Kadri Gürsel Haberleri

Kadri Gürsel haber, Kadri Gürsel son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kadri Gürsel - 23.12.2019
CUMHURİYET GAZETESİ DAVASININ GEREKÇELİ KARARI AÇIKLANDI
DAVANIN GEÇMİŞİ Mahkeme, 21 Kasım'da yaptığı yeniden yargılamada sanık Kadri Gürsel yönünden bozma ilamına uyarak beraat karar vermişti.
Kadri Gürsel - 23.12.2019
Cumhuriyet Gazetesi davasının gerekçeli kararı açıklandı
DAVANIN GEÇMİŞİ Mahkeme, 21 Kasım'da yaptığı yeniden yargılamada sanık Kadri Gürsel yönünden bozma ilamına uyarak beraat karar vermişti.
Kadri Gürsel - 23.12.2019
Cumhuriyet Gazetesi davasında gerekçeli karar
Cumhuriyet Gazetesi eski yazar ve yöneticilerin yargılandığı dava Yargıtay'ın bozma kararının ardından yeniden görülmüştü. Mahkeme heyeti, 12 sanıkla ilgili önceden verdiği 3 yıl ile 8 yıl 1,5 ay arasında değişen hapis cezalarında direnmiş, Kadri Gürsel'in beraatine ilişkin karara ise uymuştu.
Kadri Gürsel - 23.12.2019
Cumhuriyet gazetesi davasının gerekçeli kararı açıklandı
Kararda, Yargıtay tarafından 12 Eylül 2019'da haklarında bozma kararı verilen, sanıklar Akın Atalay, Mehmet Orhan Erinç, Bu¨lent Utku, Mehmet Murat Sabuncu, Ahmet Kadri Gürsel, Gu¨ray Tekinöz, O¨nder Çelik, Hacı Musa Kart, Hakan Karasinir, Mustafa Kemal Güngör, Aydın Engin, Hikmet Aslan Çetinkaya ve Ahmet Şık hakkında "o¨rgu¨t ic¸indeki hiyerars¸ik yapıya dahil olmamakla birlikte o¨rgu¨te bilerek ve isteyerek yardım etmek" suc¸larından ilk yapılan yargılamada ayrı ayrı mahkumiyetlerine ilişkin karar verildiği anımsatıldı.
Kadri Gürsel - 21.11.2019
(Cumhuriyet Gazetesi Davası'nda yeniden yargılamada karar
YARGITAY tarafından bozulan Cumhuriyet Gazetesi eski çalışanları Akın Atalay, Orhan Erinç, Murat Sabuncu, Aydın Engin'in de aralarında bulunduğu 13 sanıklı davanın ilk duruşmasında karar çıktı. Mahkeme sadece sanık Kadri Gürsel'e beraat kararı verdi.
Kadri Gürsel - 21.11.2019
(CUMHURİYET GAZETESİ DAVASI'NDA YENİDEN YARGILAMADA KARAR
-MAHKEME 12 SANIK YÖNÜNDEN ESKİ KARARINDA DİRENDİ KADRİ GÜRSEL'E İSE BERAAT KARARI VERİLDİ Haber: Özden ATİK - Ruken KADIOĞLU / İstanbul, DHA Yargıtay tarafından bozulan Cumhuriyet Gazetesi eski çalışanları Akın Atalay, Orhan Erinç, Murat Sabuncu, Aydın Engin'in de aralarında bulunduğu 13 sanıklı davanın ilk duruşmasında karar çıktı. Mahkeme sadece sanık Kadri Gürsel'e beraat kararı verdi.
Kadri Gürsel - 21.11.2019
Cumhuriyet gazetesi davasında sanık Kadri Gürsel beraat etti
Cumhuriyet gazetesinin eski çalışanlarının yargılandığı davada mahkeme Yargıtay'ın bozma kararına 12 sanık yönünden direnirken, sanık Kadri Gürsel hakkında beraat kararı verdi.
Kadri Gürsel - 21.11.2019
Cumhuriyet gazetesi davası
Mahkeme, 12 sanıkla ilgili daha önce verdiği mahkumiyet kararlarında direnildiğini, sanık Kadri Gürsel'e verilen hapis cezasının bozulması kararına ise uyulduğunu açıkladı.
Kadri Gürsel - 21.11.2019
Cumhuriyet gazetesi davasında yeni karar
Yargıtay'ın bozma kararının ardından eski Cumhuriyet gazetesi yazar ve yöneticilerinin yeniden yargılandığı davada mahkeme, 12 sanığa verdiği mahkumiyet kararında direnirken, Kadri Gürsel'in beraatine hükmetti.
