Haberler
Güncelleme:

Mazbata krizinde protestolar Hakkari'ye sıçradı! Sokaklar savaş alanına döndü, esnaf kepenk kapattı

Yerel seçimde Van'da sandıktan zaferle çıkan DEM Partili Abdullah Zeydan yerine, Zeydan'ın rakibi AK Partili Abdulahat Arvas'a mazbata verilmesi ortalığı karıştırdı. Van'da başlayan protesto gösterileri Hakkari'ye de sıçradı. Yüksekova'da Van'daki mazbata krizine tepki olarak sokağa çıkan çok sayıda kişi polis engeliyle karşılaştı. Polisin müdahalesiyle ara sokaklara dağılan gruplar burada ateş yakarak sokakları savaş alanına çevirdi. Bölge esnafı ise olaylar nedeniyle kepenk kapattı. Daha fazla detay >>

500

Yorumlar (5)

OkuYorum:

Van ın tüm belediyelerinin pkk yı açıkca destekleyen bir partinin eline geçmesi nelere sebep olacak herkes biliyor. Ama hükümetin yolu yanlış olmuş, çünkü hala oralarda dem in pkk ile hiç ilişkisi yokmuş gibi oy veriyorlar. Demekki oy verenler pkk dan rahatsız değil ve demekki dağa giden gençler onları üzmüyor. Kürt olan eşim ve akrabaları, doğudaki kürtlerin, bombayla sivil öldüren pkklıya açıkca şehit diyen bir partiye nasıl oy verdiklerini anlamıyorlar.

39
20
yanıtYanıtla
Erhan Dündar:

Size belki birşeyleri yanlış anlatıyorlardır belki de sen istediğin gibi anlıyorsundur? Eşin Kürt olabilir insandır sonuçta.belkide başkanlarını suçsuz yere ceza evinde tuttukları için olabilir.

yanıt9
yanıt32
Nuri Aga:

Ülkemizi karıştırmak isteyenlere karşı herkes sağduyulu olmak zorunda.

41
6
yanıtYanıtla
Lütfi Erdonmez:

Adelet herkes için olmalı madem öyle neden izin verildi kazandı neden geri alındı

12
12
yanıtYanıtla
Hakan Çakır:

Bunun sebebi nedir anlayamadım

9
3
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title