'Kızılay Üstün İnsani Hizmet Nişanı' Başbakan Erdoğan'a Verildi - Haberler
Haberi Paylaş

'Kızılay Üstün İnsani Hizmet Nişanı' Başbakan Erdoğan'a Verildi

'Kızılay Üstün İnsani Hizmet Nişanı' Başbakan Erdoğan'a Verildi

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in, "Ben Bu Tür Ödül Almıyorum" Diyerek Geri Çevirdiği ve Değeri 54 Bin YTL Olan 'Kızılay Üstün İnsani Hizmet Nişanı' Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Verildi.

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in, ¨Ben bu tür ödül almıyorum¨ diyerek geri çevirdiği ve değeri 54 bin YTL olan ’Kızılay Üstün İnsani Hizmet Nişanı’ Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a verildi.

Kızılay, ilk kez kutladığı ¨1 Kasım Kızılay’ın Onur Günü¨ nde Başbakan Tayyip Erdoğan’a 54 bin YTL değerinde Sultan Abdülaziz dönemi nişanlarından esintiler taşıyan ¨Üstün İnsani Hizmet Nişanı¨ verdi. Büyük Anadolu Oteli’de düzenlenen törende, Erdoğan’a nişanını Kızılay Başkanı Tekin Küçükali verdi. Ödülün Erdoğan’a ¨Elli dönümlük arazinin lojistik merkez için Kızılay’a verilmesin ve desteği sayesinde Kızılay’ın yurt dışında destan yazmasının sağlaması¨ nedeniyle verildiği açıklandı. Altın ve gümüşten yapılan 1 numaralı nişan, önce Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’e de verilmek istendi. Ancak Sezer, ¨Ben bu tür ödül almıyorum, bugüne kadar da almadım¨ diyerek geri çevirince nişan Erdoğan’a takdim edildi.

Küçükali’nin basın mensuplarına verdiği bilgiye göre değeri 54 bin YTL olan nişanın maliyeti, sıfır karla yapıldığı için 21 bin YTL’ye çıktı. Bu maliyeti de bir Kızılay bağışçısı olan Süleyman Sırrı Beşinci karşıladı.

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

, Haber

title