İYİ Partili Aytun Çıray: AK Parti'nin yanlış dış siyaseti Türkiye'nin milli siyaseti değildir

İYİ Partili Aytun Çıray: AK Parti'nin yanlış dış siyaseti Türkiye'nin milli siyaseti değildir

17.11.2019 22:41 | Son Güncelleme: 18.11.2019 07:18

İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Aytun Çıray, Suriye meselesinin Türkiye'nin iç meselesi olmadığına dikkat çekerek, AK Parti'nin dış politikasının yanlış olduğunu savundu. Çıray, "Adalet ve Kalkınma Partisi'nin yanlış dış siyaseti Türkiye'nin milli siyaseti değildir." dedi.

İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Aytun Çıray, AK Parti'nin yanlış politika izlediğini ileri sürerek, "Adalet ve Kalkınma Partisi'nin yanlış dış siyaseti Türkiye'nin milli siyaseti değildir. Türkiye'nin milli dış siyaseti muhalefetle birlikte geçmişte olduğu gibi 'Yurtta sulh, cihanda sulh' ilkesine sadık kalarak birlikte oluşturulan siyasettir." dedi.

"SURİYE MESELESİ TÜRKİYE'NİN İÇ MESELESİ DEĞİL"

Çıray, İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde düzenlenen partiye katılım töreninde yaptığı konuşmada, Suriye meselesinin Türkiye'nin iç meselesi olmadığını vurguladı.

Türkiye'nin iyi yönetilmediğini savunan Çıray, şunları söyledi:

"Milli meselemiz olmayan bir konuda şehit olan her evladımız cinayete kurban gitmiştir. Yanlışı yapacaksın sonra senin yaptığın yanlışlara uymazsam bana dönüp diyeceksin ki ben milli sen gayrimillisin diyeceksin. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin yanlış dış siyaseti Türkiye'nin milli siyaseti değildir. Türkiye'nin milli dış siyaseti muhalefetle birlikte geçmişte olduğu gibi 'Yurtta sulh, cihanda sulh' ilkesine sadık kalarak birlikte oluşturulan siyasettir."

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, teşkilatlanmanın önemini vurguladı. Türkiye'nin birinci partisi olmayı hedeflediklerini dile getiren Aydın, partilileri üye seferberliğine katkıda bulunmaya çağırdı.

"GERÇEK İŞSİZLİK 7,5 MİLYON CİVARINDA"

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu ise işsizlik soruna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Üniversiteye mezunu her dört gençten biri işsiz. Gerçek işsizlik 7,5 milyon civarında. İş arayıp da iş bulma imkanına sahip olamadığını düşünenleri düşürdüğünüzde içinden, bu rakam yaklaşık 5 milyonlara doğru inmektedir. Türkiye'nin 7,5 milyon işsizi vardır diyoruz ya zannediyorum Norveç'in, Finlandiya'nın İskandinav ülkelerinin bunların nüfuslarına baktığımızda bizim Türkiye'deki işsiz sayımız kadar yok. Bizim Finlandiya kadar işsizimiz var. Bu aynı zamanda büyük bir ekonomik potansiyele, üretme kabiliyetine sahip olduğumuzu gösteriyor. Yeter ki doğru bir biçimde yönetebilmeyi becerelim."

Konuşmaların ardından mahalle temsilcilerine atama belgeleri verildi, partiye üye olan 273 üyeye rozetleri takıldı.

İYİ Partili Aytun Çıray: AK Parti'nin yanlış dış siyaseti Türkiye'nin milli siyaseti değildir
İYİ Partili Aytun Çıray: AK Parti'nin yanlış dış siyaseti Türkiye'nin milli siyaseti değildir

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İYİ Partili Aytun Çıray: AK Parti'nin yanlış dış siyaseti Türkiye'nin milli siyaseti değildir - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.12.2020 06:11:00. #1.15#
title