Kemal Sözen Haberleri

Kemal Sözen haber, Kemal Sözen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kemal Sözen - 14.01.2021
Karapınar'da vergi rekortmenlerine plaket verildi
KATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Sözen, oda binasında düzenlenen törende yaptığı konuşmada, vergi rekortmenlerini kutlayarak, "Devletimize ödemiş olduğu vergiler, ilçemize yapmış oldukları yatırımlarla ilçe ve ülke ekonomisine katkı sağlayan tüm üyelerimize teşekkür ediyorum.
Kemal Sözen - 28.09.2020
Karapınar'a atanan Kaymakam Oğuz Cem Murat göreve başladı
Karapınar'a atanan Kaymakam Oğuz Cem Murat, görevine başladı. Karapınar'a atanan Kaymakam Murat'a, hayırlı olsun ziyaretleri sürüyor. Karapınar Ziraat Odası Başkanı Durmuş Üner, Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Tartan ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Kemal Sözen, yeni Kaymakam Oğuz Cem Murat'ı ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini ilettiler.
Kemal Sözen - 26.02.2020
Aydın hayvan kemiklerini sanat eserine dönüştürüyor
Birçok okulda çalışan ve 31 yıl resim öğretmenliği yaptıktan sonra 4 yıl önce emekli olan evli ve 2 çocuk annesi Nesibe Sözen, emekli tarih öğretmeni eşi Kemal Sözen'in (61) de desteğiyle hayvan kemiklerini minyatür resimle birleştirerek Yenipazar'da evinin zemin katında 2 yıl önce atölye açtı.
Kemal Sözen - 04.01.2020
Karapınar'da vergi rekortmenleri plaketle ödüllendirildi
Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Sözen, oda binasında düzenlenen törende yaptığı konuşmada, "Öncelikle rekortmen olan üyelerimizi tebrik ediyor, devletimize ödemiş olduğu vergiler ve ilçemize yapmış oldukları yatırımlar ile ilçe ve ülke ekonomisine katkı sağlayan tüm üyelerimize, teşekkür ediyorum.
Kemal Sözen - 08.08.2018
Ekogem Projesinde İmzalar Atıldı
Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Sözen, MEVKA binasında düzenlenen imza töreninde, sözleşmeyi imzalamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Kemal Sözen - 24.04.2018
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'na Destek
Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Sözen, beraberindeki heyet ile birlikte TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nu makamında ziyaret etti.
Kemal Sözen - 23.03.2018
Körfez Ülkeleri İş Adamları Karapınar'da
Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (TYDTA) öncülüğünde Mevlana Kalkınma Ajansı, Konya Sanayi Odası ve Konya Ticaret Odası iş birliği ile düzenlenen program kapsamında Körfez ülkelerinden 150 iş adamı ve yatırımcı Karapınar'a geldi. Körfez ülkelerinden gelen misafirler, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka ile Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Kemal Sözen tarafından güneş enerjisi, yatırım alanları ve ticaret konularında bilgilendirildi.
Kemal Sözen - 22.02.2018
Karapınar'da Vergi Rekortmenlerine Plaket
Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Sözen, oda binasında yaptığı açıklamada, ilçede girişimciliği başarıyla gerçekleştirmiş olan, vergilerini ödeyerek ekonomik olarak gelir sağlayan tüm üyelere teşekkür etti.
Kemal Sözen - 27.07.2017
Karapınar'da Bilgilendirme Toplantısı
Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası ve Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Konya İl Koordinatörlüğü işbirliğinde IPARD II. Dönem 2. Başvuru çağrı ilanı bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Karapınar ticaret ve sanayi Odasında düzenlenen toplantıda konuşan Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Sözen yaptığı konuşmada, toplantının hayırlı olmasını diledi.
Kemal Sözen - 30.11.2016
Kültürünü Yaşa Kültürünü Tanıt
Çakırcalı Mehmet Efe'nin torunu Çakırcalı'yı anlatacak Etkinlik kapsamında düzenlenecek panellerde birbirinden değerli isimler yer alıyor. 3 Aralık 2016 Cumartesi günü Birlik Otel'de saat 15.00'de düzenlenecek "Zeybeklik Kültürünü Tanıyalım" konulu panelde Çakırcalı Mehmet Efe'nin torunu Kemal Sözen panelist olarak konuk olacak.
