Kuşça Haberleri

Kuşça haber, Kuşça son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kuşça - 17.06.2021
Samsun'da 4 kişi mantardan zehirlendi
Terme ilçesinin Kuşça Mahallesi'nde ise araziden topladığı mantarları pişirerek yiyen S.
Kuşça - 07.01.2020
Bozkır'da çok sayıda mahalleye elektrik verilemiyor
Kesintilerin yaşandığı mahalleler ise Yazdamı, Kozağaç, Tarlabaşı, Kayapınar, Arslantaş, Üçpınar, Yalnızca, Baybağan, Tepelice, Teparası, Küçük Hisarlık, Hisarlık, Yelbeği, Ulupınar, Karabayır, Kovanlık, Aydınkışla, Ayvalıca, Kuzören, Sarıoğlan, Kuşça olarak belirtildi.
Kuşça - 19.08.2019
Kuşça Peribacaları turizme kazandırılmayı bekliyor
Konya'nın Cihanbeyli ilçesi Kuşça Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Kuşça Peribaracaları, eşsiz güzelliğiyle turizme açılacağı günü bekliyor.
Kuşça - 09.01.2019
Kocaeli'de Anne ve Kızının Kaybolması
Kayıp Meryem'in annesi Hava P'nin ilk ifadesinde, "Kızı Meryem'in ölen eşinin ailesine bilgi sızdırdığı iddiasıyla damadı Tuncer U. tarafından yemek verilmeyerek ve darbedilerek cezalandırıldığını, bu nedenle kızının hastalandığı ve arabanın içerisinde vefat ettiğini" beyan ettiği belirtilen açıklamada, "Ancak daha sonra alınan ifadesinde kızı Meryem'in kaybolduğunu, torunu Melike'nin ise annesinin kaybolmasından bir yıl sonra içine cin girdiği gerekçesiyle damadı Tuncay U. tarafından ispirto ve sirke içirilerek öldürüldüğünü, Sakarya ili Kuşça köyüne gömüldüğünü belirtmiştir.
Kuşça - 09.01.2019
Kayıp Anne- Kız Soruşturmasında, Palu Ailesinden 5 Kişiye Gözaltı (4)
CUMHURİYET SAVCILIĞI AÇIKLAMA YAPTI:  KAZI ÇALIŞMALARINDAN SONUÇ ALINAMAMIŞTIR Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, Palu ailesinin gözaltına alınmasıyla ilgili olarak yazılı açıklamada bulundu. Cumhuriyet Savcılığı tarafından yapılan açıklama şöyle: "Kayıp olduğu iddia edilen Meryem Tanhal'ın 2008 yılı Kasım ayında Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı'na müracaat ederek 'eşi Ahmet T. ve eşinin akrabaları olan E.T., E. T., H.T., U. T. ve Y.Ş. isimli kişilerin kendisini uyuşturucu haplar ve iğnelerle etkisiz hale getirip başka kişilere pazarladıkları, organ ticareti yaptıkları, kendisinin bu duruma dayanamayarak küçük kızı Melike'yi de alarak Körfez'de yaşayan ailesinin yanına taşındığı, eşi olan Ahmet T.'nin kendisini İstanbul'a geri götürmek için Körfez'e geldiği, bu esnada babası olan Harun P. ile eşi Ahmet T. arasında kavga çıktığı ve babasının eşini öldürdüğü, bu olay üzerine eşinin ailesinin kendisini tehdit etmesi sebebiyle eniştesi Tuncer U.'ya ait bir aracın içerisinde ailece yaşamaya başladıkları' iddiasıyla şikayetçi olması üzerine Körfez Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldığı, soruşturma kapsamında, müşteki Meryem Tanhal'ın ağabeyi İsa P.'nin de 2008 yılının Aralık ayında Körfez Cumhuriyet Başsavcılığına 'Eniştesi Tuncay U.'nun aracında yaşadıkları dönemde bir gece saat 02.00 sularında kız kardeşi Meryem Tanhal'ın arabada olmadığını, öldürülen Ahmet T.'nin ailesinin kız kardeşini kaçırdığını' beyan ederek şikayetçi olduğu, kayıp Meryem'in annesi Hava P.'nin ilk ifadesinde, 'Kızı Meryem'in ölen eşinin ailesine bilgi sızdırdığı iddiasıyla damadı Tuncer U. tarafından yemek verilmeyerek ve darp edilerek cezalandırıldığını, bu nedenle kızının hastalandığını ve arabanın içerisinde vefat ettiğini' beyan ettiği, ancak daha sonra alınan ifadesinde 'Kızı Meryem'in kaybolduğunu, torunu Melike'nin ise annesinin kaybolmasından bir yıl sonra içine cin girdiği gerekçesiyle damadı Tuncer U. tarafından ispirto ve sirke içirilerek öldürüldüğünü, Sakarya ili Kuşça köyüne gömüldüğünü' belirttiği, küçük Melike ile ilgili soruşturmanın ayrılarak Karasu Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildiği, kayıp Meryem hakkında yürütülen soruşturmanın delil elde edilememesi sebebiyle 2014 yılında takipsizlik kararıyla sonuçlandırıldığı anlaşılmıştır.
Kuşça - 04.01.2019
Kaya Parçaları Düşen Yol Ulaşıma Kapandı
Bilecik'in Yenipazar ilçesinde kar yağışının etkisiyle toprak zeminden kopan kaya parçalarının yola devrilmesi sonucu, Eskişehir bağlantı yolu ile Kuşça köyüne ulaşım bir süreliğine kapandı.
Kuşça - 10.02.2018
Sakarya'da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Edinilen bilgiye göre, Salih Karamahmutoğlu idaresindeki 54 UA 221 plakalı otomobil, Ferizli ilçesine bağlı Kuşça Mahallesi'nde karşı yönden gelen Ahmet Çakır yönetimindeki 26 ES 221 plakalı otomobille çarpıştı.
Kuşça - 04.04.2017
Siirt'te Kansere Karşı Yürüyüş
İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Kanser Şubesi Hemşiresi Asuman Kuşça, burada yaptığı açıklamada, kanserin dünya genelinde giderek artan bir sağlık sorunu olduğunu söyledi.
Kuşça - 28.03.2017
Kayseri'de Tadilat Yapılan Evin Çatısı Yıkıldı: 1 Ölü, 2 Yaralı
Kayseri'de tadilat yaptıkları evin yıkılan çatısı üzerlerine düşen 3 işçiden biri hayatını kaybetti, 2'si yaralandı.
Kuşça - 10.02.2017
Cihanbeyli'ye 6.6 Milyonluk İçme Suyu Yatırımı
Yeni Büyükşehir Yasası sonrası, Cihanbeyli ilçe merkezinde 46 kilometrelik ıslah çalışması yapıldığını vurgulayan Başkan Akyürek, "Ağabeyli, Yeniceoba, Sağlık, Çöl, Beyliova, Kuşça, İnsuyu mahallelerine yaklaşık 40 kilometrelik kuyu suyu toplama hattı çalışması ile Karabağ, Küçükbeşkavak ve Dondurma Yaylası mekilerinde 4 kilometre yeni şebeke çalışması yapıldı" dedi.
Kuşça - 31.03.2016
Üç Tekerlekli Motosiklet Kaldırıma Çarptı: 2 Yaralı
Hüseyin Kuşça yönetimindeki plakasız üç tekerlekli motosiklet, Mevlana Caddesi kavşağında, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu kaldırıma çarptı.
123
title