Johannes Gutenberg Haberleri

Johannes Gutenberg haber, Johannes Gutenberg son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Johannes Gutenberg - 31.01.2021
KORONAVİRÜSTEN SONRA MS AŞISIYLA DA UMUT OLAN UĞUR ŞAHİN'İN EKİBİ DHA'YA KONUŞTU
GELECEĞİN TEDAVİLERİ mRNA AŞILARINDA OLABİLİR BioNTech ile yine Almanya'nın Mainz şehrindeki Johannes Gutenberg Üniversitesi Tıp Fakültesi ve TRON Translasyonel Onkoloji Enstitüsü'nden bilim insanlarının yaklaşık 6 yıldır üzerinde çalıştığı MS aşısı, farelerde hastalığın gelişmesini önledi ya da geriletti.
Johannes Gutenberg - 31.01.2021
Haftanın tarihine bakış
3 Şubat 1468- Matbaayı bulan Johannes Gutenberg öldü.
Johannes Gutenberg - 08.01.2021
BioNTech, MS hastaları için de aşıya odaklandı
BioNTech tarafından yapılan açıklamada, BioNTech'in Johannes Gutenberg Mainz Üniversitesi ile birlikte otoimmün hastalıklarına karşı yaptığı ilk deney sonuçlarının Science dergisinde yayımlandığı belirtildi.
Johannes Gutenberg - 02.01.2021
Almanya'da Kovid-19 aşısı olanların sayısı 190 bine yaklaştı
Almanya'da yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı 27 Aralık'tan bugüne kadar aşı yaptıranların sayısının 188 bin 553 kişiye ulaştığı bildirildi.
Johannes Gutenberg - 05.05.2020
Hepatit C ilaçlarının Kovid-19 tedavisinde potansiyel adaylar olduğu belirlendi
Financial Express'in haberine göre, Johannes Gutenberg Üniversitesi Mainz'de (JGU) görevli bilim insanları, süper bilgisayar MOGON II'yi kullanarak açık veri tabanlarında yeni tip koronavirüs, yani SARS-CoV-2'nin belli başlı proteinlerine bağlanan 42 bin farklı içeriğin yöntemlerini inceledi.
Johannes Gutenberg - 02.02.2020
Haftanın tarihine bakış
Belli başlı öteki olaylar 3 Şubat 1468- Matbaayı bulan Johannes Gutenberg öldü.
Johannes Gutenberg - 05.10.2018
Eczacılık Eğitimi Uygulamalı Olmalı"
İSTİNYE Üniversitesi'nde (İSÜ) 'Eczacılık Eğitimleri' kapsamında Almanya ve Türkiye arasındaki eczacılık eğitimlerinin değerlendirildiği bir seminer düzenlendi. Johannes Gutenberg Üniversitesi'nden Türkiye'ye staj yapmak için gelen Nihan Önal, seminerde iki ülke arasındaki eğitim anlayışını anlattı.
Johannes Gutenberg - 16.05.2018
Grafikli - Telgraftan Yapay Zekaya Telekomünikasyon
ANKARA (AA) – EMRE AYTEKİN – Telekomünikasyon ve iletişim araçları, yapay zeka ve "nesnelerin interneti" gibi kavramlarla ifade edilen gelişmeler sonucu haberleşmenin ötesinde insan hayatını tüm yönleriyle kuşatıyor. Henüz "telekomünikasyon" sözcüğü ortada yokken bile "uzaktan iletişim", insanoğlunu meşgul eden fikirler arasında yer alıyordu. İlk ve orta çağlarda dumanla haberleşme, davullar, güvercinlerle iletilen mesajlar, uzaktan iletişimin ilk örnekleriydi. Bu alandaki ilk önemli atılım ise Alman zanaatkar Johannes Gutenberg'in 15.
Johannes Gutenberg - 29.01.2018
Haftanın Tarihine Bakış
3 Şubat 1468- Matbaayı bulan Johannes Gutenberg öldü.
Johannes Gutenberg - 05.12.2017
Dha İstanbul Bülteni - 2
İTÜ İnşaat Fakültesi'ni bitirdikten sonra master yaparak yüksek inşaat mühendisi olan, Prof.Dr. Sürmelihindi, ardından Almanya'ya giderek 'Depreme karşı binaları güçlendirmek ve takviye etmek' konusunda Mainz kentindeki Johannes Gutenberg Üniversitesi'nde depremde ve binaların nasıl etkileneceği konusunda bilimsel araştırmalar yaparken doktora tezi vererek profesör unvanı aldı.
Johannes Gutenberg - 05.12.2017
Prof. Dr. Sürmelihindi: Marmara Denizi, Olası Depremin Etkisini Azaltacak
İTÜ İnşaat Fakültesi'ni bitirdikten sonra master yaparak yüksek inşaat mühendisi olan, Prof.Dr. Sürmelihindi, ardından Almanya'ya giderek 'Depreme karşı binaları güçlendirmek ve takviye etmek' konusunda Mainz kentindeki Johannes Gutenberg Üniversitesi'nde depremde ve binaların nasıl etkileneceği konusunda bilimsel araştırmalar yaparken doktora tezi vererek profesör unvanı aldı.
Johannes Gutenberg - 27.11.2017
Protonun Manyetik Döngüsünün Hassas Ölçümü Yapıldı
Japonya'daki RIKEN Araştırma Enstitüsüne bağlı Ulmer Temel Simetriler Laboratuvarı (SML), Almanya'daki Mainz Johannes Gutenberg Üniversitesi, Max Planck Nükleer Fizik Enstitüsü ve GSI Helmholtz Ağır İyon Araştırma Merkezinden bilim adamlarından oluşan uluslararası araştırma ekibi, tek bir proton parçacığını iki ayrı tuzakta yalıtarak yaptıkları ölçümde, manyetik döngünün, artı kutupta 2,79284734462 nükleer manyeton, eksi kutupta ise 0,00000000082 nükleer manyetonda ortaya çıktığını hesapladı.
Johannes Gutenberg - 20.04.2017
3. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı, 22 Nisan'da Başlayacak
"Geleceğe Yön Verenler" başlığı altında, bilimin her sahasında keşif ve icatlarıyla insanlığa katkıda bulunan aralarında İbn-i Sina, Ali Kuşçu, Piri Reis, Albert Einstein, Isaac Newton ve Johannes Gutenberg'in yer aldığı önemli şahsiyetler fuar kapsamında tiyatro etkinlikleri ile canlandırılacak.
Johannes Gutenberg - 11.11.2016
Terkip" Filmi, Los Angeles Cine Fest'de Yarı Finalde
Yönetmen Cihan Karademir'in filmi farklı bir şekilde yorumladığını anlatan Sürmeli, şunlara kaydetti: "Amacımız, bilindiğinin aksine anlamı özgürlük ve barış olan, inanç düsturunun ise iyilik, sevgi ve hoşgörü olduğu İslam'ın doğru anlaşılabilmesi. Bunu da günümüzün iletişim dili sinemayla yaptık. İslam'ı anlatırken en doğru kaynaklar olan manevi mimarların tarihte bıraktığı izden yolumuza devam etmeyi uygun gördük. Çok kalabalığız. Türkiye'de 60, yurt dışında 25 üniversite olmak üzere toplam 85 üniversitenin iletişim fakültelerindeki gençler, sektördeki profesyoneller, akademisyenler, projeye destek veren oyuncular ile her yıl 7 vilayetin yed-i velayetini Türkiye'den dünyaya duyurmak için bir yolculuğa çıkıyoruz. Festival kapsamında çekilen kısa filmler arasında İbn Arabi temalı, Almanya Johannes Gutenberg Üniversitesinden senaryo birinciliğini kazanan Terkip isimli senaryo, film haline getirildi.
Johannes Gutenberg - 01.02.2016
Haftanın Tarihine Bakış
3 Şubat 1468- Matbaayı bulan Johannes Gutenberg öldü.
Johannes Gutenberg - 03.12.2015
Prof. Dr. Güntürkün, 'Düşünce Okuma' İhtimalini Araştıracak
Beyin araştırmalarında uluslararası üne sahip olan Prof. Dr. Onur Güntürkün, Johannes Gutenberg Üniversitesi Vakıf Kürsü Başkanlığına getirildi.
Johannes Gutenberg - 21.11.2015
Tarihi Matbaasına Gözü Gibi Bakıyor
Gazeteci Cumhur Kılıççıoğlu (77), 53 yıl önce devraldığı Johannes Gutenberg'in bulduğu dizgi sisteminin geliştirilmiş biçimi ve metal harflerin elle dizilmesine dayalı olan matbaasını gelecek kuşaklara aktarmayı amaçlıyor.
Johannes Gutenberg - 05.06.2014
Rusya'da İstihbarat Çalışanları Tarihi İncil'i Satarken Yakalandı
Rusya’nın başkenti Moskova’da iç istihbarat FSB’in 3 elemanı Alman matbaacı Johannes Gutenberg'in bastığı ilk tarihi İncil kitabını satarken yakalandı.
Johannes Gutenberg - 03.02.2014
Haftanın Tarihine Bakış
  -Belli başlı öteki olaylar-   3 Şubat 1468- Matbaayı bulan Johannes Gutenberg öldü.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Johannes Gutenberg Haberleri | Johannes Gutenberg Kimdir - Haberler - Johannes Gutenberg haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Johannes Gutenberg kimdir, hayatı ve biyografisi. Bu yılın bilim insanları Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.9.2021 07:40:11. #1.16#

title