Latife Tekin Haberleri

Latife Tekin haber, Latife Tekin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Latife Tekin 11.3.2020
Aydın Tabip Odası etkinliklerini iptal etti
Aydın Tabip Odası'ndan yapılan açıklamada, "Çin'in Wuhan kentinde üç ay önce ortaya çıkan ve bugün tüm dünyada önemli bir halk sağlığı sorunu olan yeni koronavirüs hastalığının 10 Mart 2020 tarihinde Türkiye'de de bir hastada saptandığı Sağlık Bakanlığı tarafından bildirilmiştir. Toplumsal korunma önlemleri düşünülerek, Aydın Tabip Odası olarak 14 Mart Haftası etkinlikleri kapsamında yapacağımızı duyurduğumuz, 12 Mart 2020 tarihindeki yazar Latife Tekin söyleşisi ve 13 Mart 2020 tarihindeki basın açıklaması ve kokteyli ileri bir tarihe ertelenmiştir.
Latife Tekin 17.1.2020
Latife Tekin ilk kez çocuklar için yazdı!
Dil ustası Latife Tekin çocuklar için yazdığı ilk romanında, okurları çevre ve dostluk üzerine, destanlarla dolu yarı fantastik bir yolculuğa çıkarıyor.
Latife Tekin 20.12.2019
''Türk Yazınında Doğu – Batı Etkileri'', Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okullarında irdelenecek
2. Kültür – Edebiyat Sempozyumu'nda,''hayat boyu öğrenme'' vizyonu ile Türk dili ve edebiyatı dersinin genel amaçları doğrultusunda, akademisyen, yazar ve editörlerin Türk edebiyatının Doğu ve Batı edebiyatlarından nasıl etkilendiğini tartışılacak. Yazar ve editörlerin kendi eserlerini oluştururken bu etkileri ne oranda eserlerine yansıttıklarını öğretmenlerle paylaşacakları edebiyat sempozyumu, yazar ve editörler Latife Tekin,Murat Yalçın, Müge İplikçi, Sırma Köksal ve Tarık Şerbetçioğlu'nun katılımıyla gerçekleşecek.
Latife Tekin: İstanbul'da sanat dolu haftaLatife Tekin 25.11.2019
Latife Tekin 24.11.2019
İstanbul'da bu hafta bir dizi etkinlik sanatseverlerle buluşacak
Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde de bu hafta Semaver Kumpanya'nın 8 sezondur oynadığı, Serkan Keskin'in yönettiği "Metot" ile dünyanın en sevilen müzikallerinden biri olan "Damdaki Kemancı" 26 Kasım'da Turkcell Platinum Sahnesi'nde, Latife Tekin'in "Sevgili Arsız Ölüm" romanından aynı adla sahneye konulan "Sevgili Arsız Ölüm - Dirmit" 26 Kasım'da Studio'da, Hindistan'a özgü otantik bir kültürel serüven olan "Beyond Bollywood" müzikali 26 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında her gün Turkcell Sahnesi'nde sahnelenecek.
Latife Tekin 9.11.2019
Yazarlar TÜYAP'ta kitaplarını imzaladı
İmza salonlarında ayrıca Ahmet Günbay Yıldız, Ahmet Şimşirgil, Ahmet Telli, Cihan Aktaş, Yavuz Bahadıroğlu, Yavuz Bülent Bakiler, Sevil Atasoy, Salih Memecan, Metin Ekici, Serdar Tuncer, Senai Demirci, Sema Maraşlı ve Latife Tekin okurları için eserlerini imzalayarak, fotoğraf çektirdi.
Latife Tekin 4.10.2019
56. Antalya Altın Portakal Film Festivali'ne doğru
Başkanlığını yönetmen Zeki Demirkubuz'un yapacağı ve görüntü yönetmeni Emre Erkmen, yazar ve senarist Latife Tekin, oyuncu ve senarist Mert Fırat ile oyuncu ve yapımcı Şebnem Bozoklu'dan oluşan "Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Jürisi", 14 kategoride, toplam 720 bin lira tutarındaki ödülün sahiplerini belirleyecek.
Latife Tekin 30.9.2019
Erdal Öz Edebiyat Ödülü Latife Tekin'in
Can Yayınlarının kurucusu Erdal Öz'ün anısını yaşatmak için ailesi tarafından her yıl düzenlenen Erdal Öz Edebiyat Ödülü'ne Latife Tekin değer bulundu.
