi oyuncularından biri olduğu, yeşil sahalarda durdurulamadığı ve kontrol edilemediği belirtildi.
Le Figaro - 20.11.2020
Fransa'da güvenlik yasa tasarısının tartışmalı 24. maddesi parlamentodan geçti
Basın kuruluşlarından tepki İçişleri Bakanı Gerald Darmanin'in "gösterileri takip eden gazetecilerin valilikten akreditasyon yaptırması gerektiği" açıklaması üzerine, Fransa resmi haber ajansı AFP ile Le Monde, Le Point, Mediapart, Le Figaro ve BFM TV gibi ülkenin önde gelen medya kuruluşları gösterilerin takibini yapacak basın mensupları için akreditasyon başvurusu yapmayacaklarına ilişkin ortak açıklama yayımlamıştı.
Le Figaro - 20.11.2020
Fransız medyası hükümetin "gazetecilerin gösterilerin takibi için akreditasyon gerekliliği" talebine rest çekti
Aralarında Fransa resmi haber ajansı AFP ile Le Monde, Le Point, Mediapart, Le Figaro ve BFM TV gibi ülkenin önde gelen medya kuruluşları gösterilerin takibini yapacak basın mensupları için akreditasyon başvurusu yapmayacaklarına ilişkin ortak açıklama yayımladı.
Le Figaro - 09.11.2020
Azerbaycan'ın Paris Büyükelçisi Mustafayev'den röportajını yayımlamayan AFP'ye tepki Açıklaması
Mustafayev, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Röportajımı yayımlamayı kabul etmeyen AFP ve (muhabir) Didier Lauras'a yazık. Bize söz vermeyi ve yazılarımızı yayımlamayı reddeden Le Figaro ve diğer medyalara yazık.
Le Figaro - 03.11.2020
Fransa'da Katolikler, ayin yasağının iptali için Danıştaya başvurdu
Le Figaro'nun haberine göre, Bayonne, Montauban, Avignon, Saint-Pierre ve Fort-de-France ile Frejus-Toulon piskoposları, Katolik Aile Dernekleri (AFC) ve bazı Katolik şahıslar, dini pratiklerin yasaklanmasının ibadet özgürlüğüne saygı duyulmaması anlamına geleceği gerekçesiyle Kovid-19 karantinası kapsamında kiliselere getirilen ayin yasağının kaldırılması için Danıştaya başvurdu.
Le Figaro - 29.10.2020
Kosova Meclisi Başkan Yardımcısı Damka'dan Hz. Muhammed'i hedef alan karikatürlere tepki
Fransız gazetesi Le Figaro'nun yayımladığı Charlie Hebdo'ya ait hakaret içeren karikatür paylaşımını retweet eden Büyükelçisi Gashi'nin bu hareketi, Kosova İslam Birliği ve bazı milletvekillerinin yanı sıra halkın da tepkisini çekti.
Le Figaro - 24.10.2020
Son dakika haber! Fransa Ekonomi Bakanı, havuzlarda kadınlara özel seans ayrılmasını terörle bağdaştırdı
Le Figaro gazetesine verdiği mülakatta Le Maire, Fransız iş insanlarından dini ayrımcılıkla mücadeleye katkıda bulunmalarını istedi.
Le Figaro - 14.10.2020
Le Figaro: Fransa Cumhurbaşkanı Macron, kaybolan güveni kazanma arayışında
Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını süreciyle hızlanan güven kaybını yeniden kazanmaya çalıştığı belirtildi.
Le Figaro - 13.10.2020
Le Monde: Cumhurbaşkanlığı seçimi yaklaşırken Macron ile Sarkozy arasındaki ilişki gerginleşiyor
Geçen ay Le Figaro gazetesinde ise Macron'un, bakanların atanması ve ülkede yaşanan krizlerin yönetimi konusunda Sarkozy'nin etkisinde kaldığı ileri sürülmüştü.
Le Figaro - 02.10.2020
2024 Yaz Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmaya hazırlanan Paris'te "fare hastalığı" endişesi
Le Figaro gazetesinin özel haberine göre, Paris Belediyesi, Avrupa standartlarına göre yüzmeye uygun olmayan Seine Nehri'ni 2024 Yaz Olimpiyat Oyunlarına kadar farelerin idrarı yoluyla bulaşan leptospiroz hastalığına yol açan bakterilerden temizlemek istiyor.
Le Figaro - 23.09.2020
İslam'a karşı ayrımcılığa sessiz kalan Fransız medyasından "Charlie Hebdo'ya destek" çağrısı
Le Figaro, Le Parisien, L'express, Liberation ve BFMTV gibi Fransa'nın ana akım medya kuruluşları başta olmak üzere 100'e yakın basın organı, Ocak 2015'te yayımladığı Hazreti Muhammed'in konu edildiği hakaret içerikli karikatürleri, 1 Eylül'de tekrar yayımlayan mizah dergisi Charlie Hebdo'nun tehdit edildiği gerekçesiyle açık mektup yayımladı.
Le Figaro - 23.09.2020
Son dakika haberi! Fransız basını Erdoğan-Macron görüşmesine ilgi gösterdi
Le Figaro gazetesi, söz konusu telefon görüşmesini okuyucularına "Erdoğan, Macron'u 'yapıcı tutum' benimsemeye çağırıyor.
Le Figaro - 22.09.2020
Fransa'da "ayrılıkçı fikirlerle mücadele yasa tasarısı" Müslümanları endişelendiriyor
Le Figaro'nun "belli grupları etnik veya dini mensubiyetler etrafında kümelenmeyi engelleme" yasası olarak tanımladığı tasarı, gazetenin haberine göre Fransa'daki Müslümanlarda hedef olma korkusuna yol açıyor.
Le Figaro - 18.09.2020
Le Figaro: Macron, ülkeyi yönetirken Sarkozy'nin etkisinde kalıyor
Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un bakanların atanması ve ülkede yaşanan krizlerin yönetimi konusunda eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin etkisinde kaldığı belirtildi.
Le Figaro - 09.09.2020
Zarif'ten Hz. Muhammed'e hakaret içerikli karikatürler yayımlanmasını "ifade özgürlüğü" sayan Batı...
İfade özgürlüğünü savunduğunu iddia eden Macron'un, geçen hafta Lübnan'ın başkenti Beyrut'a gerçekleştirdiği ziyaret sırasında Hizbullah'ın meclisteki grubunun lideri Muhammed Raad ile yaptığı görüşmeye ilişkin haber yazan Le Figaro gazetesi muhabirini kameraların önünde azarlaması tepki toplamıştı.
Le Figaro - 04.09.2020
Son Dakika: Batı'nın İslâm düşmanlığında yeni dalga
Konuya dair görüşü sorulan Macron'un "Cumhurbaşkanı gazetecilerin editöryal tercihleri hakkında yorum yapamaz" demesi ise olaya dair en üst seviyede zımni destek olarak, şarkiyatçı zihniyetin yansıması ve Batı medeniyet krizinin tezahürü olsa gerek. Aynı Macron, Lübnan'da Hizbullah'ın meclisteki grubunun lideri Muhammed Raad ile yaptığı görüşmeyi haber yapan Le Figaro gazetesi muhabiri Georges Malbrunot'u ise kameraların önünde "Fransa için sorumsuzca bir tavır" diye azarlayarak editöryal özgürlüğü pekala unutabiliyor.
Le Figaro - 03.09.2020
Son dakika! İletişim Başkanı Altun'dan "Macron" açıklaması
Bir son dakika haberine göre İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, Lübnan'da bir Hizbullah yöneticisi ile gerçekleştirdiği görüşmeyi haber yapan Le Figaro muhabiri Georges Malbrunot'ya yönelik saygısızca tepkisinden ve hakaretlerinden derin endişe duyduk" dedi.
Le Figaro - 03.09.2020
Son Dakika: İletişim Başkanı Altun, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un gazetecilere tepkisini değerlendirdi...
Altun, sosyal medya hesabından, Macron'un Le Figaro muhabirine gösterdiği tepkiye yönelik paylaşımda bulundu.
