Joshua Wong Haberleri

Joshua Wong haber, Joshua Wong son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Joshua Wong - 29.12.2020
Hong Konglu aktivist Çin bayrağına hakaretten 4 ay hapse mahkum edildi
Muhaliflerin önemli liderlerinden Joshua Wong, Agnes Chow, Ivan Lam de 2 Aralık'ta hapis cezasına çarptırılmıştı.
Joshua Wong - 03.12.2020
Hong Konglu muhalif medya patronu Jimmy Lai dolandırıcılıkla suçlandı
Hong Kong'da dün de suçluların Çin'e iadesi tasarısına karşı düzenlenen gösterilerin öne çıkan isimlerinden 24 yaşındaki Hong Konglu aktivist Joshua Wong, Agnes Chow (23) ve Ivan Lam (26) hapis cezalarına çarptırılmıştı.
Joshua Wong - 02.12.2020
Hong Konglu aktivist Joshua Wong 13 buçuk ay hapis cezasına çarptırıldı
Çin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde suçluların Çin'e iadesi tasarısına karşı düzenlenen gösterilerin öne çıkan isimlerinden Hong Konglu aktivist Joshua Wong, 13 buçuk ay hapis cezasına çarptırıldı.
Joshua Wong - 19.10.2020
Son dakika haberleri... Tayland'da protestocular Bangkok sokaklarını ele geçirdi
Hong Konglu aktivist Joshua Wong ise bugün sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile Taylandlılara destek vererek, "Taylandlıların demokrasi konusundaki kararlılıkları caydırılamaz" dedi.
Joshua Wong - 24.09.2020
Hong Konglu aktivist Joshua Wong gözaltına alındı
Çin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde suçluların Çin'e iadesi tasarısına karşı düzenlenen gösterilerin öne çıkan isimlerinden Hong Konglu aktivist Joshua Wong gözaltına alındı.
Joshua Wong - 06.08.2020
Son dakika haber! Hong Kong'ta Tiananmen anma törenlerine katılan 25 aktivist yargılanacak
Radio Television Hong Kong'un (RTHK) haberine göre, polisin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) gerekçesiyle yasakladığı anma törenine katılan aralarında önde gelen aktivistler Joshua Wong, Jimmy Lai'inin de bulunduğu 25 kişi, "izin verilmeyen toplantıya kasten katılmakla" itham edildi.
Joshua Wong - 03.07.2020
Hong Kong'da yeni güvenlik yasasının ardından Ulusal Güvenliği Koruma Komisyonu kuruluyor
Muhalif grupların önemli isimleri Joshua Wong, Nathan Law, Jeffrey Ngo ve Agnes Chow, yeni güvenlik yasasının yürürlüğe girmesinden hemen önce üyesi bulunduğu önemli muhalif grup Demosisto'dan ayrıldığını açıklamıştı.
Joshua Wong - 30.06.2020
Çin'in Ulusal Güvenlik Kanunu Hong Kong'da yürürlüğe girdi
Hong Kong'daki muhalif grupların liderlerinden geri adım Bölgede Haziran 2019'dan bu yana suçluların Çin'e iadesi tasarısına karşı yürütülen protestolarda muhalif grupların öne çıkan liderleri Joshua Wong, Nathan Law, Jeffrey Ngo ve Agnes Chow, Çin hükümetinin yasayı onaylamasının ardından üyesi bulunduğu önemli muhalif grup Demosisto'dan ayrıldığını açıkladı.
Joshua Wong - 30.11.2019
İtalya ile Çin arasında Hong Kong polemiği
Hong Konglu öğrenci aktivisti ve demokrasi yanlısı Demosist Partisi'nin genel sekreteri Joshua Wong'un bazı İtalyan parlamenterlerin daveti üzerine İtalyan parlamentosuna video-konferansla bağlanması, İtalya ile Çin arasında diplomatik polemiğe yol açtı.
Joshua Wong - 15.10.2019
Hong Kong'da protestoculardan ABD'ye yasa çağrısı
Gösterilerde, hükümet karşıtı sloganlar atan protestocular, ABD için "özgürlüğün koruyucusu" ve "dünya düzeninin idarecisi" dedi. Muhalif milletvekillerinden Joshua Wong Chi-fung, gösteride yaptığı konuşmada, "Umuyorum ki tüm ABD müttefikleri, burada demokrasiyi engellediklerinden dolayı Hong Konglu yetkililere yaptırım uygulamak için yasalar çıkarır.
Joshua Wong - 11.10.2019
Hong Kong'daki protestolarda gözaltına alınanların üçte biri çocuk
Çin'den Tayland'a Hong Kong tepkisi Çin'in Bangkok Büyükelçiliği, Taylandlı bir politikacının Hong Kong'daki protestoları organize eden grupların liderlerinden Joshua Wong ile iletişime geçmesini kınadı.
Joshua Wong - 12.09.2019
"AB yükümlülüklerini yerine getirecek"
Hong Konglu aktivist Wong ile buluşması Maas, Hong Konglu aktivist Joshua Wong ile görüşme yaptıktan sonra Çin'den gelen tepkinin hatırlatılması üzerine de "Şansölye Pekin'e gittiği zaman insan hakları avukatlarıyla, aktivistlerle bir araya geliyor.
Joshua Wong - 12.09.2019
Çin Almanya'ya nota verdi
Hong Kong'daki eylemcilerin lideri Joshua Wong'ın Berlin ziyareti iki ülke ilişkilerinin gerilmesine neden olurken Çin Almanya'ya nota verdi.
Joshua Wong - 11.09.2019
Çin'den Almanya'ya sert tepki
Almanya'nın Berlin Büyükelçisi Wu Ken, Hong Kong ile ilgili meselenin Çin'in iç işlerinin meselesi olduğunu ve siyasetçilerin bu meseleye karışmamalarını istedi. Wu, Çin'in Berlin Büyükelçiliğinde düzenlediği basın toplantısında, Hong Kong'daki durum ve Berlin'de Alman siyasetçiler tarafından kabul edilen Hong Konglu aktivist Joshua Wong ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Joshua Wong - 11.09.2019
Hong Konglu aktivist Wong Almanya'dan destek istedi
Çin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde, suçluların Çin'e iadesi tasarısının iptali talebiyle aylardır süren protestoları organize eden grupların liderlerinden Joshua Wong, Hong Kong'da temel haklar ve demokrasi için mücadele ettiklerini söyledi.
Joshua Wong - 10.09.2019
Çin'den, Wong'un Almanya Dışişleri Bakanı ile görüşmesine eleştiri
Çin hükümeti, demokrasi aktivisti Joshua Wong'un dün Almanya'nın başkenti Berlin'de Dışişleri Bakanı Heiko Mass ile görüşmesini utanç verici olarak bulduğunu açıkladı.
Joshua Wong - 10.09.2019
Çin'den Almanya'ya Hong Konglu aktivist tepkisi
Bakanlık Sözcüsü Hua Çunying, başkent Pekin'de düzenlediği basın toplantısında, Hong Kong'daki protestocu grupların ileri gelen isimlerinden aktivist Joshua Wong'un Maas ile görüşmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Joshua Wong - 05.09.2019
Hong Kong'da tartışmalı yasa tasarısının geri çekilmesi kararı
Merkel'in sözcüsü Steffen Seibert, demokrasi yanlısı aktivist Joshua Wong'un Merkel'den yardım isteyen açık mektubunun kendilerine ulaştığını açıkladı.
Joshua Wong - 03.09.2019
Hong Kong'daki protestocuların liderinden Tayvan'a çağrı
Çin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde, suçluların Çin'e iadesi tasarısının iptali talebiyle aylardır süren protestoları organize eden grupların liderlerinden Joshua Wong, Tayvan halkının da gösteri yapması gerektiğini söyledi.
Joshua Wong - 31.08.2019
Hong Kong'da protestolar yasağa rağmen devam ediyor
Gözaltına alınan protestocular serbest Hong Kong'da dün gözaltına alınan hükümet karşıtı grupların önemli isimlerinden Joshua Wong, Andy Chan ve Agnes Chow kefaletle serbest bırakıldı.
Joshua Wong - 30.08.2019
Hong Kong'da protestocuların liderlerine gözaltı
Hong Kong'da dün yapılan Çin Halk Kurtuluş Ordusu'nun (ÇHKO) Hong Kong Garnizonu'nda rotasyon adımının ardından, kentte gün içinde hükümet karşıtı grupların önemli isimlerinden Joshua Wong, Andy Chan ve Agnes Chow gözaltına alındı.
Joshua Wong - 02.07.2019
Çin Hong Kong Yasama Meclisini basan protestocuları kınadı
Lam'a yine istifa çağrısı Buna karşın, göstericilerin önemli isimlerinden Joshua Wong, Meclisin basılması ve tahrip edilmesinin bazıları tarafından eleştirilmesinin anlaşılabildiğini ancak gösterilere yoğun katılımın Hong Kong yönetimine ilettikleri taleplerin desteklendiği anlamına geldiğini söyledi.
Joshua Wong - 21.06.2019
Hong Kong'da protestocular yeniden sokaklarda
Yüzlerce genç gösterici şehrin Wan Chai bölgesinde yollara barikat kurarak polis merkezini kuşattı. Burada oturma eylemi gerçekleştiren göstericiler Carrie Lam'ın istifasını ve yasa tasarısının tamamen geri çekilmesini istedi. Bugünkü protestolarda bu hafta salıverilen Şemsiye Hareketi aktivisti Joshua Wong önemli bir rol oynuyor.
Joshua Wong - 17.06.2019
Hong Kong'da protestocular sokakları boşalttı
"Şemsiye Protestocuların" lideri hapisten çıktı Öte yandan, özel yönetim bölgesinde 2014 yılında başyönetici seçiminin Çin'in müdahalesinin uzağında, demokratik yollardan yapılması için düzenlenen, "şemsiye protestoları" adı verilen demokrasi yanlısı kitle gösterilerinin öncülerinden Joshua Wong adlı aktivist, eylemlerdeki rolünden ötürü aldığı 2 aylık hapis cezasının bitmesiyle serbest bırakıldı.
Joshua Wong - 17.01.2018
Hong Kong'da Bağımsızlık Yanlılarına Hapis Cezası
South China Morning Post'un haberine göre, bölgedeki Yüksek Mahkeme, "Occupy Central" sloganıyla başlayan olaylar sırasında mahkemeden kalabalığın dağıtılması yönünde verilen emre itaatsizlik ettikleri gerekçesiyle Joshua Wong'a 3 ay, Raphael Wong Ho Ming'a 4,5 ay ve Lester Shum'a bir ay hapis cezası verdi.
Joshua Wong - 07.11.2017
Hong Konglu Aktivistlere Yüksek Mahkemeye Başvurma Hakkı
Hong Kong Nihai Temyiz Mahkemesi, ağustos ayında haklarında hapis kararı verilen Joshua Wong, Nathan Law and Alex Chow'un cezalarının iptali için Hong Kong Yüksek Mahkemesine başvurma isteklerini kabul etti.
Joshua Wong - 01.10.2017
Hong Kong'da Bağımsızlık Yanlıları Gösteri Düzenledi
Hong Kong Yüksek Mahkemesi, ağustos ayında "Occupy Central" sloganıyla başlayan yasa dışı gösterileri organize ettikleri ve başkalarını da eyleme teşvik ettikleri gerekçesiyle Joshua Wong Chi-fung'a 6, Nathan Law Kwun-Chun'a 8 ve Alex Chow Yong-kang'a 7 ay hapis cezası vermişti.
Joshua Wong - 25.08.2017
Analiz - Hong Kong'da Siyasi Gerilim Yükseliyor
- Sivil itaatsizliğe hapis O günlerde gençlerin öncülüğünde gerçekleştirilen gösterilerde öne çıkan Joshua Wong, Nathan Law ve Alex Chow haklarından verilen hapis cezasını çekmek üzere hapishaneye konuldular.
Joshua Wong - 17.08.2017
Hong Kong'da Bağımsızlık Yanlılarına Hapis Cezası
South China Morning Post'un haberine göre, bölgedeki Yüksek Mahkeme, "Occupy Central" sloganıyla başlayan olayları yasa dışı organize ettikleri ve başkalarını da eyleme teşvik ettikleri gerekçesiyle Joshua Wong Chi-fung'a 6, Nathan Law Kwun-Chun'a 8, Alex Chow Yong-kang'a 7 ay hapis cezası verdi.
Joshua Wong - 21.07.2016
Hong Kong'da 2014'teki Hükümet Karşıtı Gösteriler
Hong Kong'da öğrenci liderleri, iki yıl önce düzenlenen demokrasi yanlısı gösterilerde, yasa dışı gösteriye katılmak ve toplumu gösterilere teşvik etmek gerekçesiyle çıkarıldıkları mahkemece suçlu bulundu. South China Morning Post gazetesinin haberine göre, Hong Kong'da 2014 yılının sonlarındaki demokrasi yanlısı gösterilerde, eski Scholarism öğreci lideri Joshua Wong, Hong Kong'daki bir mahkemece yasa dışı eyleme katılmak ve yasa dışı toplumsal gösteri teşvik etmekten suçlu bulundu.
Joshua Wong - 11.04.2016
Hong Kong'taki Öğrenci Hareketinden Siyasi Parti
Yaklaşık 11 hafta süren gösteriler sonrası feshedilen Scholarism öğrenci grubunun liderlerinden Joshua Wong Chi-fung da Demosisto'nun genel sekreterliği görevini üstlendi.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Joshua Wong Haberleri | Joshua Wong Kimdir - Haberler - Joshua Wong haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Joshua Wong kimdir, hayatı ve biyografisi. Hong Konglu aktivist Çin bayrağına hakaretten 4 ay hapse mahkum edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.3.2021 06:43:43. #1.14#
title