James Jeffrey Haberleri

James Jeffrey haber, James Jeffrey son dakika haberleri ve gelişmeleri.

James Jeffrey - 13.11.2020
ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey'den Biden'a "Trump'ın Orta Doğu politikalarını takip et" tavsiyesi
ABD'nin bu ay içinde görevi bırakacağı açıklanan Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, seçimleri kazanan Joe Biden'a, "Trump yönetiminin Orta Doğu politikalarını takip etmesi" tavsiyesinde bulundu.
James Jeffrey - 10.11.2020
ABD'de Biden dönemi Irak'ı nasıl etkiler?
Biden, eski ABD Başkanı Barack Obama'nın 2009-2017 arasındaki başkanlığının ilk gününden itibaren onun en önemli adamlarından biri olarak öne çıktı. Irak işgalinin coşkulu bir destekçisi olan Biden, başkan yardımcısı olarak, Obama tarafından ABD'nin Irak'taki operasyonlarını ve diplomasisini denetleme görevine atandı. Aynı yıl, Sünni lider Rafi el-İsavi ve Şii seküler lider İyad Allavi tarafından kurulan çok mezhepli ve ılımlı bir siyasi parti olan Irakiyye, 2010 seçimlerinde dönemin Başbakanı Nuri el-Maliki'nin Kanun Devleti Koalisyonuna meydan okudu ve küçük bir farkla zafer kazandı. Ancak Irakiyye en çok oyu almasına rağmen Maliki ikinci dönem başbakanlık koltuğuna oturdu. Nitekim Allavi, ABD'li üst düzey bir yetkilinin kendisine İran'ın karşı çıkacağı gerekçesiyle ABD yönetiminin, Irakiyye'den bir başbakanı desteklemeyeceğini söylediğini iddia etmişti. Hatta ismi açıklanmayan bu yetkilinin Biden olduğu tartışılmıştı. Biden bu süreçte aynı zamanda Amerikan askerlerinin ülkeden geri çekilmesinin altyapısını tesis etmekle meşguldü. Öyle ki, 2010-2012 arasında ABD'nin Bağdat büyükelçiliğini yapan James Jeffrey'ye göre, Biden Irak'ı yirmi dört kez ziyaret etti.
James Jeffrey - 09.11.2020
ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey görevinden ayrılıyor
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi ve DEAŞ ile Mücadele Koalisyonu Temsilcisi Büyükelçi James Jeffrey'in bu ay emekli olarak görevinden ayrılacağını duyurdu.
James Jeffrey - 04.11.2020
Son dakika! Seçim sonuçlarının "ABD'nin Suriye'deki askeri varlığını etkilemesi" öngörülmüyor
Son dakika haberi: ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, ABD seçimlerini hangi aday kazanırsa kazansın, ABD'nin Suriye'deki askeri varlığında bir değişiklik öngörmediğini belirtti.
James Jeffrey - 04.10.2020
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, canlı yayında gündemi değerlendirdi: (2)
"Her an müdahale de olabilir" Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Cumhurbaşkanı Erdoğan blöfle, tehditle, şantajla siyaset yapan bir lider değil. İçinde ne varsa ağzında da o vardır, kafasındaki strateji neyse uygulanan da odur. Dolayısıyla burada PKK'ya karşı, DEAŞ'ın başka yapılanmalarına karşı Suriye'de, Irak'ta veya başka bir yerde her an müdahale hakkımız vardır, her an müdahale de olabilir. Bu hem o örgütlere bir uyarıdır hem onların destekçisi olan ülkelere bir uyarıdır. Afrin'de, Münbiç ve civarında, Resulayn ve Tel Abyad civarında PYD/YPG/PKK yapılanmasının belirlenen sınırların ötesinde saldırıları devam ediyor, ufak tefek de olsa devam ediyor. Biz sabırla Ruslara, Amerikalılara, İranlılara söylüyoruz; Bakın bu hareketlilik, saldırılar devam ederse bunlar karşılıksız kalmaz. Uyarılar yapılıyor. Eğer adım atılır, bunlar geri çekilirlerse, belirlenen hattın ötesine geçerlerse, herhangi bir saldırı olmazsa bir sorun yok ama bu devam ederse, ettiği müddetçe, Türkiye oralara her an müdahale edebilir." ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey'in YPG'ye "Artık operasyon olmayacak" güvencesini verdiği iddiasına ilişkin de açıklama yapan Kalın, "Asla böyle bir şey söz konusu değil, bu YPG/PYD/PKK yapılanmasının bir propagandası, ben James Jeffrey'in ağzından da böyle bir şey duymadım.