Kadri Gürsel - 21.11.2019
CUMHURİYET GAZETESİ DAVASINDA KADRİ GÜRSEL'E BERAAT -3 (aktüel)
YARGITAY tarafından bozulan Cumhuriyet Gazetesi eski çalışanları Akın Atalay, Orhan Erinç, Murat Sabuncu, Aydın Engin'in de aralarında bulunduğu 13 sanıklı davanın ilk duruşmasında karar çıktı. İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi, sanık Kadri Gürsel'e beraat kararı verdi.
Kadri Gürsel - 21.11.2019
Cumhuriyet Gazetesi davasında yeniden yargılamada karar (1)
YARGITAY tarafından bozulan Cumhuriyet Gazetesi eski çalışanları Akın Atalay, Orhan Erinç, Murat Sabuncu, Aydın Engin'in de aralarında bulunduğu 13 sanıklı davanın ilk duruşmasında karar çıktı. İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi, sanık Kadri Gürsel'e beraat kararı verdi.
Kadri Gürsel - 21.11.2019
CUMHURİYET GAZETESİ DAVASI'NDA YENİDEN YARGILAMADA KARAR: (1)
-MAHKEME 12 SANIK YÖNÜNDEN ESKİ KARARINDA DİRENDİ, KADRİ GÜRSEL'E İSE BERAAT KARARI VERİLDİ Haber: Özden ATİK - Ruken KADIOĞLU / İstanbul, DHA Yargıtay tarafından bozulan Cumhuriyet Gazetesi eski çalışanları Akın Atalay, Orhan Erinç, Murat Sabuncu, Aydın Engin'in de aralarında bulunduğu 13 sanıklı davanın ilk duruşmasında karar çıktı. İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi, sanık Kadri Gürsel'e beraat kararı verdi.
Kadri Gürsel - 21.11.2019
Cumhuriyet Gazetesi eski çalışanlarının yeniden yargılandıkları davada, mahkeme 12 sanık hakkında...
Cumhuriyet Gazetesi eski çalışanlarının yeniden yargılandıkları davada, mahkeme 12 sanık hakkında Yargıtayın bozma kararına direndi. Mahkeme, sanık Ahmet Kadri Gürsel hakkında ise beraat kararı verdi.
Kadri Gürsel - 21.11.2019
Eski Cumhuriyet gazetesi yazar ve yöneticilerinin yeniden yargılandığı davada mahkeme, Kadri...
Eski Cumhuriyet gazetesi yazar ve yöneticilerinin yeniden yargılandığı davada mahkeme, Kadri Gürsel'in beraatine karar verdi.
Kadri Gürsel - 21.11.2019
flash!
Yargıtay tarafından bozulan Cumhuriyet Gazetesi davasında Kadri Gürsel'e beraat kararı verildi.
Kadri Gürsel - 21.11.2019
flaş
Yargıtay tarafından bozulan Cumhuriyet Gazetesi davasında Kadri Gürsel'e beraat kararı verildi.
Kadri Gürsel - 21.11.2019
Cumhuriyet gazetesi davası
İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmada, sanıklar Ahmet Şık, Kadri Gürsel, Akın Atalay'ın da aralarında bulunduğu 13 sanık ile avukatları katıldı.
Kadri Gürsel - 12.09.2019
Cumhuriyet gazetesi davasında karar
Yargıtay 16. Ceza Dairesi, bozma kararının aynı suçtan yargılanan ancak mahkumiyet hükümleri istinaf mahkemesinde kesinleşen Önder Çelik, Bülent Utku, Güray Tekinöz, Hacı Musa Kart, Hakan Karasinir, Mustafa Kemal Güngör, Ahmet Kadri Gürsel'e Ceza Muhakemesi Kanununun "Hükmün bozulmasının temyiz isteminde bulunmamış diğer sanıklara da uygulanacağı"nı düzenleyen 306.
Kadri Gürsel - 19.07.2019
Tutuklu Cumhuriyet gazetesi yazarlarından infazın durdurulması talebi
Tebliğnamede, eski Cumhuriyet gazetesi yazar ve yöneticileri Orhan Erinç, Akın Atalay, Mehmet Murat Sabuncu, Aydın Engin, Hikmet Çetinkaya, Bülent Utku, Kadri Gürsel, Güray Tekin Öz, Hacı Musa Kart ile Ahmet Şık hakkında "silahlı terör örgütüne yardım" suçundan kurulan mahkumiyet hükümlerinin bozulması istendi.
Kadri Gürsel - 18.07.2019
Eski Cumhuriyet yazarlarının cezalarına bozma istemi
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca, eski Cumhuriyet gazetesi yazar ve yöneticileri Orhan Erinç, Akın Atalay, Mehmet Murat Sabuncu, Aydın Engin, Hikmet Çetinkaya, Bülent Utku, Kadri Gürsel, Güray Tekin Öz, Hacı Musa Kart ile Ahmet Şık hakkında "silahlı terör örgütüne yardım" suçundan...
Kadri Gürsel - 26.06.2019
Anayasa Mahkemesi'nin gazetecilerle ilgili 'ihlal' kararlarının gerekçeleri belli oldu
ANAYASA Mahkemesi'nin tutuklu gazeteciler Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak ve Cumhuriyet Gazetesi yazarlarının da aralarında bulunduğu bazı gazetecilerin bireysel başvuruları ile ilgili kararı Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Başvuruculardan sadece Kadri Gürsel, Murat Aksoy ve Ali Bulaç'ın kişi hürriyeti ve güvenliği hakkı ile ifade ve basın özgürlüğü hakkının ihlal edildiğine karar veren Yüksek Mahkeme, ihlale dayanak gördüğü ve görmediği nedenleri de sıraladı.
Kadri Gürsel - 26.06.2019
Anayasa Mahkemesinin gazetecilerle ilgili kararı
Yazı ve paylaşımların genel olarak hükümetin eleştirilmesi, politikalarının kötülenmesi, siyasal olaylar üzerinde fikirlerin ifade edilmesi niteliğinde olup şiddeti ve terör eylemlerini teşvik edecek bir dilde olmadığına işaret edilen kararda, şunlar kaydedildi: "Başvurucunun yazılarında savunduğu görüşlerin terör örgütünün söylem ve görüşleriyle paralellik göstermesi ve kimi noktalarda örtüşmüş olması tek başına suç işlendiğine dair kuvvetli belirti olarak kabul edilemez. Suç işlediğine dair kuvvetli belirtiler ortaya konulmadan temelde gazetedeki yazılarına ve sosyal medya paylaşımlarına dayanılarak tutuklama tedbiri uygulanması ifade ve basın özgürlüklerini de ihlal eder." Gürsel'in bireysel başvurusu Ahmet Kadri Gürsel'in bireysel başvurusunda da hak ihlali sonucuna varan Anayasa Mahkemesinin kararında, soruşturma makamlarınca başvurucunun yayın danışmanı olması sebebiyle Cumhuriyet gazetesinde yayımlanan haber ve yazılardan sorumlu olduğunun ileri sürüldüğü ancak danışmanlıkla sınırlı bir görevin gazetenin yayın politikası üzerinde nasıl bir etkisinin bulunduğunun açıklanmadığı bildirildi.
Kadri Gürsel - 31.05.2019
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Açıklaması
Söz konusu kişinin serbest bırakılmasına yönelik mahkeme kararının çok kısa sürede alındığını belirten Özel, şunları kaydetti: "Ya Trump'a haddini bildirin ya da haddinizi bilin. Saldın da ne aldın? F35'te mi yumuşayacaklar, S400'de mi sertleşmeyecekler? Trump'ın o telefonu ile nasıl serbest kalıyor? O telefondan sonra Erdoğan'ın bakana, bakanın nereye telefon açtığını, o mesaisi bitmiş ya da nöbetçi hakimin nasıl bir aydınlanmayla Serkan Gölge'yi serbest bıraktığını merak ediyoruz. Anayasaya sadakat, hukuka bağlılık yeminleri, o hakimin mesleğe başlarken ettiği yemin... Yazıklar olsun. Bir de Allah bilir iftar yemeğinde de dün akşam buluşmuşlardır. Kabul edilebilir değil." Gazeteci Kadri Gürsel'e kelepçe takılmasını da eleştiren CHP'li Özel, Gürsel'e yönelik işlemlerin, kelepçe takılmadan ve hapishaneye konulmadan, sadece evrak üzerinde tamamlanabilecekken, iktidarın kelepçeli fotoğrafla bazı kesimlere gözdağı verdiğini savundu.
Kadri Gürsel - 31.05.2019
"Açıklanan paket bir reform paketi değildir"
Reform strateji belgesini boşa düşüren en önemli ifadenin ise OHAL'e ilişkin olduğunu öne süren Erkek, belgede OHAL dönemiyle ilgili, "Başta Anayasa olmak üzere uluslararası yükümlülükler­den kaynaklanan 'zorunluluk' ve 'orantılılık' kriterlerine hassasi­yetle uyulmuştur." dendiğini aktardı. Erkek, şu değerlendirmede bulundu: "İçinde adalet olan belgede yalan olmaz. Bu belgede yalan var. KHK ile yargılanmadan işlerine son verilen akademisyenler hangi orantılılıkla açıklanacaktır? Yandaşların atamalar, tayinler, terfiler ve hatta Bakanlıkla ödüllendirildiği süreçte, suçun şahsiliğinin yok edilerek yaşamları karartılan insanlar hangi zorunluluğun sonucudur? OHAL'in ilan edilme gerekçesiyle hiçbir ilgisi olmayan, kış lastiğinin dahi içine konulduğu düzenlemelerle açıkça Anayasa çiğnenmişken, hangi hassasiyetten bahsedilmektedir?" Sav ve savunmanın, yani silahların eşitliğinin sağlanmadığı, avukatların tutuklanmasına, duruşma salonlarından atılmasına çözüm getirmeyen bir strateji belgesinde, avukata yeşil pasaport verilmesinin alkışlanacak hiçbir yanı olmadığını ileri süren Muharrem Erkek, şu ifadeleri kullandı: "Benzerini daha önce yaşadığımız bir olay dün tekrarlandı. Bildiğiniz gibi ülkemizde tutuklu bir NASA çalışanı, Trump'ın bir telefonuyla serbest bırakıldı ve kendisi de Erdoğan'a bunun için teşekkür etti. Unutulmasın ki yargı reformu, yargı bağımsızlığı olmadan konuşulamaz. Yargı reformunun yapılacağı yer neresi? Kuvvetler ayrılığının yok edilmesinin, tek adam iradesinin somutlaştığı saray mı, halk iradesinin temsil edildiği TBMM mi? Eğer yüzde 30'lara kadar düşmüş yargıya güven yeniden tesis edilecekse; gazetecilere saldıranların serbest bırakıldığı, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na linç girişiminde bulunanların ellerinin öpüldüğü, Kadri Gürsel gibi tek işi gazetecilik olan birinin ellerinin ise kelepçelendiği yargı sistemi düzeltilecekse, eteğin boyuna ya da talimat almak için birilerinin ağzına bakan tipteki yargıçlar temizlenecekse, yüksek yargının başındakiler çay toplamayacak, yürütmenin önünde ilikleyecek düğme aramayacaksa, basın ve ifade özgürlüğü korunacaksa bir reformdan bahsedilebilir.
Kadri Gürsel - 31.05.2019
Gül: "(Kadri Gürsel'in kelepçeli görüntüsü) Kelepçeyi niye takıyorsunuz? Kendisi gelmiş.
Gül: "(Kadri Gürsel'in kelepçeli görüntüsü) Kelepçeyi niye takıyorsunuz? Kendisi gelmiş.
Kadri Gürsel - 30.05.2019
29 Mayıs 2019 Haberleri
29 Mayıs 2019 Manşet Haberleri.
Kadri Gürsel - 29.05.2019
Kadri Gürsel'in tahliyesine karar verildi
CUMHURİYET Gazetesi davasında 2 yıl 6 aylık hapis cezasının kesinleşmesi üzerine bugün adliyeye giderek teslim olan ve Metris Cezaevine konulan Kadri Gürsel'in tahliyesine karar verildi.
Kadri Gürsel - 29.05.2019
KADRİ GÜRSEL'İN TAHLİYESİNE KARAR VERİLDİ
Haber: Serpil KIRKESER / İSTANBUL DHACumhuriyet Gazetesi davasında 2 yıl 6 aylık hapis cezasının kesinleşmesi üzerine bugün adliyeye giderek teslim olan ve Metris Cezaevine konulan Kadri Gürsel'in tahliyesine karar verildi.
Kadri Gürsel - 29.05.2019
flash
Flash!Cezasının onanmasının ardından bugün cezaevine konulan Gazeteci Kadri Gürsel'in tahliyesine karar verildi.
Kadri Gürsel - 29.05.2019
flash
Flash!Cezasının onanmasının ardından bugün cezaevine konulan Gazeteci Kadri Gürsel'in tahliyesine karar verildi.
Kadri Gürsel - 29.05.2019
DHA İSTANBUL BÜLTENİ - 5
5(ÖZEL)1-KADRİ GÜRSEL METRİS CEZAEVİ'NE KONULDUHaber-Kamera: Ümit UZUN-Harun UYANIK-İbrahim MAŞE/İSTANBULCumhuriyet Gazetesi davasında 2 yıl 6 aylık hapis cezasının kesinleşen Kadri Gürsel Metris Cezaevi'ne konuldu.
Kadri Gürsel - 29.05.2019
Kadri Gürsel Metris Cezaevi'ne konuldu
CUMHURİYET Gazetesi davasında 2 yıl 6 aylık hapis cezasının kesinleşen Kadri Gürsel Metris Cezaevi'ne konuldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kadri Gürsel Haberleri | Kadri Gürsel Kimdir - Haberler - Kadri Gürsel haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Kadri Gürsel kimdir, hayatı ve biyografisi. Fahrettin Altun: 'Ülke dışından fonlanan medyayla ilgili düzenlemelere ihtiyaç var'.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.10.2021 13:47:54. #1.15#

title