Kayseri Kayso Başkanı Büyüksimitçi, 'yerli Otomobilin Yatırım Yerinin Mutlaka Kayseri Olması...

Kayseri Kayso Başkanı Büyüksimitçi, 'yerli Otomobilin Yatırım Yerinin Mutlaka Kayseri Olması...

Kayso Başkanı Büyüksimitçi, 'Yerli otomobilin yatırım yerinin mutlaka Kayseri olması gerekiyor'KAYSERİ Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı (KAYSO) Mehmet Büyüksimitçi, Kasım ayında düzenlenecek Sanayi Odası başkanlık seçimine aday olduğunu söyledi.

Kayso Başkanı Büyüksimitçi, 'Yerli otomobilin yatırım yerinin mutlaka Kayseri olması gerekiyor'

KAYSERİ Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı (KAYSO) Mehmet Büyüksimitçi, Kasım ayında düzenlenecek Sanayi Odası başkanlık seçimine aday olduğunu söyledi. Büyüksimitçi, projeleri ile ilgili yaptığı açıklamada da 'Yerli otomobilin yatırım yerinin mutlaka Kayseri olması gerekiyor diye konuştu.

Sanayi Odasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Başkan Büyüksimitçi, yönetim kurulu ile yapılan istişare çalışması neticesinden yapılacak Kayseri Sanayi Odası başkanlık seçimine yeniden aday olduğu açıkladı. Büyüksimitçi,'Kayseri'de siyasiler, odalar, resmi kurumlar ve STK'lar ile koordinasyon içerisinde çalışmaya ülkemiz ve Kayserimiz için sorunların istişare edilebileceği platform oluşturulması gerekiyor. Bu amaçla öncelikli olarak meclis başkanımız ve başkanlık divanı ile yaptığımız görüşme neticesinde Kasım ayında yapılacak seçimde yeniden aday olduğumuzu açıklamak istiyorum' dedi.

Önümüzdeki dönem projeleri ve yerli otomobil üretimi ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Mehmet Büyüksimitçi,'Yerli otomobilin yatırım yerinin mutlaka Kayseri olması gerekiyor. Bunu ilk konuşmaya başladığımız öyle bir algı oluşturulmuş ki, ilk tepkiler üretim yerinin deniz kenarında, liman yakınında olması gerektiği şeklinde idi. Dünyada hiçbir gelişmiş ülkede böyle bir durum yok. Biz Kayseri'de tamamen elektrikli bir otomobil yapmak istiyoruz. Çünkü Dünyadaki rekabetten dolayı başarı sağlayacağımız kanaatindeyim. Kayseri'de pil üreten fabrikamız şuan da yerli otomobil konusunda araştırma yapmaktadır. Dünyadaki bazı otomobil fabrikalarının denize uzaklığı 800 kilometredir. Ben yerli otomobil üretimi konusunda çalışmalarımızı başta Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımıza dosya halinde ilettim' şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA