İstanbul'da metro raydan çıktı! Seferler durdu, duraklarda yoğunluk oluştu

İstanbul'da metro raydan çıktı! Seferler durdu, duraklarda yoğunluk oluştu

14.12.2019 15:33 | Son Güncelleme: 14.12.2019 16:24

İstanbul Aksaray'da metronun raydan çıkması sonucu Yenikapı-Atatürk Havalimanı ve Yenikapı-Kirazlı hattında teknik arıza meydana geldi. Duraklarda yoğunluk oluşurken vatandaşlar "Mahsur kaldık" diyerek isyan etti.

Yenikapı-Atatürk Havalimanı ve Yenikapı-Kirazlı metro hattında teknik arıza meydana geldi. Metro İstanbul arızayla ilgili açıklama yaparken vatandaşlar "Burada mahsur kaldık" diyerek isyan etti.

Arıza nedeniyle Yenikapı-Aksaray istasyonları arasında seferler durdu. Bazı duraklarda yoğunluk oluşurken, Yenikapı-Aksaray istasyonları arasında İETT otobüsleri ile ring seferi yapılıyor.

"ARIZA VAR DEDİLER İNDİK"

Metro durağından çıkarak otobüse binen yolculardan biri, "'Arıza var' dediler indik. Otobüslerle devam edeceğiz" dedi.

Başka bir yolcu ise, "Havanın güzel olması nedeniyle dışarı çıktık. Ancak metronun bozuk olması nedeniyle burada mahsur kaldık" diye konuştu.

Öte yandan metronun arızalı olması nedeniyle Aksaray ile Yenikapı arasına konulan otobüs seferlerinde de yoğunluk yaşandı.

METRO İSTANBUL'DAN AÇIKLAMA

Metro İstanbul'dan yapılan açıklamada ise, "M1AYenikapı-Atatürk Havalimanı ve M1B Yenikapı-Kirazlı metro hattında teknik bir arıza nedeniyle Yenikapı-Aksaray istasyonları arasında sefer yapılamamaktadır. Sefer yapılamayan Yenikapı-Aksaray istasyonları arasında İETT otobüsleri ile ring seferi yapılmaktadır" denildi.

FLORYA'DA DA METROBÜS ARIZASI

Öte yandan Florya Metrobüs durağı yakınında Zincirlikuyu istikametine giden bir metrobüs arıza yaptı. Arızalı metrobüs nedeniyle seferler her iki istikamette de yaklaşık 10 dakika yapılamadı. Duraklarda ve metrobüs güzergahında yoğunluk oluşurken, yolda uzun metrobüs kuyrukları oluştu.Ekiplerin çalışmasıyla arızalı metrobüs yoldan kaldırılırken, bir süre daha devam eden yoğunluk daha sonra normal akışına döndü.

İstanbul'da metro raydan çıktı! Seferler durdu, duraklarda yoğunluk oluştu

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İstanbul'da metro raydan çıktı! Seferler durdu, duraklarda yoğunluk oluştu - Aksaray
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 00:17:43. #1.15#
title