Kedi Beslediği İçin Tartıştığı Kişiden Şikayetçi Oldu

Kedi Beslediği İçin Tartıştığı Kişiden Şikayetçi Oldu

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Kedi beslediği için tartıştığı kişiden şikayetçi olduBURSA - Bursa'da müzik enstrümanları satan Rüstem Avcı, kedi beslediği için tartıştığı kişiden şikayetçi oldu.

Kedi beslediği için tartıştığı kişiden şikayetçi oldu

BURSA - Bursa'da müzik enstrümanları satan Rüstem Avcı, kedi beslediği için tartıştığı kişiden şikayetçi oldu.

Kurban bayramının 2. günü evinden iş yerine kedilerini beslemek için geldiğini, ancak Y.H'nin eşini ve kendisini tehdit iddia eden 52 yaşındaki Rüstem Avcı, mahkemeye başvurdu. Adliyeye kucağında kediyle gelen Rüstem Avcı, "Kurban bayramının 2. günü 30 kilometre öteden dükkanımıza geldik. Ben kızımla arabada beklerken, eşim mama hazırlamak için dükkana girdi. Bu esnada Y.H. eşime üstü örtülü tehditler savurdu. Ben de yaptığı şeyin doğru olmadığını söyledim. Bizi neden hayvanları besliyoruz diye yargılamak yerine neden kendilerinin beslemediğini sorgulamaları gerekiyor" dedi.

Avcı, "Onların oraya gelmesinin kime ne zararı var? Verirsen karnı doyar, vermezsen ölür. Bunlar Türkiye şartlarında 1 ila 1 buçuk yıl yaşıyor. Bugün sokakta gördüğünüzü 3-5 gün sonra göremiyoruz. Genel anlamda duyarsızız. Biz kendisine bunları anlatmaya çalışırken beyefendi elini sırtına attı ve 'Vururum, öldürürüm seni' diye hakaretler etti. Biz de bu tartışmalardan sonra savcılığa kendisi hakkında suç duyurusunda bulunmaya gittik. Giderken de kedimle gittim" diye konuştu.

Kendisinin bir proje geliştirdiğini ve bunu belediyeye sunduğunu dile getiren Avcı, "Biz aslında müzik mağazasıyız. Bütün çalışma arkadaşlarımızı özellikle hayvan severlerden seçiyoruz. Öncelikle halkın sahiplenmesi lazım. İlk göz temasını sokak hayvanı ile yaşayan esnaftır. Mağazalardır, bankalardır. Yani düz zeminde olan herkes bu hayvanlarla ilk muhatap olanlardır. Bu mantıkla 'Bu iş yeri hayvan dostudur' diyerek 2 şubemizde de çevresinde ne kadar sokak hayvanı varsa besliyoruz. İşyerimizin camına da bu çıkartmayı yapıştırdık" dedi.

Kedi Beslediği İçin Tartıştığı Kişiden Şikayetçi Oldu
Kedi Beslediği İçin Tartıştığı Kişiden Şikayetçi Oldu
Kedi Beslediği İçin Tartıştığı Kişiden Şikayetçi Oldu

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title