İyi Oyuncu Sınırları Zorlamalı - Haberler
Haberi Paylaş

İyi Oyuncu Sınırları Zorlamalı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
İyi Oyuncu Sınırları Zorlamalı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen, "Sinema Günleri" kapsamında gösterilen "11'e 10 Kala" filminin ardından filmin yönetmeni Pelin Esmer, "Çok tanınmış, rolleri ile özdeşleşmiş oyuncuları başka"...

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen, "Sinema Günleri" kapsamında gösterilen "11'e 10 Kala" filminin ardından filmin yönetmeni Pelin Esmer, "Çok tanınmış, rolleri ile özdeşleşmiş oyuncuları başka rollerde görmeye zorlanıyoruz. Ben bunun üzerine gidilmesi gerektiğini düşünüyorum. İyi bir oyuncu sırtına yapıştırılan etiketlerin dışına da çıkabilmeli" dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Kültür Sanat Etkinlikleri Aralık ayı programı kapsamında Altın Koza ödüllü '11'e 10 kala' filmi gösterildi. Film gösteriminin ardından filmin yönetmeni Pelin Esmer ile bir söyleşi yapıldı. Adana Altın Koza Film Festivali'nde Nuri Bilge Ceylan başkanlığındaki jürinin en iyi film seçtiği '11'e 10 Kala', Sakaryalı sinemaseverler tarafından beğeni ile karşılandı. Film gösteriminden sonra, Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Edebiyat Öğretmeni Ercan Yılmaz'ın moderatörlüğünde katılımcıların sorularını cevaplayan Yönetmen Pelin Esmer, kendisine gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Pelin Esmer, Sosyoloji mezunu olmasının yönetmenliğine farklı bir boyut kazandırdığını dile getirerek, "Sinemayı hayattaki sorgulamalarımızın, okuduklarımızın, izlediklerimizin, merak ettiklerimizin, karşılaştıklarımızın, duyduklarımızın kısacası bizim bir şekilde hayatımıza değen şeylerin dışa vurumu olarak görüyorum. Sinema bir Tıp gibi değil, birini yanlış ameliyat etme gibi bir riskim yok. Çok kötü bir film yapabilirim ama bu sinema okusam da olabilir. Tabi ki sinema eğitiminin farklı getirileri olabilir ama illa okunması gereken bir branş değil" ifadelerini kullandı.

Gelen sorular üzerine oyuncu seçimlerine de değinen Esmer, "Bu eseri amcam Mithat Esmer için yazmıştım. Nejat İşler'in ise 'Yumurta' filmindeki performansını çok beğenmiştim. Ayrıca Nejat İşler'in eski bir sahaf olması, filmde anlattığım dünyaya yakın olması gibi ekstra durumları da ortaya çıkardı. Çok tanınmış, rolleri ile özdeşleşmiş oyuncuları başka rollerde görmeye zorlanıyoruz. Ben bunun üzerine gidilmesi gerektiğini düşünüyorum. İyi bir oyuncu sırtına yapıştırılan etiketlerin dışına da çıkabilmeli" diye konuştu. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fevzi Kılıç, programın ardından Yönetmen Pelin Esmer'e teşekkürlerini sunarak, kendisine çiçek takdim etti. - SAKARYA

İyi Oyuncu Sınırları Zorlamalı

İyi Oyuncu Sınırları Zorlamalı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
500
title