Latife Tekin 30.9.2019
2019 Erdal Öz Edebiyat Ödülü'nün sahibi!
Başkanlığını Asuman Kafaoğlu Büke'nin üstlendiği, , Oğuz Demiralp, Sibel Irzık, Cemil Kavukçu, Ömer Türkeş, Metin Celal ve Faruk Duman'dan oluşan Seçici Kurul, Erdal Öz Edebiyat Ödülü'nün on ikincisinin Latife Tekin'e verilmesini kararlaştırdı.
Latife Tekin 27.9.2019
56. Antalya Altın Portakal Film Festivali'ne doğru
Ulusal yarışmada yönetmen Zeki Demirkubuz'un başkanlık yapacağı jüride, oyuncular Şebnem Bozoklu, Mert Fırat, yazar-senarist Latife Tekin ve görüntü yönetmeni Emre Erkmen yer alıyor.
Latife Tekin 13.6.2019
Kadınlardan nafaka hakkı için imza kampanyası
Nafaka Hakkı Kadın Platformu'nca nafaka hakkına ilişkin yapılması planlanan düzenlemeye karşı imza kampanyası başlatıldı.
Latife Tekin 13.6.2019
Kadınlardan nafaka hakkı için imza kampanyası
NAFAKA Hakkı Kadın Platformu'nca nafaka hakkına ilişkin yapılması planlanan düzenlemeye karşı imza kampanyası başlatıldı.
Latife Tekin 8.1.2019
Hepsitv'nin Konuğu Latife Tekin Oldu
Hepsiburada'nın Youtube Kanalı HepsiTV üzerinden yayınlanan "Yekta Kopan'la Yazar Söyleşileri" programının konuğu, üretkenliği ve özgün kalemiyle öne çıkan yazar Latife Tekin oldu.
Latife Tekin 5.1.2019
Adana Çukurova Kitap Fuarı Açıldı
500 YAZAR KATILIYOR 13 Ocak tarihine kadar açık kalacak fuarda, imza günlerinin yanı sıra panel, söyleşi, sergi ve dinletilerden oluşan 70 kültür etkinliği gerçekleştirilecek. Yağışlı havaya rağmen kitapseverlerin büyük ilgi gösterdiği fuarın konukları arasında Füruzan, Ercan Kesal, Latife Tekin, Gülten Dayıoğlu, Yekta Kopan, Ayşe Kulin, Buket Uzuner, Aret Vartanyan, Canan Tan, Zeynep Altıok Akatlı, Mavisel Yener, Nebil Özgentürk, Tülin Kozikoğlu, Sinan Meydan, Hasan Ali Toptaş, Ataol Behramoğlu, İsmail Saymaz, Levent Gültekin, Behiç Ak, Mete Yarar, Çiğdem Gündeş, Kerem Fırtına, Selim Temo, Toprak Işık, Aytül Akal, Hikmet Anıl Öztekin, Sinan Tuzcu, Kemal Hamamcıoğlu, Menderes Samancılar, Kahraman Tazeoğlu, Koray Avcı Çakman, Bahadır Yenişehirlioğlu, Zafer Algöz, Can Yılmaz, Ahmet Şimşirgil, Tarık Tufan, Sinan Yağmur ve daha pek çok değerli yazar, şair ve bilim insanı bulunuyor.
Latife Tekin 26.12.2018
Çukurova 12. Kitap Fuarı'na Doğru
Çukurova Kitap Fuarı'nın konukları arasında, Füruzan, Ercan Kesal, Latife Tekin, Gülten Dayıoğlu, Altan Öymen, Yekta Kopan, Ayşe Kulin, Buket Uzuner, Aret Vartanyan, Canan Tan, Ayşe Hür, Zeynep Altıok Akatlı, Mavisel Yener, Nebil Özgentürk, Tülin Kozikoğlu, Sinan Meydan, Hasan Ali Toptaş, Ataol Behramoğlu, İsmail Saymaz, Levent Gültekin, Behiç Ak, Mete Yarar, Çiğdem Gündeş, Kerem Fırtına, Erdoğan Aydın, Selim Temo, Toprak Işık, Aytül Akal, Hikmet Anıl Öztekin, Sinan Tuzcu, Kemal Hamamcıoğlu, Menderes Samancılar, Kahraman Tazeoğlu, Koray Avcı Çakman, Bahadır Yenişehirlioğlu, Zafer Algöz, Can Yılmaz, Ahmet Şimşirgil, Tarık Tufan, Sinan Yağmur gibi birçok yazar, şair ve bilim insanı bulunuyor.
Latife Tekin 4.12.2018
Latife Tekin En Sevilen Eserleriyle Can Yayınları'nda
Bu sözlerle anlatıyor Latife Tekin ilk romanı Sevgili Arsız Ölüm'ü. Yazarının yaşadıklarından damıttığı, sözlü kültürle harmanladığı bu benzersiz romanın bu yıl 35. yılı.
Latife Tekin 3.11.2018
Yazar Latife Tekin Yeni Çıkan Romanları Manves City ve Sürüklenme'yi BİLGİ'lilere Anlattı
Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya Bölümü, düzenlediği edebiyat panelinde tanınmış yazar Latife Tekin'i ağırladı.
Latife Tekin 15.10.2018
Emekli Başkonsolos, 4 Katlı Apartmanını Bilim, Kültür ve Sanatevi İçin Bağışlayacak
Ödemiş Belediyesi ile 2010-2013 yılları arasında ilkbahar kültür ve sanat etkinliklerini düzenleyerek Sümerolog, bilim insanı, tarihçi Muazzez İlmiye Çığ, yazar Latife Tekin, şairler Haydar Ergülen ve Gonca Özmen, caz piyanisti Emin Fındıkoğlu gibi pek çok düşün insanı ve sanatçıyı Ödemişliler ile buluşturan Başsoy, şimdi de Cumhuriyet Mahallesi, Şehit Özpolat Caddesi'ndeki dört katlı apartmanını Ödemişli gençlerin bilimsel ve kültürel yönden gelişmelerinin sağlanması, bilim adamlarının konferanslar verebilmeleri için bilim, kültür ve sanatevi olarak kullanılmak üzere bağışlamak için İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne başvurdu.
Latife Tekin 15.10.2018
Dha Yurt Bülteni-7
Görüntü Dökümü ---------------------------- -Seyircinin sahaya inmesi -Kavga anları -Polisin müdahalesi -Kavga sonunda 2 takımın el ele sahadan ayrılışı -Hakemlerin Polis tarafından korunması (Alattin ONUR/AKYAZI(Sakarya)-  ================================================== 5)EMEKLİ BAŞKONSOLOS, 4 KATLI APARTMANINI BİLİM, KÜLTÜR VE SANATEVİ İÇİN BAĞIŞLAYACAK EMEKLİ Başkonsolos Ülkü Başsoy (84), memleketi İzmir'in Ödemiş ilçesindeki 4 katlı apartmanını, bilim, kültür ve sanatevi olarak kullanılmak üzere bağışlamak için İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne başvurdu. Yılın 7 ayını Almanya'nın Hamburg şehrindeki evinde, diğer bölümünü ise Bodrum Yalıkavak'taki villası ve memleketi Ödemiş'te geçiren evli, bir çocuk babası Emekli Başkonsolos Ülkü Başsoy'un çağdaş yaşama ve özellikle gençlere yaptığı destekler sürüyor. 80 kadar gence burs vererek, eğitimlerine yardımcı olan Başsoy, Ödemiş'teki dört katlı bir apartmanın 2'inci kattaki dairesini de eşyaları ile birlikte 10 yıllığına kurucuları arasında yer aldığı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ödemiş Temsilciği'ne tahsis etti. Ödemiş Belediyesi ile 2010-2013 yılları arasında ilkbahar kültür ve sanat etkinliklerini düzenleyerek Sümerolog, bilim insanı, tarihçi Muazzez İlmiye Çığ, yazar Latife Tekin, şairler Haydar Ergülen ve Gonca Özmen, caz piyanisti Emin Fındıkoğlu gibi pek çok düşün insanı ve sanatçıyı Ödemişliler ile buluşturan Başsoy, şimdi de Cumhuriyet Mahallesi, Şehit Özpolat Caddesi'ndeki dört katlı apartmanını Ödemişli gençlerin bilimsel ve kültürel yönden gelişmelerinin sağlanması, bilim adamlarının konferanslar verebilmeleri için bilim, kültür ve sanatevi olarak kullanılmak üzere bağışlamak için İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne başvurdu.
Latife Tekin: Yakın' Kavramını SorguladılarLatife Tekin 23.10.2017
Latife Tekin 20.10.2017
Ruhi Su Yarın Bakırköy'de Anılacak
2017 RUHİ SU ŞİİR ÖDÜLÜ İSMAİL MERT BAŞAT'IN Ruhi Su'nun kültür mirasını yeni insanlara ulaştırmak amacıyla verilen Ruhi Su Şiir Ödülü'nün ikincisini "Külde Kor İzleri" adlı şiir kitabıyla İsmail Mert Başat kazandı. Cevat Çapan'ın başkanlığında Ahmet Telli, Latife Tekin, Hüseyin Ferhad, Asuman Susam, Haydar Ergülen ve Mehmet Gözen'den oluşan jürinin ödüle layık bulduğu İsmail Mert Başat'a da ödülü etkinlik sırasında sunulacak.
Latife Tekin 16.10.2017
2017 Ruhi Su Şiir Ödülü"Nün Kazananı Açıklandı
Ruhi Su Şiir Ödülü Seçici Kurulu, Çapan'ın yanı sıra Ahmet Telli, Latife Tekin, Hüseyin Ferhad, Asuman Susam, Haydar Ergülen ve Mehmet Gözen'den oluşuyor.
Latife Tekin: Yazarlar Nilüfer'de BuluşuyorLatife Tekin 4.10.2017
Latife Tekin 8.9.2017
Yasemin Sungur'la Yaz(I) Kampı Gümüşlük Akademi'de Başlıyor!
Eğitmen, danışman ve yazar Yasemin Sungur tarafından düzenlenen "Yaz(ı) Kampı", 18-24 Eylül 2017 tarihleri arasında yazar Latife Tekin'in Bodrum'da kurduğu Gümüşlük Akademi'de gerçekleşecek.
Latife Tekin: Popüler Kültür KonuşmalarıLatife Tekin 13.2.2017
Latife Tekin: Dha Yurt Bülteni - 1Latife Tekin 17.12.2016
Latife Tekin 16.12.2016
Doğan Hızlan, Mersin Kenti Edebiyat Ödülü'nü Aldı
Dilin tüm ülkeler için önemli olduğuna dikkat çeken Hızlan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Dilin önemini biz sadece kendi ülkemizde hissetmiyoruz. Başka yerde o dili kullananların da o dille hitap edildiğini, o dille konuşulduğunda bize ne kadar değer ve önem verdiklerini görüyorsunuz. Bu nedenle önemsiyorum." Bir kentin edebiyat ödülünün olmasının ve 10 yıldır sürdürülüyor olmasının çok önemli olduğunu işaret eden Hızlan, sözlerini şöyle tamamladı: "Bugün benimle ilgili yapılan değerlendirmeler çok önemliydi. Bana önemli sorumluluklar da yükledi. Bundan sonra yazacaklarımda hep bugün söylenenler aklıma gelecek ve daha dikkatli yazıp, bunları hak etmeye çalışacağım." Bu arada, Mersin Kenti Edebiyat Ödülü geçtiğimiz yıllarda, Nezihe Meriç, Tahsin Yücel, Osman Şahin, Latife Tekin, Leyla Erbil, Ahmet Oktay, Demir Özlü, Metin Cengiz ve Cevat Çapan'a da verilmişti.
Latife Tekin 16.12.2016
Dha Yurt Bülteni - 18
Dilin tüm ülkeler için öemli olduğuna dikkat çeken Hızlan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Dilin önemini biz sadece kendi ülkemizde hissetmiyoruz. Başka yerde o dili kullananların da o dille hitap edildiğini, o dille konuşulduğunda bize ne kadar değer ve önem verdiklerini görüyorsunuz. Bu nedenle önemsiyorum." Bir kentin edebiyat ödülünün olmasının ve 10 yıldır sürdürülüyor olmasının çok önemli olduğunu işaret eden Hızlan, sözlerini şöyle tamamladı: "Bugün benimle ilgili yapılan değerlendirmeler çok önemliydi. Bana önemli sorumluluklar da yükledi. Bundan sonra yazacaklarımda hep bugün söylenenler aklıma gelecek ve daha dikkatli yazıp, bunları hak etmeye çalışacağım." Bu arada, Mersin Kenti Edebiyat Ödülü geçtiğimiz yıllarda, Nezihe Meriç, Tahsin Yücel, Osman Şahin, Latife Tekin, Leyla Erbil, Ahmet Oktay, Demir Özlü, Metin Cengiz ve Cevat Çapan'a da verilmişti.
Latife Tekin 18.11.2016
Muratpaşa'da Popüler Kültür Konuşmaları
Muratpaşa Belediyesi, siyasetten aşka, sinemadan müziğe, gündelik yaşamın tüm ayrıntılarının konuşulduğu Popüler Kültür Konuşmaları’nın ikincisinde Latife Tekin, Serdar Taşçı, Ahmed Balad Çoşkun ‘Modernite’ üzerine konuşacak.
123
Şu an buradasınız: Latife Tekin Haberleri | Latife Tekin Kimdir - Haberler - Latife Tekin haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Latife Tekin kimdir, hayatı ve biyografisi. KEnin 3. sayısı, Latife Tekin'i ağırlıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.6.2020 22:09:57. #1.15#
title