Haberler

Yapı Kredi Kültür Sanat'ta Ocak Ayı Etkinlikleri

Abone Ol

Yapı Kredi Kültür Sanat, Galatasaray Meydanı'ndaki yenilenen binasında etkinliklerine kaldığı yerden devam ediyor.

Bir Beyoğlu klasiği haline gelen, sinemadan tiyatroya, plastik sanatlardan grafik sanatlara, fotoğraftan arkeolojiye kadar her alandaki söyleşi/konuşmalar dizisinin Ocak ayı programında herkes için birşey var.

YKY yazarları, bundan böyle her ay YKY Beyoğlu Kitabevi'ndeki Oda'da okurlarıyla bir araya gelecek, söyleşecek, okumalar yapacak ve kitaplarını imzalayacaklar. Oda'nın ilk konuğu Gül İrepoğlu. İrepoğlu, 16 Ocak Salı günü YKY'den çıkan "Lâle: Doğada, Tarihte, Sanatta" kitabını konuşmak için okurlarıyla buluşacak.

Hatırlamalar dizisinin üçüncüsü O zaman ve Şimdi'de sanatçı ve kimliği, üretim biçimlerinin içinden geçtiği dönemle ilişkisi, yalnız ya da bir arada üretme deneyimi gibi başlıklarda bugünden düne odaklanılıyor. Sanatçılar CANAN, Taner Ceylan ve sanat tarihçisi Doç. Dr. Esra Aliçavuşoğlu'nun konuk olduğu O zaman ve Şimdi, 23 Ocak Salı günü Loca'da.

Yapı Kredi Kültür Sanat ayrıca bu ay biletlerini Biletix'ten alabileceğiniz üç konser/dinletiye ev sahipliği yapıyor. 12 Ocak Cuma günü İstanbul'daki Romen Kültür Merkezi ve İstanbul Romanya Başkonslosluğu tarafından düzenlenen ARTMUSIK Quartet'in konseri bunlardan ilki.

Ocak ayında ise her ay edebiyatı ve müziği bir araya getirecek olan bir dinleti dizisi başlıyor: Harf'ten ve Nota'dan. Her bölümü bir yazara ya da şaire ayrılacak olan bu dizinin 20 Ocak Cumartesi günü düzenlenecek olan ilk bölümü Edip'in Lastik Topu'nda Edip Cansever'in metinlerinden yola çıkarak hazırlanan bir repertuvar sunulacak. Nurinisa Eroğlu tarafından hazırlanan programı klasik Türk müziği sanatçıları Güzin Değişmez sesiyle, Birol Yayla, Lütfiye Özer ve Taner Sayacıoğlu da enstrümanlarıyla seslendirecek.

Yapı Kredi Kültür Sanat, 31 Ocak Çarşamba günü ise Goethe-Institut İstanbul'un desteğiyle uluslararası alanda tanınmış, bol ödüllü çağdaş müzik topluluğu Hezarfen Ensemble'ın konserine ev sahipliği yapıyor. Bir "portre konseri" niteliğindeki bu dinletide genç Türk asıllı Alman besteci Hakan Ulus'un eserleri yorumlanacak.

Kaynak: Bültenler / Kültür Sanat

Yapı Kredi Bankası Edip Cansever İstanbul Beyoğlu Kültür Sanat Haberler

Bakmadan Geçme

Çorum'da deprem mi oldu, kaç şiddetinde? 5 Aralık Çorum'da nerede deprem oldu? Kemik erimesi neden olur? Kemik erimesi belirtileri neler? Dünya Mühendisler Günü Mesajları 2023 | Dünya Mühendisler Günü anlamlı, kısa, söz ve mesajlar neler? Kızılcık Şerbeti 42. bölüm fragmanı izle! Kızılcık Şerbeti yeni bölüm bölüm fragmanı yayınlandı mı? Kızılcık Şerbeti yeni bölümde neler olacak? ZAMLI MEMUR MAAŞLARI 2024: Ocak memur zammı belli oldu mu, ne kadar oldu? 2024 Ocak öğretmen, memur, hemşire, polis, müfettiş maaşı ne kadar olacak? GTA 6 KALDIRAN BİLGİSAYAR VAR MI? Bilgisayarım (PC) GTA 6 kaldırır mı, kaldırıyor mu? DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ Mesajları ve sözleri resimli! Dünya Kadın Hakları Günü anlam ve önemi nedir? TikTok kapanacak mı? TikTok Türkiye'de yasaklanacak mı? CANLI ALTIN FİYATLARI 5 ARALIK | Çeyrek, Gram, Cumhuriyet altını bugün ne kadar oldu? Altın Fiyatları Canlı! Android deprem uyarı sistemi nasıl yapılır, açılır? Google deprem uyarı sistemi nasıl aktif edilir? ZAMLI MEMUR MAAŞLARI 2024 | En düşük memur maaşı ne kadar olacak, hangi memur ne kadar maaş alacak? Zamlı memur ve emekli maaş listesi! Dilan Polat yardımcısı Şule sınır dışı edildi mi? Şule neden gözaltına alındı? SÜPER LİG GOL KRALLIĞI TABLOSU 2023-2024 | Süper Lig'de Gol Kralı kim 23-24? Trendyol Süper Lig Gol Krallığı sıralaması! İstanbul'da deprem mi oldu? 5 Aralık İstanbul deprem oldu mu? MasterChef kim elendi, gitti 3 ARALIK 2023? MasterChef All Star'a kim veda etti?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title