Kraliçe 2. Elizabeth'ten Prens Harry ile Meghan'ın Kraliyet ailesinden ayrılma kararına destek geldi
Haberler » Dünya » Kraliçe 2. Elizabeth'ten Prens Harry ile Meghan'ın Kraliyet ailesinden ayrılma kararına destek geldi - Haberler

Kraliçe 2. Elizabeth'ten Prens Harry ile Meghan'ın Kraliyet ailesinden ayrılma kararına destek geldi

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, "Ben ve ailem, Harry ile Meghan'ın genç bir aile olarak yeni bir hayat kurma arzusunu tamamen destekliyoruz. Çiftin zamanlarının bir kısmını Kanada'da, bir kısmını İngiltere'de geçirecekleri bir geçiş dönemi olması konusunda anlaşıldı" dedi.

Kraliçe 2. Elizabeth'ten Prens Harry ile Meghan'ın Kraliyet ailesinden ayrılma kararına destek geldi

Kraliçesi 2. Elizabeth, torunu ile eşi 'ın Kraliyet ailesi görevlerini bırakma kararına destek verdi.

Kraliçe, kendi başkanlığında gerçekleştirilen aile toplantısının ardından yazılı açıklama yayımladı. Toplantıyı, "yapıcı bir tartışma" diye nitelendiren 2. Elizabeth, "Ben ve ailem, Harry ile Meghan'ın genç bir aile olarak yeni bir hayat kurma arzusunu tamamen destekliyoruz." ifadelerini kullandı.

"KARARLARINI SAYGIYLA KARŞILIYORUZ"

Kraliçe açıklamasında, "Kraliyet ailesinin tam zamanlı çalışan üyesi olarak kalmalarını tercih edecek olsak da ailemin değerli bir parçası olarak kalıp, daha özgür bir hayat yaşama dileklerine saygı duyuyor ve anlıyoruz." değerlendirmesine yer verdi.

GEÇİŞ DÖNEMİ KONUSUNDA ANLAŞILDI

Çiftin, yeni hayatlarında kamu kaynaklarına dayanarak yaşamak istemediklerini de açıkça ortaya koyduklarını aktaran Kraliçe, şunları kaydetti: "O nedenle çiftin zamanlarının bir kısmını 'da, bir kısmını İngiltere'de geçirecekleri bir geçiş dönemi olması konusunda anlaşıldı. Bunlar ailem için çözülmesi karmaşık konular. Daha yapılacak işler var ancak önümüzdeki günlerde nihai karara varılmasını istedim."

İLK NİTELİĞİNDE TOPLANTI

Kraliyet ailesinin önde gelen üyeleri, Kraliçe'nin riyasetinde bugün Norfolk'un Sandringham köyünde bir araya gelmişti. Kraliyet ailesinin böyle bir toplantıyı kamuoyuna duyurması, İngiliz basınında "bir ilk" şeklinde nitelendirilmişti.
Prens Harry, toplantıya bizzat katılırken; Meghan Markle'ın oğluyla bulunduğu Kanada'dan telefonla bağlanması bekleniyordu.

KRALİYET AİLESİNİ BIRAKACAKLARINI AÇIKLAMIŞLARDI

Harry ve Meghan çifti, geçen hafta sosyal medyada yaptıkları açıklamayla, kraliyet unvanlarını ve görevlerini bırakacaklarını, mali olarak bağımsız olmak istediklerini ve zamanlarının bir kısmını Kuzey Amerika'da bir kısmını da İngiltere'de geçireceklerini duyurmuştu. Çift, geçen yıl haklarında yapılan haberler nedeniyle bazı İngiliz gazeteleriyle mahkemelik olmuştu. Harry, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, basının kendilerine muamelesinin annesi Prenses Diana'ya yapılan muameleye benzediğini ileri sürmüştü.

TARTIŞMALI GELİN

Prens Harry ve Meghan Markle, önceki yıl başkent Londra'nın batısındaki Windsor Kalesi'nin tarihi ibadethanesi St. George Chapel'da görkemli bir törenle evlenmişti. Kraliçe, torunu Harry'e Sussex Düklüğünü vermiş, böylece Meghan da Sussex Düşesliğine gelmişti. Kraliyet ailesine dahil olmadan önce aktrislik kariyeri bulunan, ABD vatandaşı olan ve ailesinin kökleri Afrika'ya dayanan Markle, İngiliz monarşisi için ilk niteliğinde pek çok özelliği bir arada taşımasıyla tartışma konusu olmuştu. Veliaht Prens Charles ile Prenses Diana'nın ikinci çocuğu Harry, tahtın 6'ıncı sıradaki varisi konumunda bulunuyor. Prens Harry'nin annesi Diana, İngiliz bulvar basınının sürekli takibi altında geçirdiği hayatını, 31 Ağustos 1997'de Paris'te 36 yaşındayken paparazzilerin takibi sırasında bir tünelde geçirdiği trafik kazasında kaybetmişti.

Kaynak: AA

Haber Videosu

: Kraliçe 2. Elizabeth'ten Prens Harry ile Meghan'ın Kraliyet ailesinden ayrılma kararına destek geldi
HABER YORUMLARI (30)

 • MANYAKKONYALI:
  Katılıyorum size hasan bey doğru söze ne denir.Ülkmiz bir cıkmasın icinde ekonomi işsizlik ülkmizdeki suriyeliler yetmez gibi 1 milyonda sınıra dayan üstelik eli silahlı terör örgüt üyeleri . Bizim ve yeni neslin başına bela bir insanı 18 secmenin mükafatı fabrikaları yol köprüler sattı buda yetmedi atalarımızın can verek bizlere bıraktığı topkları satmaya başladılar bunun vebali hepimizin boynuna.
 • .:
  Kraliçe eninde sonunda istediğini kabul ettirir istemediği bir durum olursa sonu dianaya benzeyen bir durum ortaya çıkacaktır bu okadar belliki ya bir kazaya kurban gider yOk olur yada keyfi nasıl isterse o şekilde herkesi yola getirir yani eninde sonunda her kes eşek gibi yola gelir
 • SULTAN AYŞE............:
  Ufak, ufakdünya krallıkları bitiyor artık, her şeyin sonu var. . bu krallıkta biter. . dünyayı sömürttüler. . olacağı bu, takdir etmek lazım. Harry nin annesini bu krallık az yıpratmadı, öldür gitti, ne olduğu asla bilinmedi ve çok genç yaşlarda. Bu Prens ufaktı ve az sıkıntı çekmemiştir annesi ölünce. . ondan oradan ayrılması daha önemli. . Kraliçe akıllı kadın, uzaklaşmasına izin verdi, yoksa sıkıntılar büyürdü. .
 • ALİ:
  En iyisi bizim ülkemiz .ne kral var ne de kraliçe..demokrasiye kurban olayım...bu kralice duyduguma göre 60 senedir baştaymış. Biz de her 5 senede bir secim oluyor.60 senedir basta olan yokk...
 • HASAN:
  Bizde de 18 yillik diktatot var. unuttun mu yoksa artik onunadamdan saymiyor musun ali
Tüm 30 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Dünya

Son Dakika Haberleri