JOHN KERRY HABERLERİ

John Kerry haber, John Kerry son dakika haberleri ve gelişmeleri.

John Kerry

John Kerry

Doğum Tarihi 11.12.1943 - ...

John Kerry Kimdir ?

2004 yılında Demokrat Parti'nin başkan adayı seçimleri sırasında göze batan isim John Forbes Kerry 11 Aralık 1943 yılında Colorado eyaletinin Denver şehrinde dünyaya geldi. Babası tüberküloz hastalığına yakalanmıştı, doğumundan kısa bir süre sonra Massachusetts'e taşındılar.
Biyografinin devamı için tıklayın
John Kerry - 23.02.2021
Son dakika haberi: İngiltere Başbakanı Johnson'dan, "iklim değişikliği küresel bir tehdit" uyarısı
ABD İklim Özel Temsilcisi John Kerry de iklim değişikliğinin "varoluş" sorunu olduğunu dile getirdi.
John Kerry - 20.02.2021
ABD İklim Özel Temsilcisi John Kerry: "İklim değişikliğinin en kötü sonuçlarından kaçınmak için 9 yılımız var"
NEW ABD İklim Özel Temsilcisi John Kerry, iklim değişikliğinin en kötü sonuçlarından kaçınılabilmesi için dünyanın sadece 9 yılı kaldığı uyarısında bulundu.
John Kerry - 03.02.2021
John Kerry, 2019'da İklim Liderliği ödülünü almaya "özel jeti"yle gitmiş
ABD Başkanı Joe Biden'ın İklim Değişikliği Özel Temsilcisi olarak atadığı John Kerry'nin, 2019'da İklim Liderliği ödülünü almak için İzlanda'ya "özel jeti"yle seyahat ettiği ortaya çıktı.
John Kerry - 28.01.2021
İklim değişikliği - John Kerry: İskoçya'daki İklim Değişikliği Zirvesi dünyanın 'son şansı'
ABD'nin iklim Değişikliği Özel Temsilcisi John Kerry, Birleşik Krallık'ta Kasım ayında düzenlenecek BM İklim Zirvesi'nin dünyanın çevre sorunlarının üstesinden gelebilmesi için 'son şansı' olduğunu söyledi.
John Kerry - 19.01.2021
ABD'nin İsrail Büyükelçisi Friedman: Biden'ın İran'ın nükleer dosyasına ilişkin atamaları endişe yaratıyor
Görev süresi yarın sona erecek olan Friedman, Wendy Sherman'ın dışişleri bakan yardımcılığına, Antony Blinken'in dışişleri bakanlığına, Jake Sullivan'ın ulusal güvenlik danışmanlığına ve eski Dışişleri Bakanı John Kerry ile eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Susan Rice'ın da üst düzey mevkilere atanmasına işaret ederek şunları söyledi: "Hepsi İran ile uluslararası güçler arasında 2015'teki nükleer anlaşmanın yapılmasına katıldı.
John Kerry - 06.01.2021
Biden, ulusal güvenlik ekibine Obama döneminde görev yapmış isimleri getirmeyi planlıyor
New York Times gazetesinin haberine göre, Biden'ın, eski Dışişleri Bakanı John Kerry'nin özel kalemi Jon Finer'i ulusal güvenlik danışmanı yardımcısı, Obama döneminde İran nükleer müzakerelerini yürüten Wendy Sherman'ı ise dışişleri bakanı yardımcısı yapması bekleniyor.
John Kerry - 01.12.2020
Biden'ın A Takımı
Biden'ın A takımını değerlendirirken John Kerry ve üstlendiği görevden bahsetmemek olmaz.
John Kerry - 23.11.2020
Biden Dışişleri Bakanlığına Blinken'ı getirecek
Obama döneminde Dışişleri Bakanı olan John Kerry ise Joe Biden'ın İklim Değişikliği Özel Temsilcisi olacak.
John Kerry - 12.11.2020
Biden, Beyaz Saray Özel Kalem Müdürlüğü görevine Ron Klain'i getirecek
Eski ABD başkan yardımcılarından Al Gore'un da özel kalem müdürü olan Klain, eski başkanlar Barack Obama ve Bill Clinton ile Demokrat başkan adayları Al Gore, John Kerry, Hillary Clinton'ın seçim kampanyalarında da danışman görevinde bulundu.
John Kerry - 02.11.2020
Trump'ın İsrail'e verdiği desteğe rağmen Amerikan Yahudileri Biden'ın yanında
2004'deki seçimlerde Yahudilerin yüzde 76'sı Demokrat aday John Kerry'ye, yüzde 24'ü Cumhuriyetçi Parti adayı George W.
John Kerry - 30.09.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu AA Editör Masası'na konuk oldu: (2)
Çavuşoğlu, şöyle devam etti: "Ancak burada ABD'nin iki tarafa da eşit davrandığını gördük. Hatta önceki dönemde ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ve ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, adaya gittiklerinde kuzeye de geçip KKTC'deki yetkililerle görüştüler.
John Kerry - 12.09.2020
KKTC'den ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'ya tepki
Açıklamada, "Cumhurbaşkanımızın, Lefkoşa'ya kadar gelip Rum liderle görüşecek olan ABD'nin önemli bir yetkilisinin çok kısa bir mesafede bulunan Kıbrıs Türk tarafına daha önceki dönemde ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin yaptığı gibi gelmek yerine telefon görüşmesi önermesini doğru bulmadığı ABD Büyükelçisine aktarıldı.
John Kerry - 12.04.2020
Haftanın tarihine bakış
2014- ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Rusya'yı Ukrayna'da gerilimi azaltmaması halinde bunun "ilave sonuçları" olacağı yönünde uyardı.
John Kerry - 07.03.2020
ABD Başkanlık Seçimleri: Joe Biden, Donald Trump'ın rakibi olursa başkan seçilebilir mi?
Başkan Donald Trump'ın, Joe Biden'den, onu zayıflatmak için yabancı güçlerden yardım isteyecek kadar çekinmesi, Sanders'in haksızlığa uğramakta olduğuna ilişkin Twitter mesajları, analistlerin yorumlarını, partinin ılımlı kesimlerinin algılarını destekliyor. Bu analistlere ve birçok New York Times, Washington Post yazarına göre, Demokrat Parti seçmeni, Biden'in adaylığından tatmin olmuş değil ancak Trump karşısında, "hoşnutsuz merkezin" oylarını almaya uygun tek aday olduğunu düşünüyormuş. Bir yorumcunun belirttiği üzere, geçen seçimlerde Al Gore, John Kerry ve Hillary Clinton da kazanmaya uygun adaylar olarak görülüyordu.
John Kerry - 14.02.2020
Afganistan Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı: "Hileli oyların sonucunu kabul etmeyiz"
Öte yandan 2014'te yapılan cumhurbaşkanlığı seçimine hile karıştırıldığı iddiasıyla sonuçlar açıklanmamış ve dönemin ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin girişimiyle mevcut Cumhurbaşkanı Eşref Gani ve İcra Kurulu Başkanı Abdullah Abdullah arasında devlet kurumlarının paylaşılmasının ardından milli birlik hükümeti kurulmuştu.
John Kerry - 05.02.2020
Afganistan'da hileli olduğu iddia edilen 300 bin oy incelenecek
Öte yandan 2014'te yapılan cumhurbaşkanı seçimine hile karıştırıldığı iddiasıyla sonuçlar açıklanmamış ve dönemin ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin girişimiyle mevcut Cumhurbaşkanı Eşref Gani ve İcra Kurulu Başkanı Abdullah Abdullah arasında devlet kurumlarının paylaşılmasının ardından milli birlik hükümeti kurulmuştu.
John Kerry - 31.01.2020
Afganistan'da seçim sonuçlarına itirazlara ilişkin karar bir hafta sonra açıklanacak
İtirazlar, seçim sonuçlarının açıklanmasını geciktirdi Afganistan'da geçen yıl 20 Nisan'da düzenlenmesi planlanan cumhurbaşkanı seçimi, iki kez ertelenerek 28 Eylül'de yapılmıştı. 14 cumhurbaşkanı adayının yarıştığı seçimin ardından yapılan itirazlar nedeniyle 19 Ekim'de açıklanacağı duyurulan seçim sonuçları, 22 Aralık'ta açıklanmıştı. Afganistan Bağımsız Seçim Komisyonu Başkanı Hava Alem Nuristani, 22 Aralık'ta cumhurbaşkanı seçiminin kesin olmayan sonuçlarını açıklamıştı. Nuristani, mevcut Cumhurbaşkanı Eşref Gani'nin yüzde 50,64, Afganistan İcra Kurulu Başkanı Abdullah Abdullah'ın yüzde 39,52 ve Gulbeddin Hikmetyar'ın yüzde 3,85 oy aldığını duyurmuştu. Öte yandan 2014'te yapılan cumhurbaşkanı seçiminde de hile karıştırıldığı iddiasıyla sonuçlar açıklanmamış ve dönemin ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin girişimiyle mevcut Cumhurbaşkanı Gani ve İcra Kurulu Başkanı Abdullah Abdullah arasında devlet kurumlarının paylaşılmasının ardından milli birlik hükümeti kurulmuştu.
John Kerry - 20.01.2020
İran Dışişleri Bakanı Zarif: "ABD halkımızdan korkuyor, silahımızdan değil"
Eski ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile arasında geçen bir konuşmayı aktaran Zarif, şunları kaydetti: "Kerry bana 'Fordo'yu neden kurdunuz istersek rahatlıkla yok ederiz?' dedi.
John Kerry - 14.01.2020
Afganistan'da seçim sonuçlarına itirazların değerlendirmesi tamamlandı
Öte yandan 2014'te yapılan cumhurbaşkanı seçiminde de hile karıştırıldığı iddiasıyla sonuçlar açıklanmamış ve dönemin ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin girişimiyle mevcut Cumhurbaşkanı Gani ve İcra Kurulu Başkanı Abdullah Abdullah arasında devlet kurumlarının paylaşılmasının ardından milli birlik hükümeti kurulmuştu.
John Kerry - 05.01.2020
Afganistan'da seçim sonuçlarına itirazların değerlendirmesi sürüyor
Öte yandan 2014'te yapılan cumhurbaşkanı seçiminde de hile karıştırıldığı iddiasıyla sonuçlar açıklanmamış ve dönemin ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin girişimiyle mevcut Cumhurbaşkanı Eşref Gani ve İcra Kurulu Başkanı Abdullah Abdullah arasında devlet kurumlarının paylaşılmasının ardından milli birlik hükümeti kurulmuştu.
John Kerry - 31.12.2019
Afganistan'da seçim sonucuna itirazlar değerlendiriliyor
Öte yandan 2014'te yapılan cumhurbaşkanı seçiminde de hile karıştırıldığı iddiasıyla sonuçlar açıklanmamış ve dönemin ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin girişimiyle mevcut Cumhurbaşkanı Eşref Gani ve İcra Kurulu Başkanı Abdullah Abdullah arasında devlet kurumlarının paylaşılmasının ardından milli birlik hükümeti kurulmuştu.
John Kerry - 26.12.2019
Afganistan'da seçim sonuçlarına itiraz süreci bitti
Öte yandan 2014'te yapılan cumhurbaşkanı seçiminde de hile karıştırıldığı iddiasıyla sonuçlar açıklanmamış ve dönemin ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin girişimiyle mevcut Cumhurbaşkanı Eşref Gani ve İcra Kurulu Başkanı Abdullah Abdullah arasında devlet kurumlarının paylaşılması neticesinde milli birlik hükümeti kurulmuştu.
John Kerry - 23.12.2019
Afganistan Cumhurbaşkanı Gani: "Tüm adaylar seçim sonuçlarını kabul etmeli"
14 cumhurbaşkanı adayının yarıştığı seçimde, 9 milyon 600 bin seçmenden 2 milyon 695 bini oy kullanmıştı. Ülkede 2014'te düzenlenen cumhurbaşkanı seçimlerine katılım yüzde 50'nin üzerindeydi. Bu arada, 2014'te yapılan cumhurbaşkanı seçimine hile karıştırıldığı iddiasıyla sonuçlar açıklanmamış ve dönemin ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin girişimiyle mevcut Cumhurbaşkanı Eşref Gani ve İcra Kurulu Başkanı Abdullah Abdullah arasında devlet kurumlarının paylaşılması neticesinde milli birlik hükümeti kurulmuştu.
John Kerry - 23.12.2019
Afganistan'da seçim sonuçlarına tepkiler
Eşref Gani birinci sırada Afganistan Bağımsız Seçim Komisyonu Başkanı Hava Alem Nuristani, dün, cumhurbaşkanı seçiminin ilk turunun kesin olmayan sonuçlarını açıklamıştı. İlk sıradaki mevcut cumhurbaşkanı Eşref Gani'nin yüzde 50,64 oy aldığını aktaran Nuristani, adaylardan Afganistan İcra Kurulu Başkanı Abdullah Abdullah'ın ikinci, Gulbeddin Hikmetyar'ın üçüncü sırada olduğunu kaydetmişti. Taliban'ın devrilmesinin ardından 4'üncü seçim Taliban'ın 2001'de devrilmesinin ardından 4'üncü kez cumhurbaşkanı seçimi yapılan ülkede, Taliban'ın tehditlerine karşı olağanüstü güvenlik önlemleri alınmıştı. 14 cumhurbaşkanı adayının yarıştığı seçimde, 9 milyon 600 bin seçmenden 2 milyon 695 bini oy kullanmıştı. Ülkede 2014'te düzenlenen cumhurbaşkanı seçimlerine katılım yüzde 50'nin üzerindeydi. Bu arada, 2014'te yapılan cumhurbaşkanı seçiminde de hile yapıldığı iddiasıyla sonuçlar açıklanmamış ve dönemin ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin girişimiyle mevcut Cumhurbaşkanı Eşref Gani ve İcra Kurulu Başkanı Abdullah Abdullah arasında devlet kurumlarının paylaşılması neticesinde milli birlik hükümeti kurulmuştu.
John Kerry - 22.12.2019
Afganistan'da cumhurbaşkanı adayı Abdullah'tan seçim sonuçlarına tepki
Bu arada, 2014'te yapılan cumhurbaşkanı seçiminde de hile karıştırıldığı iddiasıyla sonuçlar açıklanmamış ve dönemin ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin girişimiyle mevcut Cumhurbaşkanı Eşref Gani ve İcra Kurulu Başkanı Abdullah Abdullah arasında devlet kurumlarının paylaşılması neticesinde milli birlik hükümeti kurulmuştu.
John Kerry - 22.12.2019
Afganistan'da seçim sonuçlarına itirazlar için 3 gün süre
Bu arada, 2014'te yapılan cumhurbaşkanı seçiminde de hile karıştırıldığı iddiasıyla sonuçlar açıklanmamış ve dönemin ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin girişimiyle mevcut Cumhurbaşkanı Eşref Gani ve İcra Kurulu Başkanı Abdullah Abdullah arasında devlet kurumlarının paylaşılması neticesinde milli birlik hükümeti kurulmuştu.
John Kerry - 20.12.2019
Afganistan'da oyların yeniden sayımı tamamlandı
Bu arada, 2014'te yapılan cumhurbaşkanı seçiminde de hile karıştırıldığı iddiasıyla sonuçlar açıklanmamış ve dönemin ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin girişimiyle mevcut Cumhurbaşkanı Eşref Gani ve İcra Kurulu Başkanı Abdullah Abdullah arasında devlet kurumlarının paylaşılması neticesinde milli birlik hükümeti kurulmuştu.
John Kerry - 15.12.2019
Afganistan'da 7 vilayette oyların yeniden sayımına başlandı
Öte yandan, 2014'te yapılan cumhurbaşkanı seçiminde de hile karıştırıldığı iddiasıyla sonuçlar açıklanmamış ve dönemin ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin girişimiyle mevcut Cumhurbaşkanı Eşref Gani ve İcra Kurulu Başkanı Abdullah Abdullah arasında devlet kurumlarının paylaşılması neticesinde milli birlik hükümeti kurulmuştu.
John Kerry - 12.12.2019
Afganistan Seçim Komisyonu 27 vilayetin sonuçlarını açıklamaya hazırlanıyor
Öte yandan 2014'te yapılan cumhurbaşkanı seçiminde de hile karıştırıldığı iddiasıyla seçim sonuçları açıklanmamış ve dönemin ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin girişimiyle mevcut Cumhurbaşkanı Eşref Gani ve İcra Kurulu Başkanı Abdullah Abdullah arasında devlet kurumlarının paylaşılması neticesinde milli birlik hükümeti kurulmuştu.
John Kerry - 06.12.2019
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Açıklaması
Türkiye'nin geçmişte DEAŞ'ı da desteklemekle suçlandığını anımsatan Çavuşoğlu, şöyle devam etti: "Bir gün (eski ABD Dışişleri Bakanı) John Kerry bana DEAŞ'tan petrol aldığımızı söyledi.
John Kerry - 02.12.2019
Umman Dışişleri Bakanı Bin Alevi Tahran'da Zarif ile görüştü
Nükleer anlaşma için de ilk görüşmeler Zarif ve dönemin ABD Dışişleri Bakanı John Kerry arasında Umman'da yapılmıştı.
John Kerry - 22.11.2019
ABD'li Cumhuriyetçi Senatör, "Biden-Ukrayna ilişkisinin" belgelerini talep etti
Graham'in talep ettiği belgeler arasında, Biden'ın Poroşenko ile 11,18,19 Şubat ve 22 Mart 2016'da yaptığı ve Biden'ın Burisma adlı enerji şirketiyle ilgili soruşturmaya ilişkin konuştuğu iddia edilen telefon görüşmelerinin ve Hunter Biden'ın iş ortağı Devon Archer ile dönemin Dışişleri Bakanı John Kerry'nin 2 Mart 2016'da gerçekleştirdiği toplantının kayıtları bulunuyor.
John Kerry - 13.11.2019
ABD'nin Latin Amerika'dan Orta Doğu'ya darbelerdeki rolü
Dönemin ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, darbe girişiminden saatler sonra, kalkışmanın başarısız olacağının netlik kazanmasının ardından Mevlüt Çavuşoğlu ile telefonda görüşerek Türkiye'nin demokratik yollardan seçilmiş sivil hükümetine ve demokratik kurumlarına tam destek verdiklerini söyledi.
John Kerry - 02.10.2019
Afganistan'daki tartışmalı seçimler yeni bölünmelere yol açabilir
- Seçimde hile yapıldı iddiaları Seçimlerde hile yapıldığına dair iddialar Afganistan'da her seçimden sonra yaygın bir şekilde gündeme gelen bir konu olmuştur. En son 2014 cumhurbaşkanlığı seçimleri hile yapıldığı gerekçesiyle iptal edilme noktasına kadar gelmiş, fakat dönemin ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin araya girmesiyle sorun çözülmüştü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: John Kerry Haberleri | John Kerry Kimdir - Haberler - John Kerry haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. John Kerry kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haberi: İngiltere Başbakanı Johnson'dan, iklim değişikliği küresel bir tehdit uya
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.3.2021 12:07:53. #1.15#
title