Kim Petras Kimdir? - Kim Petras Hayatı ve Biyografisi

Haberler
Haberler
Haberler ›› Kim Petras ›› Biyografi

Kim Petras Biyografisi

Kim Petras
Doğum Tarihi27.08.1992

Kim Petras Kimdir ?

Kim Petras (d. 27 Ağustos 1992), şu anda Los Angeles'ta yaşayan Alman şarkıcı, model ve söz yazarı. 2016 yılından bu yana Petras, bağımsız bir sanatçı olarak kendi kayıt şirketi olan BunHead Records ile şarkılarını yayınlıyor.

Petras, genç yaşta müzik kaydetmeye başladı ve 2011'de ilk EP'si One Piece of Tape'i piyasaya sürdü. 2017 yılının başında Dr Luke'un yapımcılığını yaptığı I Don't Want It at All teklisini yayınladı. Tekli birkaç ülkenin Spotify listesinde en üst sıralara çıktı. Şarkıyı "Feeling of Falling " (Cheat Codes ile), " Heart to Break " ve " 1, 2, 3 Dayz Up " (featuring Sophie) gibi Billboard listelerine giren tekliler izledi.

Erkenden yakaladığı başarısını takiben Petras, resmi olmayan Era 1 döneminin ürünleri olacak bir dizi dijital tekli yayınladı. 1 Ekim 2018'de Petras, Cadılar Bayramı temalı, özgün EP'si Turn Off The Light, Vol. 1'i piyasaya sürdü. Petras'ın ilk stüdyo albümü Clarity 28 Haziran 2019'da yayınlandı. Albümün kaydından önce dokuz hafta süren ve Petras'ın her hafta bir tekli ve o tekliye çekilmiş klibi yayınladığı bir tanıtım kampanyası düzenlendi. Clarity, Top Heatseekers listesinde 7 numaraya ve numara Independent Albums listesinde 26 numaraya kadar yükselmeyi başardı.

title