James Jeffrey - 28.09.2020
CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey'in "Türkiye'nin bölgede terör örgütlerine yönelik artık operasyon yapmayacağı" iddiasında bulunduğunu hatırlatan Öztrak, ülkeyi yönetenlerin ise bu "vahim" iddiaya karşı seslerinin çıkmadığını savundu.
James Jeffrey - 22.09.2020
Son dakika! IKBY, ABD'nin Suriye'deki YPG/PKK-ENKS görüşmelerinden memnun olduğunu duyurdu
Son dakika haberi... ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, ülkesinin, Suriye'deki terör örgütü YPG/PKK ile Suriye Kürt Ulusal Konseyi (ENKS) arasında yakınlaşma ve sorunların çözümü için yapılan görüşmelerden memnun olduğunu bildirdi.
James Jeffrey - 28.08.2020
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey ile görüştü
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü ve İbrahim Kalın, ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey ile görüştü.
James Jeffrey - 28.08.2020
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey ile görüştü
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü ve Büyükelçi İbrahim Kalın, ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey ve beraberindeki heyetle Mabeyn Köşkü'nde bir araya geldi.
James Jeffrey - 28.08.2020
JAMES JEFFREY, İBRAHİM KALIN'LA GÖRÜŞMEK ÜZERE MABEYN KÖŞKÜNE GELDİ
Haber-Kamera: Elif YAVUZ-Mertcan ÖZTÜRK/İSTANBUL,DHAABD'nin Suriye Özel Temsilcisi Büyükelçi James Jeffrey ve beraberindeki heyet, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın ile görüşmek üzere Mabeyn Köşkü'ne geldi.
James Jeffrey - 27.08.2020
MSB Bakan Yardımcısı Yunus Emre Karaosmanoğlu ile ABD Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey...
MSB Bakan Yardımcısı Yunus Emre Karaosmanoğlu ile ABD Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey başkanlığında heyetlerarası görüşme gerçekleştirildi.
James Jeffrey - 27.08.2020
FLAŞ
MSB: Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Bakanlığı ziyaret eden ABD Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey ve ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield'i kabul etti.
James Jeffrey - 26.08.2020
ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey, Türkiye'ye geldi
ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey ve beraberindeki heyet, resmi temaslarda bulunmak üzere Ankara'ya geldi.
James Jeffrey - 26.08.2020
Son dakika haberleri... Dışişleri Bakan Yardımcısı Önal, ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey ile görüştü
Son dakika haberleri... Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal, Suriye Anayasa Komitesinin üçüncü tur oturumu çerçevesinde temaslarda bulunduğu İsviçre'nin Cenevre kentinde, ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi ve DEAŞ ile Mücadele Koalisyonu Temsilcisi Büyükelçi James Jeffrey ile bir araya geldi.
James Jeffrey - 25.08.2020
Muhalifler, Kovid-19 engeline takılan Suriye Anayasa Komitesi toplantılarının devamından yana
Dün sabah saatlerinde heyetlerle görüşen ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey ise 4 kişide Kovid-19 tespit edilmesinin ardından bugün düzenleyeceği basın toplantısını iptal etti.
James Jeffrey - 24.08.2020
Suriye Anayasa Komitesi toplantılarının üçüncü turuna Kovid-19 engeli
ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey de başta muhalifler olmak üzere heyet üyeleriyle buluşmuştu.