Le Figaro - 31.08.2020
Macron ve AB'ye "Hizbullah'ı terör örgütü olarak kabul edin" çağrısı
Le Figaro gazetesinde yayımlanan açık mektupta, aralarında Ulusal Meclis Başkan Yardımcısı Annie Genevard, eski Başbakan Manuel Valls, eski Dışişleri Bakanı Bernice Dubois, senatör, milletvekili, eski Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü Genel Direktörü Michel Brugiere, gazeteci ve avukatın bulunduğu 27 kişi, Macron ve AB'den, Hizbullah'ın terör örgütü olarak kabul edilmesini istedi.
Le Figaro - 04.08.2020
Le Figaro: "Erdoğan'a göre Libya ile iş birliği Sevr Antlaşması'nı altüst edecekti"
Fransız Le Figaro gazetesinde kaleme alınan haberde, "Recep Tayyip Erdoğan'a göre, (Libya hükümeti ile yapılan) yeni askeri ve enerji iş birliği 1. Dünya Savaşı'ndan sonra Osmanlı İmparatorluğu'nu parçalayan Sevr Antlaşması'nı altüst edecekti.
Le Figaro - 27.07.2020
Çıkmaz sokakta Fransa ve Yunanistan nereye kadar?
Fransa'nın Libya'da boşa çıkan hesapları Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, başlangıçta Arap otokratları destekliyordu. Temmuz 2007'de Trablus'u resmen ziyaret etmiş, Kaddafi ile ilişkilerini düzeltmişti. Kaddafi'nin oğlu Seyfülislam, bu ziyaretten birkaç gün sonra Le Figaro gazetesine verdiği bir demeçte 3 milyar avroluk Airbus, nükleer enerji santralı ve askeri ekipman alacaklarını, Rafale uçakları için görüştüklerini, Fransız şirketlerinin Trablus'a yeni bir liman inşası gibi imkanlar elde ettiğini, Veolia ve Suez şirketlerinin önemli sözleşmeler yaptığını, Thales ve Sagem ile görüşmelerin sürdüğünü, 100 milyon avroluk Milan anti-tank füzeleri alacaklarını söylüyordu.
Le Figaro - 20.06.2020
19 Haziran 2020 Haberleri
19 Haziran 2020 Manşet Haberleri.
Le Figaro - 12.06.2020
Fransa'da Ruanda Soykırımı'na ilişkin arşivin erişimine izin verildi
Fransa'nın eski Cumhurbaşkanı Mitterrand, Le Figaro gazetesine 1998'de verdiği mülakatta, "O ülkelerde bir soykırım yaşanması o kadar da önemli bir şey değil.
Le Figaro - 12.06.2020
Fransa, François Mitterrand'ın gizli Ruanda Katliamı arşivlerini açıyor
Fransız mahkemesi Fransa'nın Ruanda Katliamı'nda ilişkin arşivleri açma kararı verdi. Karar, Cumhurbaşkanı Emanuel Macron'un soruşturma emri vermesinden 14 ay sonra geldi.   Fransa'da Ruanda katliamına ilişkin yeni gelişme yaşandı. Fransa, eski Cumhurbaşkanı François Mitterand'ın Ruanda Soykırımı ile ilgili arşivlerini açacağını duyurdu. Soykırım öncesi Ruanda'da görev yapan General Jean Varret, soykırım riskini bildiğini ve Fransa'yı uyardığını ancak uyarılarının dikkate alınmadığını açıklamıştı. Eski Cumhurbaşkanı François Mitterrand, Le Figaro gazetesine 1998'de verdiği mülakatta, "O ülkelerde bir soykırım yaşanması o kadar da önemli bir şey değil" demişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Le Figaro Haberleri | Le Figaro Haber - Haberler - Le Figaro haberleri, son dakika le figaro haber ve gelişmeleri burada. Fransa İçişleri Bakanı: İzlenmesini istediğim 18 camiden 9'u kapatıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.1.2021 23:06:56. #1.16#
title