İzmir'de 3 Erkek Öğrenci, 14 Yaşında Kız Çocuğuna Cinsel Saldırıda Bulundu - Haberler
Haberi Paylaş

İzmir'de 3 Erkek Öğrenci, 14 Yaşında Kız Çocuğuna Cinsel Saldırıda Bulundu

Haberler.com - Haberler | Güncel

İzmir'de 3 erkek öğrenci, 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel saldırıda bulundu. Kız çocuğu, erkek öğrencilerin yakınları tarafından olayı anlatmaması için tehdit edildi.

İzmir'deki Balçova Anadolu Lisesi'nde okuyan iki öğrenci ile başka bir lisede okuyan bir erkek öğrenci, 14 yaşındaki kız öğrenciye cinsel saldırıda bulundu. Şubat tatilinde meydana gelen olayın duyulması üzerine, erkek öğrenciler Çocuk Islahevi'nde tutulurken, kız öğrencinin de devlet korumasındaki yurtta 1 gün kaldığı ve olayı anlatmaması için olaya karışan erkek öğrencilerin yakınları tarafından tehdit edildi.

Birgün'de yer alan habere göre; İzmir'de Balçova Anadolu Lisesi'nde okuyan 11. sınıf öğrencisi B.B ve B.K ile başka bir Anadolu Lisesi'nde okuyan 11. sınıf öğrencisi B.K, İ.G'ye cinsel saldırıda bulundu.

Olay, kız öğrenciye cinsel saldırıda bulunan öğrenciler B.B ve B.K'nin arkadaşlarına anlatması ile ortaya çıktı. Arkadaşları, olayı anlatan B.B ve B.K'ye tepki gösterdi.

İ.G ise olayı öğrenim gördüğü okuldaki din kültürü öğretmeni ile rehberlik çğretmenine anlattı.

Balçova Anadolu Lisesi'nde olayın duyulmasının ardından cinsel saldırıyla suçlanan B.B ve B.K, okuldan ayrılmak için 8 Şubat Cuma günü nakil talebinde bulundu. 11 Şubat Pazartesi günü Balçova'daki özel bir liseye nakilleri gerçekleşen öğrencilerin, 13 Şubat Çarşamba günü ise evlerinden polis tarafından alınıp çocuk ıslahevine konulduğu öğrenildi.

İ.G'nin devlet korumasındaki yurtta 1 gün kaldığı öğrenilirken, olayı anlatmaması için cinsel istismar olayına karışan erkek öğrencilerin yakınları tarafından tehdit edildi.

Balçova Anadolu Lisesi Müdürü Fehmi Yılmaz ise yaptığı açıklamada olayı doğruladı. Ancak Fehmi Yılmaz, cinsel saldırı ile suçlanan öğrencilerin kendi okulları öğrencileri olmadığını öne sürerek, "Olayın bizimle ilgisi yok. Okul dışında meydana gelmiş. Öğrenciler bizim okulunun öğrencileri değil. Eskiden bizim okulda okumuşlardı" dedi.

Müdür Yılmaz, cinsel istismarla suçlanan öğrencilerin hangi yıllar okullarının öğrencisi olduğu hakkında bilgi veremeyeceğini ve olayın Savcılık tarafından soruşturulduğunu kaydetti.

Cin istismar ile suçlanan öğrencilerin 11 Şubat 2019 Pazartesi günü nakillerini almalarına kadar Balçova Anadolu Lisesi öğrencisi olduklarının bilinmesine rağmen, Müdür Yılmaz'ın kendi okullarının öğrencisi olmadığını söylemesi dikkat çekti.

İzmir'de 3 Erkek Öğrenci, 14 Yaşında Kız Çocuğuna Cinsel Saldırıda Bulundu
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (83)
.....:ekonomik dert ve endişelerden anne babalar aileler çocuklarıyla ilgilenmiyorlar. sosyal medya denetimi yapmıyorlar gereken ahlaki değerleri aşılamıyorlar ve sonuç kaybolan gençlik yazık çok yazık. . sadece dini eğitim vermek yetmez ahlaki ve vicdani sorumluluk bilincide aşılamak gerekir. .
halk man:17 yılda hiç görmediginiz kadar saygı sevgi özgürlük ilgi gördünüz devletten tabi bu kadar alakaya alışkın degilsiniz şımardınız eskiden fatura ilaç hastane kuyruklarından başınızı kaldırtmıyordu hükümetler şimdi akıllı telefonla bir tıkla hallet işi işsiz gücsüz kaldınız size hak edilenden fazla insani deger verdi şımardınız
bzztt:adalet istiyoruz ülkede
500