James Jeffrey - 21.08.2020
ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey Türkiye ve İsviçre'yi ziyaret edecek
ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi ve DEAŞ ile Mücadele Koalisyonu Temsilcisi James Jeffrey, 22-28 Ağustos'ta Türkiye ve İsviçre'yi ziyaret ederek Suriye ve bölgedeki son gelişmeleri ele alacak.
James Jeffrey - 29.07.2020
ABD BÜYÜKELÇİSİ SATTERFİELD VE BERABERİNDEKİLER SON OLARAK FETHİYE CAMİİ'Nİ ZİYARET ETTİ
ABD Ankara Büyükelçisi David Satterfield, ABD İstanbul Başkonsolosu Daira Darnell ile birlikte, Ayasofya Camii'nin ardından Rüstempaşa ve Fethiye Camii'ni ziyaret etti.
James Jeffrey - 29.07.2020
ABD Büyükelçisi Satterfield Ayasofya Camii'ni ziyaret etti
ABD Ankara Büyükelçisi David Satterfield, Ayasofya Camii'ni ziyaret ettiABD Ankara Büyükelçisi Satterfield ve beraberindeki heyet saat 15.00 sıralarından Ayasofya Camii'ne geldi.
James Jeffrey - 29.07.2020
ABD BÜYÜKELÇİSİ SATTERFİELD AYASOFYA CAMİİ'NDE
ABD Ankara Büyükelçisi David Satterfield, Ayasofya Camii'ne geldi.
James Jeffrey - 13.07.2020
ANALİZ- ABD-BAE ilişkilerinde kriz işaretleri
Esed rejimini diplomatik çözüme zorlamak amacıyla, Haziran 2020'de ABD'de yürürlüğe giren Sezar Suriye Sivil Koruma Yasası kapsamında BAE ile ilişkili kişi ve kurumların da yaptırımlara tabii tutulabileceği, ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey tarafından belirtilmişti.
James Jeffrey - 23.06.2020
ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi: Sezar Yasasının amacı Suriye ekonomisini yıkmak değil
ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi Büyükelçi James Jeffrey, Suriye'de Beşşar Esed rejimine yaptırım uygulayan "Sezar Suriye Sivil Koruma Yasası"na atıfta bulunarak, "Amacımız rejimle iş birliği yapan herkese acı vererek rejimle olan bağlarını koparmasını sağlamaktır.
James Jeffrey - 19.06.2020
Son dakika haber... James Jeffrey'den BAE'ye Suriye konusunda yaptırım uyarısı
Gelen son dakika haberine göre ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi Büyükelçi James Jeffrey, Birleşik Arap Emirliklerinin (BAE) Beşar Esed rejimi ile ilişkilerini normalleştirme çabalarına devam etmesi durumunda ABD kongresinde yeni kabul edilen "Sezar Yasası" kapsamında yaptırımlara maruz kalabileceği uyarısında bulundu.
James Jeffrey - 11.06.2020
Son Dakika | Suriye'nin Baas rejimine karşı "azami baskı" siyaseti uygulamanın tam vakti
Bu gerçeklerin farkında olan Amerikan stratejik topluluğunun önde gelen bazı üyeleri, Suriye'de artık azami baskı politikası takip etmenin çerçevesini araştırıyorlar. Mayıs 2020'de Hudson Enstitüsü, Ortadoğu stratejik ilişkileri konusunda uzmanlaşmış tanınmış bir akademisyen olan Michael Doran'ın başkanlığında ve aralarında ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi ve DEAŞ'la Uluslararası Mücadele Koalisyonu Özel Temsilcisi James Jeffrey'in de aralarında bulunduğu dikkat çekici konuşmacıların katıldığı böyle bir program yayınladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: James Jeffrey Haberleri | James Jeffrey Kimdir - Haberler - James Jeffrey haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. James Jeffrey kimdir, hayatı ve biyografisi. Eski Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey'den ABD'nin Gara açıklamasına tepki: Aptalcaydı, y
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 18:02:04. #1.15#
title