Kemal Sözen - 30.03.2016
Karapınarlı İşadamlarının Fuar Ziyaretleri
Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası Mustafa Kemal Sözen, oda üyesi 250 kişiyi çeşitli zamanlarda Konya, İstanbul ve İzmir'de düzenlenen sektörel fuarlara gönderdiklerini söyledi.
Kemal Sözen - 31.01.2016
Karapınar'da 4 Yıllık Stratejik Plan Toplantısı
Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Sözen, oda meclis salonunda, Karapınar'ın ekonomik, ticari ve sosyal gelişim alanlarına daha fazla katkı sağlamak amacıyla 2016-2020 Stratejik Plan hazırladıklarını söyledi.
Kemal Sözen - 18.01.2016
Karapınar'da Girişimcilik Kursu
Karapınar TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Sözen ve İşkur Ereğli Hizmet Merkezi Müdürü Said Eker ile protokol imzalandığını söyledi.
Kemal Sözen - 14.11.2014
Medeniyet Düşünürü Farabi Uluslararası Sempozyumu"
Türk ve İslam dünyasının yetiştirdiği en büyük düşünürlerden olan Farabi'nin hayatı ve düşünce sisteminin anlatıldığı ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde dün başlayan "Medeniyet Düşünürü Farabi Uluslararası Sempozyumu" yerli ve yabancı akademisyenlerin sunduğu bildirilerle devam etti.  Sempozyumun Prof. Dr. Necip Taylan başkanlığındaki 5'inci oturumunda konuşan, İSFED Genel Başkanı Prof. Dr. Altıntaş, "Farabi Düşüncesi Doğrultusunda Bugün Yönetim Nasıl Olmalıdır?" başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.  Yöneticilerin ve halkın, akla göre davranma mecburiyeti, sorumluluğu taşıdığını belirten Prof. Dr. Altıntaş, şunları söyledi:   "Bugün maalesef ülkemizde erdemlerini kaybetmiş, birleştirici maddi ve manevi kültürlerini alamamış, değerlerini yitirmiş, yaşadığı toplumun kültürüne yabancı, ahlaki ve insani değerlere aykırı davranan, yani kendilerini mutlu kılacak gerçeklerden uzaklaşmış, gerçek konusunda cahil kalmış kişiler mevcut. O halde onları bilgilendirmek, onları iyiye, güzele, doğruya, ahlaka, erdeme götürebilmek yöneticilere düşen bir görevdir." -"Rakamlar mutsuz insanları gösteriyor" "Türkiye'de 2012 yılında 3 milyon 285 bin 925 suç işlenmiş, 33 bin 970 de boşanma olmuş. Türkiye nüfusunun yüzde 5'i ateist, yüzde 12'si inançsız, 3 milyon eşcinsel var. 405 bin hırsızlık, 3 bin 463 kapkaç, 8 bin 423 yankecisi olayı var" diyen Prof. Dr. Altıntaş, bütün bu rakamların, kültürünü, yaratılış gayesini bilmeyen, eğitimden mahrum bırakılmış, "iyi nedir" bunu alamamış dolayısıyla da mutsuz insanları gösterdiğini, bunun sebebinin de Farabi'ye göre "gerçek" konusundaki cehalet olduğunu vurguladı.  İnsanların yaşadığı sıkıntıların sebebini "gerçek" konusunda bilgi sahibi olmaması olarak değerlendiren Prof. Dr. Altıntaş, "Yaratılış gayesini bilmiyor, ruhların ihtiyaçlarından habersizler. Nefislerin telkinleri hususunda cahiller. Bencillik ve zihin putları kendilerini yönlendiriyor. Herkesin zihninde bir put var ve bizler o putlar gereğince hareket ediyoruz. Bunlardan kurtulmanın yolu eğitimdir. Eğitimin de hürriyet, eşitlik, adalet ve mutlu olma prensiplerini, insana öğretmesi gerekiyor" diye konuştu.  Sempozyumda, Afyon Kocatepe Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Prof. Dr. Kasım Turhan "4.-10. Yüzyılda İki Müslüman Siyaset Filozofu Farabi ve Amiri", Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal Sözen "Farabi'nin Siyaset Felsefesinde Ahlakın Yeri ve Önemi" ve Bülent Ecevit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kemal Sözen Haberleri | Kemal Sözen Kimdir - Haberler - Kemal Sözen haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Kemal Sözen kimdir, hayatı ve biyografisi. Karapınar'da vergi rekortmenlerine plaket verildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.5.2021 01:44:38. #1.16#

title