Komşusunu, Eşiyle Yasak Aşk Yaşadığı İçin Öldürüp Foseptik Çukuruna Attı

Komşusunu, Eşiyle Yasak Aşk Yaşadığı İçin Öldürüp Foseptik Çukuruna Attı

Karaman'da 6 gündür aranan genç, yasak aşk yaşadığı iddia edilen evli kadının kocası tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Genç adamın cesedi foseptik çukurunda bulundu.

Karaman'da 6 gündür kayıp olarak aranan Yasin Uzun'un (35), komşusu Hikmet Y. (45) tarafından sopayla dövülerek öldürülüp, cesedinin foseptiğe atıldığı ortaya çıktı.

EŞİNE LAF ATTIĞINI İDDİA ETTİ

Ceset, çukurdan çıkarılırken Hikmet Y., eşi ve 3 kardeşi de gözaltına alındı. Hikmet Y.'nin ilk ifadesinde, Yasin Uzun'u eşine sürekli sözlü tacizde bulunup rahatsız ettiği için öldürdüğünü ileri sürdüğü öğrenildi.

Karaman'ın Sudurağı beldesinde çiftçi evli Yasin Uzun, 6 gün önce kayıplara karıştı.

Ailesinin başvurusu üzerine arama çalışması başlatan jandarma, belde halkıyla tek tek görüştü.

EVLİ KADINLA YASAK AŞK YAŞADIĞI İDDİASI

Yapılan görüşmede Yasin Uzun'un komşusu 5 çocuk annesi Hamiyet Y. (45) ile ilişkisi olduğu yönde dedikodu olduğu öğrenildi.

Araştırmasını derinleştiren jandarma Hamiyet Y. ile eşi Hikmet Y. ile görüştü.

EVLİ ÇİFT KENDİNİ ELE VERDİ

Çiftin tedirgin davranışları ve çelişkili ifadeler vermesinden şüphelenen jandarma, Hikmet Y., eşi Hamiyet Y. ile Hikmet Y.'nin kardeşleri Mehmet Y., Ümit Y., ve Ali Y.'yi gözaltına aldı.

Yapılan sorguda Hikmet Y., komşusu Yasin Uzun'u eşine sözlü tacizde bulunup rahatsız ettiği iddiasıyla sopayla döverek öldürdükten sonra cesedini evinin foseptiğin attığını belirtti.

CESET FOSEPTİK ÇUKURUNDA BULUNDU

Jandarma Hikmet Y.'nin tek katlı müstakil evinin bahçesinde yaptığı aramada foseptikte Yasin Uzun'un cesedini buldu. Çukurdan çıkarılan Uzun'un cesedi otopsi için Karaman Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldı.

Şüpheli Hikmet Y.'nin, sosyal paylaşım sitesindeki hesabında Yasin Uzun'un, yerel medyada çıkan kayıp haberleriyle ilgili paylaşımda bulunduğu görüldü.

Gözaltına alınan 5 kişinin sorgusu sürüyor.

Kaynak: DHA