Kandemir Marmara Federasyonu Başkan Yardımcısı Oldu
Haberler » Yerel » Kandemir Marmara Federasyonu Başkan Yardımcısı Oldu - Haberler

Kandemir Marmara Federasyonu Başkan Yardımcısı Oldu

Yalova Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Kandemir, 6 ilin üyesi olduğu ve yeni kurulan Marmara Muhtarlar Federasyonu’nun başkan yardımcılığına seçildi.

Kandemir Marmara Federasyonu Başkan Yardımcısı Oldu

Muhtarlar Derneği Başkanı , 6 ilin üyesi olduğu ve yeni kurulan Muhtarlar Federasyonu'nun başkan yardımcılığına seçildi.

Yalova Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Kandemir, Marmara Muhtarlar Federasyonu'nun kurulmasında faal rol üstlendi. 6 ilin üyesi olduğu federasyonun başkan yardımcılığına ise Kandemir seçildi. Bu göreve gelmekten büyük bir gurur duyduğunu belirten Kandemir, "Muhtarlar Konfederasyonu olarak çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. Örgütlenmeyi hızla sürdürüyoruz. Muhtarlar Konfederasyonunun 11 tane federasyonu var. Ancak Marmara Federasyonu kurulu değildi. Marmara Federasyonu'nu da kurduk. Bursa, Kocaeli, Çanakkale, Yalova, Bilecik ve Balıkesir illeri bulunuyor. Başkan yardımcılığı görevini bana verdiler. Türkiye'deki muhtarların meselelerinin çözülmesi her yerde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmalarımızda en büyük desteği ise Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan görüyoruz. Muhtarlarımız yeniden hak ettikleri önemi görmeye başladılar. Daha eksiklerimiz var. Ama bunlar gerek Muhtarlar Konfederasyonu ve gerekse yeni kurulan Marmara Muhtarlar Federasyonu'nda yapılacak çalışmalarla hükümete aktarılacak. Başkanımız Ahmet Davutoğlu'nun da muhtarlara söz vardı. Bunlarında çözüleceğine inanıyoruz. Muhtar Bilgi Sistemi de devreye girdi. Şu anda tüm muhtarlarımız bu sistemle bütün bakanlıklara anında ulaşabiliyorr. Bir şikayet varsa bu sistemle iletiliyor. İçişleri Bakanlığı sayesinde bu meseleler ilgili bakanlıklara iletiliyor ve o bakanlıktan size hemen cevap geliyor. Muhtarların önemi eskiye dönüyor. Muhtarlar cumhurbaşkanının vekili olarak görev yaparlar. Biz cumhurun başı ile cumhur arasında köprü vazifesini üstleniyoruz" diye konuştu. - YALOVA

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler