Sefa Doğanay'ı rahatsız ettiği gerekçesiyle yargılanan kadının 5 ay hapsi istendi

Sefa Doğanay'ı rahatsız ettiği gerekçesiyle yargılanan kadının 5 ay hapsi istendi

22.11.2019 12:58 | Son Güncelleme: 22.11.2019 13:08

Genç komedyen Sefa Doğanay'a sosyal medya hesabından mesajlar gönderen ve evine gidip rahatsız ettiği iddia edilen sanık Kuduret Dinar'ın yargılanmasında karar çıktı. Sanığın 5 ay hapsine karar verildi.

Sefa Doğanay'a sosyal medya hesabından mesajlar gönderen ve evine gidip rahatsız ettiği iddia edilen sanık Kuduret Dinar'ın yargılanmasında karar çıktı. Mahkeme "Tehdit" suçundan Dinar'a 5 ay hapis cezası vererek, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

HAPSİ İSTENDİ

Doğanay'ın davacı olduğu duruşmaya, tutuksuz olarak yargılanan sanık Kuduret Dinar ve avukatı katıldı. Bakırköy 39'uncu Asliye Ceza Mahkemesi'nce görülen duruşmada son sözü sorulan Dinar, "Beraatimi istiyorum" dedi. Kararını açıklayan mahkeme, Dinar'a "Tehdit" suçundan 6 ay hapis cezası verdi, sanık Kuduret Dinar'ın duruşmalardaki iyi halini dikkate alan mahkeme cezayı 5 aya indirerek hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Kuduret Dinar

Ayrıca mahkeme, Kuduret Dinar'a "Hakaret" suçundan bin 500 lira para cezası verdi, fakat sanığın sabıkasız olması sebebiyle hükmün açıklanması geriye bırakıldı.

İDDİANAMEDEN

İddianamede, şüpheli Kuduret Dinar'ın müşteki Doğanay'a internet üzerinden, hakaret ve tehdit içerikli sözler sarf ettiği ve müştekiye sık sık ve kısa aralıklarla mesaj atıp huzur ve sükununu bozduğu iddia ediliyor. İddianamede, Kuduret Dinar "Hakaret", "Tehdit" ve "Kişilerin huzur ve sükununu bozma" suçlarından 1 yıldan 5 yıla kadar hapsi isteniyor.

Sefa Doğanay'ı rahatsız ettiği gerekçesiyle yargılanan kadının 5 ay hapsi istendi

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları (10)
BELEK: Sefa sanatcı falanmıııı
FİRAT: Kadin rahatsiz ettigi icin 5 ay hapis aliyor tecavüzcüler de ben hastayim ne yaptigimi bilmiyordum hastayim bahanesiyle hapis bile alamiyor.. adalet nerde ?
MEHEMEDİM: Aynı rahatsızlığı erkek yapsaydı, direk hapse atarlardı
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title