Kerem Bürsin 16 milyon kadına böyle sahip çıktı!

Kerem Bürsin 16 milyon kadına böyle sahip çıktı!

24.07.2019 13:43 | Son Güncelleme: 24.07.2019 13:55

Cinsiyet eşitsizliğine dikkat çeken ünlü oyuncu Kerem Bürsin, haksızlık karşısında yaptığı "16 milyon kadın" paylaşımıyla seslerinin daha çok çıkması gerektiğine dikkat çekti.

Son dönemde Serenay Sarıkaya ayrılığı ile gündeme gelen Kerem Bürsin, sosyal medya hesabından alkış toplayan bir paylaşıma imza attı.

AVUCUNA "16 MİLYON KADIN" YAZISINI YAZDI

Yakışıklı oyuncu son günlerde artan kadın şiddetine dikkat çekerek Instagram'dan yaptığı paylaşımla, cinsiyet eşitsizliğine dikkat çekti. Avucuna '16 milyon kadın' yazdığı fotoğrafı yayınlayan ünlü oyuncu şu ifadeleri kullandı:

"Kadınlar ve erkekler arasında süregelen büyük bir eşitsizlik var. Bunu kadınlar lehine bir eşitlik haline getirmek için arkadaşlarımla bir rehber önderliğinde çalışmalar yapıyorum."

"AİLE İÇİ ŞİDDETE MARUZ KALIYOR"

"Üzülerek belirtiyorum ki, Türkiye'de yaşayan kadınların yüzde 40'ı (16 milyon), hayatlarının bir döneminde aile içi şiddete maruz kalıyor.''

"Erkek olarak, kadınların maruz kaldığı bu ayrımcılığa karşı, toplumu etkileyebilecek büyük bir ailenin parçası olduğunu düşünen Bürsin, ''Kadınların çektiği acıları ya da yaşadıkları haksızlıkları görmek veya empati kurabilmek için kadın olmak gerekmiyor" dedi.

"BU ÖĞRETİLERİ YIKMALIYIZ"

"Ülkemizde, şiddete maruz kalan kadınların yüzde 88'i sessiz kalıyor" diyen Bürsin, "Bu haksızlığa karşı sesimizi daha çok duyurmalıyız. Bu öğretileri yıkıp, cinsiyet üzerinden yapılan ayrımcılığa karşı durmalıyız'' şeklinde konuştu.

Kerem Bürsin 16 milyon kadına böyle sahip çıktı!

Kaynak: Haberler.com / Zehra Yaşık

Haber Yorumları (38)
XC: Nafaka ne ozaman anlatta bilek ABAZA KARDEŞ
ENERJİİ: Şu Arap hayranı diyen şahıs sen kafir misin
ONALTI MİLYON MU: Dünya dolu yar sevsen de alacağın bir tane.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title