KARPUZ KABUĞUNDAN GEMİLER YAPMAK HABERLERİ

Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak Haberleri

Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak haber, Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak - 29.08.2019
Yalova'da "Açık Hava Sinema Festivali"
3 Eylül'de "Vesikalı Yarim", 4 Eylül'de "Uçurtmayı Vurmasınlar", 5 Eylül'de "Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak" ve 6 Eylül'de "Çanakkale Yolun Sonu" filmlerinin gösterimi saat 20.
Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak - 14.06.2019
Merhum yönetmen Ahmet Uluçay anısına kısa film yarışması
Tavşanlı ilçesinde, Ahmet Uluçay Bilim Sanat Merkezince orta ve lise öğrencileri arasında düzenlenen "Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak" filminin ödüllü yönetmeni merhum Ahmet Uluçay'ı koun alan "Düşümdeki Sinema" adlı kısa film yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.
Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak - 07.12.2018
Hobi İçin Yaptığı Yelkenli Maketleriyle Sergi Açıyor
Kütahya'nın kuruluşun toprağı olduğunu, okyanuslar aşan Osmanlı devletinin mirasını taşıdığını, Atatürk'ün de Dumlupınar'da Akdeniz'i hedef gösterdiğini anımsatan Şavlı, şöyle konuştu: "Bizim çocukluğumuzda ulaşım bu kadar kolay değildi. Denizle tanışmamız biraz geç oldu. İlçemizden bir çay geçiyor. Ayrıca termal kaynakların etkisiyle yüzmeye erken başlarız. Ancak sanıyorum, bizde bu gemi merakı kültürel. Hemşehrimiz sinemacı Ahmet Uluçay'ın da ilk ve tek uzun metrajlı filminin adı (Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak) da belki bundandır.
Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak - 30.11.2018
Meb, Yönetmen Ahmet Uluçay'ı Unutmadı
Yönetmenin birçok ödülü bulunuyor İlk uzun metrajlı filmi "Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak" filmini 2002'de çeken Uluçay, İstanbul Uluslararası Film Festivali'nde En İyi Film Ödülü, San Sebastian Uluslararası Film Festivali'nde Jüri Özel Ödülü, Sinema Yazarları Derneği Türk Sineması Ödüllerinde En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo Ödülü, 7.
Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak - 28.07.2018
Yeşilçam Fimleri" Açık Hava Sinemasında Seyirciyle Buluşuyor
İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Kültür AŞ, düzenlediği "Yeşilçam Film Günleri" kapsamında Türk sinemasının sevilen filmlerini, yenilenmiş ve yüksek çözünürlüklü haliyle Topkapı Kültür Parkı Açık Hava Sinemasında İstanbullularla buluşturmaya devam ediyor.
Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak - 19.04.2018
3. Fener-Balat Çocuk Festivali", 21 Nisan'da Başlayacak
"Hayata Başka Bak" sloganını kullanan festival, 21 Nisan'da saat 20.00'de, açık hava sinemasında "Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak" filminin gösterimiyle başlayacak.
Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak - 09.04.2018
Altın Palmiyeli Aşk Filmi Başakşehir'de Konuşuldu
Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tayip Tanrıkulu'nun da katıldığı program sonunda İhsan Kabil, katılımcıların sorularını yanıtladı, film üzerine değerlendirmelerde bulunuldu. Film Akşamları'nın 21 Nisan'daki dördüncü ve son programında, merhum Ahmet Uluçay'ın ilk uzun metrajlı filmi "Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak" konuşulacak.
Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak - 22.03.2018
Johannesburg'da "Türk-Afrika Filmleri Günü"
Türkçe öğrenen Güney Afrikalıları her ay bir Türk filmiyle buluşturacaklarını belirten Öksüz, gelecek aylarda "Unutursam Fısılda", "Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak" ve "Kelebeğin Rüyası" gibi filmlerin gösteriminin yapılacağını açıkladı.
Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak - 24.11.2017
TRT Online Başvuru Sistemine Geçiyor
Yönetmen Ahmet Uluçay'ı örnek gösteren Eren, "Ahmet Uluçay, 'Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak' başta olmak üzere imkansızlıklar içinde birçok kısa ve uzun metraj iyi film yaptı.
Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak - 22.05.2017
Kenya'da Türk Filmi Gösterimi Yapıldı
Kenya'daki 26'ncı Avrupa Film Festivali kapsamında gösterimi yapılan Türk filmi "Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak" sanatseverlerin beğenisini topladı.
Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak - 02.12.2016
Tepebaşı Belediyesi Yönetmen Uluçay'ı Andı
Tepebaşı Belediyesi, "Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak" filminin senarist ve yönetmeni Ahmet Uluçay'ı anmak için söyleşi düzenledi.
Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak - 04.11.2016
Ak Partili Gençlerden Uluçay'ın Kabrine Ziyaret
Ecertaş, başkanlığında Tavşanlı ilçesi Tepecik beldesine gelen heyet, kendi imkanlarıyla yaptığı kısa filmlerle çeşitli festivallere katılan, yaşam öyküsünü anlattığı ilk uzun metrajlı filmi "Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak" ile ülke çapında tanınan Ahmet Uluçay'ın doğduğu ve yaşadığı evde ailesine ziyarette bulundu.
Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak - 09.08.2016
Sinemaya Genç Adımlar" Projesi
Bu kapsamda İhsan Kabil, BİSAV Zeyrek Salonu'nda gerçekleştirilen söyleşide, ünlü yönetmen Ahmet Uluçay'ın "Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak" filmi üzerine konuştu.
Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak - 27.11.2015
Viyana'da "Türk Sineması" Etkinliği
Avusturya'nın başkenti Viyana'daki enstitü sinema salonunda gerçekleşen etkinlikte, "Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak" filmi gösterildi.
Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak - 31.10.2015
Kosovalı Türk Gençlerin Türk Sinema Özlemi
Dha DIŞ HABER - Türkiye Cumhuriyeti tarafından Kosova'da Türk dilini, kültürünü, gelenek ve göreneğini yaşatmak amacıyla kurulan Yunus Emre Türk Kültür Merkezi, faaliyetleri kapsamında Türk Sinema Haftası başlattı. Prizren'deki Yunus Emre Türk Kültür Merkezi tarafından Türk sinemasından seçme yapıtların yer alacağı Türk sinema haftası başladı. Arnavut dilinde alt yazılı olan filmlerin ilki 'Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak ' oldu.
Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak - 21.05.2015
Bu Hafta 11 Film Vizyona Girecek
"Sihirbazlık Okulunda Bir Türk" Barbaros Dikmen'in yönettiği ve rol aldığı filmin oyuncu kadrosunda; Selen Seyven, Abdullah Enes Atiş ile Levent Aykul gibi oyuncular bulunuyor.  Senaryosunu Erdi Dikmen ve Sercan Ateş'in yazdığı film, "Bir Türk büyücü okuluna kabul edilirse neler olur?" fikriyle yola çıkıyor. Yapımda, Mehmet karakterinin, mazbut bir aile hayatı yaşarken, büyücülük okuluna kabul edilmesiyle başına gelen maceralar anlatılıyor.  "Tepecik Hayal Okulu"  Güliz Sağlam'ın yönettiği belgesel film "Tepecik Hayal Okulu", özgün kısa filmleri ve tek uzun metraj filmi "Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak"la tanınan Ahmet Uluçay'ı anlatıyor.
Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak - 09.04.2014
Tepecik Hayal Okulu Filmi
Birbirinden özgün ve yaratıcı kısa leri ve tek uzun metraj i Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak’la tanınan Ahmet Uluçay, bundan on iki yıl önce beynindeki tümörle tanışır ve onu aldırmak için ilk ameliyatını olur.
Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak - 01.05.2013
Boncuk Yılmaz Trt Okul, Medyada Sağlık'ta
Boncuk Yılmaz 13 Mayıs 1981 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Boncuk Yılmaz , bir gün tren ile seyahat ederken Ahmet Uluçay ile tanışmış ve Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak filmi ile oyunculuk hayatına başlamıştır.
Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak - 28.02.2013
İzmir'de Sinema Şöleni
22 Mart Cuma, Ahmet Ulaçay'ın büyük ses getiren "Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak" isimli filmi sinemaseverlerle buluşacak.
Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak - 20.02.2013
"Karpuzcu Kemal"i Kaybettik
"Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak" isimli filmde karpuz satıcısı rolünü oynayan Mustafa Çoban hayatını kaybetti.
Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak - 12.11.2012
Film Okuma Günleri Başladı
ETKİNLİK PROGRAMI Film Okuma etkinliği Kasım ayı boyunca Salı günleri 18.00'de Sanat Edebiyat ve Kültür Akademisi'nde devam edecek. 13 Kasım Salı günü Aysel Yılmaz "Ahmet Uluçay'ın kısa filmleri ve Kısa Film Üzerine" konulu söyleşisi ile sinemaseverlerin karşısında olacak. Yılmaz, 20 Kasım Salı günü ölümünün 3. yıldönümü nedeniyle Ahmet Uluçay sineması üzerine konuşacak ve "Ahmet Uluçay Sineması: Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak" konulu bir söyleşi gerçekleştirecek.
Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak - 11.04.2012
Saraybosna'da "4. Türk Filmleri Haftası" Başladı
"Babam ve Oğlum"un yanı sıra "Hayde Bre", "Başka Dilde Aşk", "Takva", "Eşkıya", "Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak", "Kaç Para Kaç" filmlerinin de izleyiciyle buluşacağı Türk Filmleri Haftası, 17 Nisan'a kadar sürecek.
Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak - 10.08.2011
Brezilya'da Türk Filmleri Festivali Başladı
Brezilya'nın Sao Paulo Belediyesi ile Türkiye Başkonsolosluğunun ortaklaşa hazırladığı Türk Filmleri Haftası, 'Organize İşler' filminin gösterimiyle başladı. Sao Paulo kentinde ilk kez düzenlenen ve toplam 13 Yeşilçam filmin yer alacağı festivalin açılışına Brezilya'da yaşayan Türk vatandaşların yanı sıra çok sayıda Brezilyalı davetli katıldı. "TÜRKİYE, OLMASI GEREKTİĞİ GİBİ BİLİNMİYOR" Açılışa ev sahipliği yapan Sao Paulo Kültür Sekreterliği Direktörü Carlos Agusto Calil ilk gösterim öncesi düzenlenen kokteylde yaptığı konuşmada daha önce birçok ülkeden film gösterimi gerçekleştirdiklerini belirtti. Kültür etkinliği kapsamında Türk sinemasının ilk kez bu festivalle birlikte Brezilya'ya geldiğini ifade eden Calil, bu organizasyonun Türkiye'nin tanıtımına büyük katkı yapacağı görüşünü dile getirdi. Türkiye'ye bir kez gelip hayran kaldığını ve Türkiye'deki yaşam kültürünün etkisinden kurtulamadığını ifade eden Calil, "Maalesef Türkiye, olması gerektiği gibi bilinmiyor" diye kaydetti. Açılış konuşmasında söz alan Sao Paulo Başkonsolosu Mustafa Kapucu "Başkonsolosluğumuzun en önemli amaçlarından birisi de Brezilya halkı ile Türkiye arasındaki kültürel anlayışı geliştirmektir. " değerlendirmesinde bulundu. Bu projenin ilk adımının Türk Filmleri Haftasıyla atıldığına değinen Kapucu, düzenlenen festivalin Türkiye'nin Brezilya ile olan siyasi ve iktisadi ilişkilerine katkıda bulunacağını savundu. BREZİLYALILAR KAPADOKYA'DA DİZİ ÇEKECEK Kapadokya bölgesine yoğun bir ilgi olduğunu belirten Başkonsolos, İstanbul'un nerede olduğunu bilmeyen bir Brezilyalının Kapadokya'yı haritada rahatlıkla gösterebileceğini vurguladı. Ayrıca, Brezilyalı yapımcıların taşrada yaşayan ve okuma yazma dahi bilmeyen bir çocuğun Kapadokya'yı görme hayaliyle Türkiye'ye gelip yaşadıklarını konu edinen bir dizi film projelerinin olduğunu ifade etti. Festival boyunca ödül kazanan filmlerin yanı sıra Türk sinemasından klasikler de Brezilyalı seyirciyle buluşacak. 10-18 Ağustos 2011 tarihlerinde devam edecek festivalde Organize İşler, Züğürt Ağa, Selvi Boylum Al Yazmalım, Uzak, Eşkıya, Devrim Arabaları, Beynelmilel, Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak, Babam ve Oğlum, Dondurmam Gaymak, Vavien, Başka Dilde Aşk ve Bal filmleri gösterilecek.
Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak - 20.07.2011
D-Smart Sinema Kanalları Filmleri
26 TEMMUZ SALI SINETÜRK 20:30 DELİ DUMRUL Yönetmen: Oğuz Yalçın Yapımcı: Murat Çiçek Öykü ve senaryo: Fatih Yıldız-Oğuz Yalçın Görüntü yönetmeni: Ufuk Dinç Uygulayıcı yapımcı: Arda Baskan Süre: 104 DAKİKA Oyuncular: Emir Bendiroğlu (Durul-Deli Dumrul), Sema Öztürk (Fatoş), Mustafa Üstündağ (Hüsnü Baba), Arzu Yanardağ (Psikolog Canan), Tarık Pabucçuoğlu (Can Baba) Konu: Durul aslında özü sağlam, geleneksel değerlere sahip, milliyetçi, mert, yiğit, yardımsever, içi dışı aynı olan bir delikanlıdır ama yıllar önce sokak arasında tanımadığı ağır yaralı birine yardım etmek isterken suç üstüne kalır. Cezasını doldurduğunda artık eğitim çağı geçmiş, meslek sahibi olamamış yani "hayatı ıskalamış" biridir artık. İçeride tek öğrendiği şey "Delikanlılık Raconu"dur. Adı da "Katil"e çıkmış ve bunun bedelini de peşinen ödemiştir zaten. O halde bu hayatta var olabilmek için bu sermayeyi kullanmak farz olmuştur. Güçlüler tutmuşsa eğer köşeleri ve oyunun kuralı bu ise köşelerin kesiştiği yerlerdeki her köprünün başında artık Deli Dumrul'a rastlayacaklardır. 27 TEMMUZ ÇARŞAMBA SINETÜRK 20:30 KARPUZ KABUĞUNDAN GEMİLER YAPMAK Yönetmen :Ahmet Ulucay Senaryo :Ahmet Ulucay Oyuncular :Fizuli Caferof, Mustafa Çoban, Gülayse Erkoç, Hasbiye Günay, Kadir Kaymaz Filmin Türü : Drama, Aile Orijinal Adı : Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak 1960'lı yıllar, küçük bir Anadolu köyü olan Tepecik… Recep ve Mehmet, yazları köylerinin yakınındaki Tavşanlı kasabasında çıraklık yaparlar.
Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak - 05.07.2011
Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak Filmi
Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak Haberleri | Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak Haber - Haberler - Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak haberleri, son dakika karpuz kabuğundan gemiler yapmak haber ve gelişmeleri burada. Timur Savcı: Meral Okay'ın eksikliği hâlâ derin bir yaradır bende.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 20:32:19. #1.16#
title