Kürt Ulusal Kongresi Haberleri

Kürt Ulusal Kongresi haber, Kürt Ulusal Kongresi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kürt Ulusal Kongresi - 10.01.2018
Hdp Kongreye Hazırlanıyor
Kaplan istifa etti Kaplan ise Twitter hesabından yaptığı paylaşımda HDP'de görevinin olmadığını ve iki dönem kuralına takıldığını belirterek, "HDP'nin bu kurala takılmayan ayrıcalıklı vekilleri var. Açıklamaya üzüldüm. Irkçılık mı? Disipline mi vereceksiniz? Gerek yok. Siyasetten de partiden de istifa ediyorum. Kürt Ulusal Kongresi'ne bir Türk temsilci seçilirken yapmalıydım, bağışlayın.
Kürt Ulusal Kongresi - 08.03.2017
Ikby Peşmerge Özel Birlikleri Komutanı General Veysi Açıklaması
"PKK elinde tuttuğu tüm bölgelerde halkın evine el koyup, öldürüp, ekmeğini elinden alıyor." diye konuşan Veysi, "Kardeşlik sözle yerine getirilmiyor, pratikte bunu göstermeniz lazım. PKK'nın diğer Kürtler için kullandığı kardeşlik kelimesi propagandadan başka bir şey değil. Bir yandan insan öldürürken, diğer yandan Kürt Ulusal Kongresi çağrısında bulunuyor.
Kürt Ulusal Kongresi - 01.04.2015
Hdp'li Önder: Görüşmeler Çok Olumlu Geçti
HDP İstanbul Milletvekili ve İmralı heyeti üyesi Sırrı Süreyya Önder, Diyarbakır Milletvekili Leyla Zana ve Kürt Ulusal Kongresi Eşbaşkanı Nilüfer Koç ile birlikte, Irak Kürt Yönetimi Bölgesi'nde 3 gün süren temaslarının olumlu geçtiğini söyledi.
Kürt Ulusal Kongresi - 31.03.2015
Barzani, Zana ve Önder ile Görüştü
Abdullah Öcalan’ın mektup ve mesajlarını getiren heyette; Leyla Zana, Sırrı Süreyya Önder ve Kürt Ulusal Kongresi (KNK) Eş Başkanı Nilüfer Koç yer aldı.
Kürt Ulusal Kongresi - 30.03.2015
Neçirvan Barzani, Önder ve Zana ile Bir Araya Geldi
Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, İmrali heyetinde bulunan HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve bağımsız Milletvekili Leyla Zana ile bir araya geldi. Çözüm sürecinin başından beri Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi olarak her türlü yardımda bulunduklarını söyleyen Barzani, bundan sonrası için de elinden gelen yardımı esirgemeyeceğini belirtti. Abdullah Öcalan’ın mektup ve mesajlarını Kürdistan Bölgesi’ndeki siyasi taraflara ulaştırmak üzere Erbil’de bulunan milletvekilleri Leyla Zana, Sırrı Süreyya Önder ve Kürt Ulusal Kongresi (KNK) eş başkanı Nilüfer Koç, Neçirvan Barzani tarafından kabul edildi.
Kürt Ulusal Kongresi - 29.03.2015
Zana ve Önder, Kuzey Irak'a Gitti
Hdp'nin İmralı heyetinde yer alan milletvekilleri Sırrı Süreya Önder ve Leyla Zana, Kürt Ulusal Kongresi'nin toplanması ile ilgili çalışmalar ve Abdullah Öcalan'ın Irak'taki Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ve Celal Talabani'ye yönelik mesajlarını iletmek için bugün Kuzey Irak'ın Erbil kentine geçti.
Kürt Ulusal Kongresi - 21.03.2015
Derleme -Gün İçinde Yayımladığımız "Öcalan'ın Nevruz Mesajı" Haberlerimizi Derleyerek Yeniden...
Abdullah Öcalan'ın Diyarbakır'da okunan nevruz mesajına, Akil İnsanlar Heyeti üyeleri, siyasiler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kanaat önderleri değerlendirdi.  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Ben şimdi o mesajın içerisindeki çok olumlu noktaları düşünerek bunun çok daha iyi olabileceğini, çok daha ileri bir aşamayı hedef gösterebileceğini de tahmin ediyorum. Ancak verilen mesaj bu haliyle bile olumludur, ümit vericidir. Artık silah bırakılması, Türkiye'ye yönelik hiçbir eylem yapılmaması, Türkiye'de kamu düzeninin artık yüzde yüz sağlanması noktasında bu mesajın verilmesini bile Çözüm Süreci'nde hükümetimizin bir başarısı olarak görüyorum" diye konuştu.  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin kongresinde, "İmralı canisinin mesajı okunacakmış. Bebeklere kurşun sıkan bir katilin ne diyeceği, hangi fitne ve fesat sözlere imza atacağı günlerdir konuşulmaktadır. Mütareke basını, yandaş ve köşesiz yazar çizer takımı İmralı canisinin ağzına bakmaktadır. PKK'nın siyasi kolu, AKP'nin klonlanmış ve kopyalanmış hali, BDP gün aşırı İmralı'dadır" değerlendirmesinde bulundu.  PYD Eş Başkanı Asya Abdullah da çözümün yolunun yalnızca demokratik siyaset olduğunu vurgulayarak, "Bugün Öcalan'ın önümüze koyduğu süreç, demokratik siyasettir, diyalog yoludur. Bu proje Türkiye'deki Kürt sorunu ve diğer bütün sorunları çözecek kabiliyettedir. Dolayısıyla barışı ve demokrasiyi isteyen herkes bu projeye sahip çıkmalıdır. Kürt Ulusal Kongresi'nin toplanması gerekir" ifadesini kullandı.
Kürt Ulusal Kongresi - 21.03.2015
Diyarbakır'da Nevruz Kutlaması
"Hiçbir saldırı nevruzun sıcaklığını ve coşkusunu engelleyemez" diyen Abdullah, çözüm sürecine ilişkin şunları dile getirdi: "Bugün Öcalan'ın önümüze koyduğu süreç, demokratik siyasettir, diyalog yoludur. Bu proje Türkiye'deki Kürt sorunu ve diğer bütün sorunları çözecek kabiliyettedir. Dolayısıyla barışı ve demokrasiyi isteyen herkes bu projeye sahip çıkmalıdır. Kürt Ulusal Kongresi'nin toplanması gerekir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kürt Ulusal Kongresi Haberleri | Kürt Ulusal Kongresi Haber - Haberler - Kürt Ulusal Kongresi haberleri, son dakika kürt ulusal kongresi haber ve gelişmeleri burada. Hdp Kongreye Hazırlanıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.05.2021 21:10:45. #1.11#

title