JACK MA HABERLERİ

Jack Ma haber, Jack Ma son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Jack Ma

Jack Ma

Doğum Yeri Çin
Doğum Tarihi 10.9.1964 - ...

Jack Ma Kimdir ?

Jack Ma, 10 Eylül 1964 Çinli iş adamı ve hayırsever. e-ticaret alanında faaliyet gösteren Alibaba Group'un kurucusu ve başkanıdır. Ma, 1964 yılında Çin'in güneydoğusundaki Hangzhou'da Yun Ma adıyla doğdu.Kendisinden büyük bir erkek bir de küçük kız kardeşi vardı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Jack Ma - 21.10.2020
Çinli internet girişimcileri salgın döneminde servetlerini arttırdı
Hurun Araştırma Enstitüsünün yayımladığı "Çin Zenginler Listesi"nin ilk sırasında, e-ticaret devi Alibaba'nın kurucusu Jack Ma yer aldı.
Jack Ma - 24.9.2020
Su şirketinin patronu Çin'in en zengin kişisi oldu
BBC'de yer alan habere göre, Cong 58,7 milyara ulaşan kişisel servetiyle Bloomberg'in "Milyarderler Endeksi"nde teknoloji şirketi Ali Baba Grup'un kurucusu Jack Ma'yı geride bırakarak ülkenin en zengin kişisi oldu.
Jack Ma - 18.9.2020
Son dakika haberleri | Yatırım Ofisi Başkanı Dağlıoğlu Koreli yatırımcıları Türkiye'ye davet etti
Bu yıl, 16-18 Eylül tarihleri arasında, toplam 100'ü aşkın panel ve 300'den fazla konuşmacının katıldığı, Asya'nın Davos'u olarak da bilinen "Dünya Bilgi Forumu"nda öne çıkan diğer isimler arasında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun yanı sıra, OECD Genel Sekreteri Angel Gurria, İngiltere 76. Dönem Başbakanı Theresa May, Alibaba Grubu Kurucu Başkanı Jack Ma, Dünya Ekonomik Forumu Kurucu Başkanı Klaus Schwab, ve Birleşmiş Milletler 8.
Jack Ma - 25.8.2020
Jack Ma'nın finans teknoloji şirketi Ant Group halka açılıyor
Çin merkezli e-ticaret şirketi Alibaba'nın sahibi Jack Ma'nın finans teknoloji şirketi Ant Financial Services Group, halka açılmak için Hong Kong ve Shanghai borsalarına başvurdu.
Jack Ma - 27.4.2020
Afrika'da Kovid-19 kaynaklı ölümler 1500'e yaklaştı
Çin'den test kiti ve solunum cihazı geliyor Öte yandan Çinli iş adamı Jack Ma'nın Afrika Birliği'ne bağışladığı 4,6 milyon maske, 500 bin test kiti ve 300 solunum cihazının bugün Etiyopya'ya ulaşacağı öğrenildi.
Jack Ma - 15.4.2020
Alibaba'nın kurucusu Jack Ma'dan Sudan'a tıbbi malzeme yardımı
Çinli iş adamı Jack Ma, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında, Sudan'a solunum cihazlarının da bulunduğu tıbbi yardım malzemeleri gönderdi.
Jack Ma - 31.3.2020
Afrika'nın 6 ülkesinde henüz Kovid-19 vakası görülmedi
Diğer yandan, geçen haftaya kadar virüs test kiti ya da tarama merkezi olmayan ülkeye, Çinli milyarder işadamı Jack Ma'nın bağışlarıyla 26 Mart'ta ilk test kitleri ulaştı.
Jack Ma - 30.3.2020
Çinli iş adamı Jack Ma Avrupa'daki hastanelere acil tıbbi yardım gönderiyor
Çinli e-ticaret devi Alibaba'nın kurucusu Jack Ma, vakfının, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele için Avrupa'ya acil tıbbi yardımda bulunacağını açıkladı.
Jack Ma - 26.3.2020
Çinli milyarderden Rusya'ya korona virüsü ile mücadele yardımı
Dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden biri olan Alibaba'nın kurucusu Jack Ma, Rusya'ya korona virüsü ile mücadele yardımı olarak test kitleri, maskeler ve tıbbi malzemeler gönderdi.
Jack Ma - 23.3.2020
Yeni tip koronavirüsle ilgili son 24 saatte dünyada yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Çinli iş adamı Jack Ma, Afrika ülkelerine Kovid-19 ile mücadele kapsamında milyonlarca test kiti, maske ve koruyucu elbise gönderirken, Çin salgınla mücadeleye destek olmak amacıyla Endonezya'ya da 12 tonluk tıbbi malzeme yardımında bulundu.
Jack Ma - 23.3.2020
Çin'den Afrika ülkelerine test kiti ve maske desteği
Çinli iş adamı Jack Ma, Afrika ülkelerine yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında milyonlarca test kiti, maske ve koruyucu elbise gönderdi.
Jack Ma - 26.2.2020
Çin, milyarder sayısında ABD'yi üçe katladı
Bezos'u dünyaca ünlü markaları bünyesinde bulunduran LVMH şirketinin CEO'su Bernard Arnault 107 milyar dolarla takip ederek ikinci sırada yer aldı. Microsoft'un kurucusu Gates yaklaşık 106 milyar dolarlık servetle üçüncü sırada. Ünlü alışveriş sitesi alibaba.com'un kurucusu Çinli Jack Ma ise listede kendine 45 milyar dolar servetiyle 21.
Jack Ma - 25.11.2019
Etiyopya ve Alibaba arasında e-ticaret anlaşması
Alibaba'nın kurucusu Jack Ma ve Etiyopya Başbakanı Abiy Ahmed'in yer aldığı imza törenine, çok sayıda bakan ve üst düzey şirket yöneticisi katıldı.
Jack Ma - 10.10.2019
Çin'in önde gelen iş insanları geçen yıla göre yüzde 10 daha zengin
Enstitünün yayımladığı zenginler listesinde e-ticaret şirketi Alibaba'nın eski başkanı Jack Ma, 39 milyar dolarlık servetiyle ilk sırada yer alırken, oyun ve sosyal medya şirketi Tencent'in yöneticisi Ma Huateng 37 milyar dolarla ikinci sıraya oturdu.
Jack Ma - 10.9.2019
Çinli e-ticaret devi Alibaba'ın kurucusu Jack Ma emekliye ayrıldı
Çinli e-ticaret devi Alibaba'nın kurucusu Jack Ma, bugünden itibaren Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden ayrıldığını bildirdi.
Jack Ma - 23.1.2019
Jack Ma: Alibaba'nın Önceliği Para Kazanmak Değil
– Çin merkezli e-ticaret devi Alibaba'nın kurucusu Jack Ma, şirketin ana önceliğinin "para kazanmak" olmadığını, ana hedefinin "dünyayı daha kapsayıcı, sürdürülebilir ve yeşil bir hale getirmek için teknoloji kullanımına yönelmek" olduğunu söyledi.
Jack Ma - 25.12.2018
Alphabet X'e, Yenilenebilir Enerji Projesi İçin 26 Milyon Dolar Yatırım Yapıldı
Alphabet X'e bu denli büyük bir yatırım yapan Breakthrough Energy Ventures firması, 2016 senesinde Microsoft'un kurucusu Bill Gates, Alibaba'nın kurucusu Jack Ma, Amazon'un kurucusu ve CEO'su Jeff Bezos ve SAP'nin kurucularından Hasso Plattner tarafından kuruldu.
Jack Ma - 20.12.2018
Başakşehir Living Lab 2018 İnovasyon Yarışması Ödül Töreni
Alibaba, Facebook, Twitter ve Instagram'ı kuran insanların 30 yaşın altında olduğunu aktaran Uysal, "Alibaba, yılda ülkemizin bütçesi kadar ciro yapabiliyor. Bunun adı inovasyondur, geleceği iyi görmedir. Alibaba'nın sahibi (Jack Ma) şu anda dünyanın en zengin ve en etkili kişileri arasında.
Jack Ma - 31.10.2018
Çinli Savaş Sanatları Yazarı 94 Yaşında Öldü
Çinli e-ticaret devi Alibaba'nın kurucusu Jack Ma, ünlü yazarın ölümüne ilişki "Dünya genelinde Çin halkı için büyük bir kayıp.
Jack Ma - 10.10.2018
Jack Ma: Nakitsiz Bir Toplum İstiyorum
– Çin merkezli e-ticaret devi Alibaba'nın Yönetim Kurulu Başkanı ve yatırımcı Jack Ma, Bitcoin ve blockchain (blok zinciri) teknolojisine odaklandığını ve nakitsiz bir toplumun oluşturulması yollarını araştırdığını söyledi.
Jack Ma - 2.10.2018
Alibaba'nın Kurucusundan Ticaret Savaşıyla İlgili Açıklama
Çinli e-ticaret devi Alibaba'nın kurucusu Jack Ma, eğer bir çözüm bulunmazsa, ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşının herkese zarar verebileceğini söyledi.
Jack Ma - 20.9.2018
Alibaba'nın Kurucusu 1 Milyon Kişiyi İstihdam Sözünü Geri Aldı
Çinli e-ticaret devi Alibaba'nın kurucusu Jack Ma, ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşının, ABD'de 1 milyon kişiyi istihdam edeceği yönündeki taahhüdünü ortadan kaldırdığını söyledi.
Jack Ma - 20.9.2018
Jack Ma: İnsanlar 20 Yıl Sürecek Bir Çin-Abd Ticaret Savaşına Hazırlanmalı
Alibaba Group Holding'in kurucusu Jack Ma, insarların Çin ile ABD arasında 20 yıl sürebilecek bir ticaret savaşına göre hazırlık yapmaları gerektiği uyarısı yaptı.
Jack Ma - 10.9.2018
Alibaba'da Jack Ma'nın Görevini Daniel Zhang Devralacak
– Çin e-ticaret devi Alibaba'nın ortak kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Jack Ma'nın emekliliğe ayrılmasının ardından yönetim kurulu başkanlığı görevini, şirketin şu anki İcra Kurulu Başkanı (CEO) Daniel Zhang devralacak.
Jack Ma - 10.9.2018
Alibaba'nın Kurucusu Jack Ma, Görevini Bırakıyor
Çinli e-ticaret devi Alibaba'nın kurucusu Jack Ma, şirketteki yönetim kurulu başkanlığını 10 Eylül 2019'da Alibaba'nın üst düzey yöneticisi Daniel Zhang'a bırakacak.
Jack Ma - 8.9.2018
Alibaba'nın Kurucusu Jack Ma Emekli Oluyor
– Çin'in e-ticaret devi Alibaba'nın kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Jack Ma, emekliye ayrılacağını duyurdu.
Jack Ma - 18.8.2018
Malezya Başbakanı Mahathir Çin'de
Malezya'nın 93 yaşındaki Başbakanı Mahathir, 5 günlük Çin ziyaretine ülkenin Cıciang eyaletinin Hangcou kentinden başlayarak burada Çinli e-ticaret şirketi Alibaba'nın Üst Yöneticisi Jack Ma ve Çinli otomotiv üreticisi Geely şirketinin yetkilileriyle bir araya geldi.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Jack Ma Haberleri | Jack Ma Kimdir - Haberler - Jack Ma haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Jack Ma kimdir, hayatı ve biyografisi. Çinli internet girişimcileri salgın döneminde servetlerini arttırdı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.11.2020 09:26:45. #1.15#
title