İSTANBUL AİLE HEKİMLERİ DERNEĞİ HABERLERİ

İstanbul Aile Hekimleri Derneği Haberleri

İstanbul Aile Hekimleri Derneği haber, İstanbul Aile Hekimleri Derneği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İstanbul Aile Hekimleri Derneği - 09.02.2021
Pasif içicilik her 100 çocuktan 28'inin ölümüne neden oluyor
Dünya genelinde çocukların yüzde 40'ının pasif içiciliğe maruz kaldığı, yüzde 28'inin ise bu sebeple hayatını kaybettiği bildirildi.
İstanbul Aile Hekimleri Derneği - 26.11.2020
7. Ulusal İSTAHED Aile Hekimliği Kongresi düzenlendi
İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED) tarafından 7'ncisi düzenlenen Ulusal İSTAHED Aile Hekimliği Kongresi, çevrim içi ortamda gerçekleştirildi.
İstanbul Aile Hekimleri Derneği - 21.10.2020
Aile hekimlerinden grip aşısının uygulanmasına ilişkin "otomatik kod" önerisi
İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED) Yönetim Kurulu, grip aşısı için uygun olan vatandaşların, e-Nabız sayfalarında otomatik bir kod numarası oluşturulmasının, bu numara ile eczaneden temin edilen aşıları yaptırmak için sağlık kurumlarına gitmelerinin çok daha uygun, teması azaltıcı...
İstanbul Aile Hekimleri Derneği - 20.10.2020
Aile hekimlerinden grip aşısının uygulanmasına ilişkin öneri
İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED) Yönetim Kurulu, "grip aşısına ulaşımın, kargaşaya ve Kovid-19 bulaşımını artıran temaslara yol açmayacak netlikte olması" gerektiğini belirtti.
İstanbul Aile Hekimleri Derneği - 05.10.2020
Filyasyon ekibi hekimlerince hastalara ve temaslılara iş göremezlik raporu yazılabilecek
İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED), Kovid-19 nedeniyle karantinaya alınan kişilerin iş yerlerine vermek için ihtiyacı olan raporların filyasyon ekibi hekimlerince verilebileceğini duyurdu.
İstanbul Aile Hekimleri Derneği - 11.09.2020
Doktorlar, kaybettikleri meslektaşlarının ailelerine destek amacıyla sandık kurdu
Koronavirüsle mücadele eden doktorlar, kaybettikleri meslektaşlarının ailelerinin yanında olabilmek için Hekim Yardımlaşma Sandığı'nı (HEK-SAN) kurdu.
İstanbul Aile Hekimleri Derneği - 09.09.2020
Aile hekimlerinden "zatürre aşısı" çağrısı
İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED) Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Tamur, zatürre aşısı yaptırmak için vatandaşların aile hekiminden aşının kendisine yapılıp yapılmayacağını öğrenmesi çağrısında bulundu.
İstanbul Aile Hekimleri Derneği - 25.08.2020
Aile hekimlerinden risk grubundaki çalışanlara rapor uyarısı
İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED), mevzuata göre risk grubundaki çalışanlara "Kovid-19 İdari İzin Tanısı" raporunun aile hekimlerinden verilemediğini bildirdi.
İstanbul Aile Hekimleri Derneği - 30.06.2020
İSTAHED'den "okul çağı aşı uygulaması" açıklaması Açıklaması
İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kutbettin Demir, yeni aşı şemasının aile hekimliklerinde uygulanabilirliğinin ancak Sağlık Bakanlığının bazı adımlar atması ile mümkün olacağını kaydetti.
İstanbul Aile Hekimleri Derneği - 03.06.2020
İstanbul Aile Hekimliği Derneğinden mevzuat değişikliği talebi
İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED) Yönetim Kurulu, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanıp tedavi sürecinde işe gidemeyen aile hekimlerinin ücretlerinde yapılan kesintinin mevzuat değişikliğiyle düzeltilmesi talebinde bulundu.
İstanbul Aile Hekimleri Derneği - 18.03.2020
Aile hekimlerinden Kovid-19'la mücadeleye destek
İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED), aile sağlığı merkezlerinde Kovid-19'la mücadele kapsamında çeşitli önlemler aldı.
İstanbul Aile Hekimleri Derneği - 03.03.2020
İSTAHED'den koronavirüs şüphesi nedeniyle "ASM"lerden rapor alınmasına ilişkin açıklama
İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kutbettin Demir, "Gebeler, bebekler, kronik hastalıklı yaşlılar gibi yeni tip koronavirüs hastalığı açısından en riskli grubun sürekli kullandığı Aile Sağlığı Merkezlerimizi (ASM), olası virüs taşıyıcılarının sadece rapor...
İstanbul Aile Hekimleri Derneği - 27.02.2020
Aile hekimlerinden sağlam çocukların tarama protokolünün durdurulması önerisi
İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED) Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Tamur, sağlam çocukların tarama protokolünün tekrar gözden geçirilmesini ve bu yıla özel olarak bir süreliğine durdurulmasını önerdi.
İstanbul Aile Hekimleri Derneği - 23.01.2020
İSTAHED'in aşı sitesi, DSÖ Aşı Güvenliği Ağına kabul edildi
İstanbul Aile Hekimliği Derneği, (İSTAHED) hazırladığı www.asinedir.com ile Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) Aşı Güvenliği Ağına (Vaccine Safety Net) kabul edildi.
İstanbul Aile Hekimleri Derneği - 24.11.2019
Her 10 hastadan biri KOAH tanısı alıyor
İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED), her 10 hastanın sadece birinin KOAH tanısı aldığını, Türkiye'deki 3-5 milyon KOAH hastasının sadece 500 bininin hastalık tanısıyla izlendiğini bildirdi.
İstanbul Aile Hekimleri Derneği - 08.10.2019
"Kendi kendine meme muayenesi aile hekimlerince öğretiliyor"
İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED) Bilim Komisyonu Üyesi Sibel Baktır Altuntaş, Türkiye'de aile hekimlerince 20 yaşından büyük tüm kadınlara kendi kendine meme muayenesini nasıl yapacağının öğretildiğini belirtti.
İstanbul Aile Hekimleri Derneği - 24.09.2019
'Hekime şiddet terör boyutuna ulaştı'
İSTANBUL Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED) Hukuk Genel Sekreteri Dr. Mustafa Tamur, hekime şiddetin terör boyutuna ulaştığına dikkat çekti ve her geçen gün daha da artan sağlıkta şiddetin artık sadece sağlık çalışanlarını değil halk sağlığını da etkilediğini söyledi.
İstanbul Aile Hekimleri Derneği - 03.09.2019
Buz dağının görünmeyen kısmı, büyük tehlike: metabolik sendrom!
İSTAHED Bilim Komisyonu Üyesi Uzm. Dr. Ayşe Seda Demirel, son yıllarda adı sıkça duyulan metabolik sendrom hakkında bilgi verdi.
İstanbul Aile Hekimleri Derneği - 24.04.2019
Aile Hekimlerinden Aşı Duyarlılığını Artırmak İçin İnternet Sitesi
İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED) Aşı Çalışma Grubu Genel Sekreteri Dr. Hamza Özdemir, dernek tarafından hazırlanan "www.asinedir.
İstanbul Aile Hekimleri Derneği - 23.03.2019
Zatürre Yaşlılarda Ölümcül Olabilir
İSTAHED Bilim Komisyonu ve Aşı Çalışma Grubu Üyesi Uzm. Dr. Ayşe Seda Demirel, sağlıklı bir yaşlılığın mümkün olduğunu vurgulayarak, erişkin aşılamasının da bu doğrultuda büyük önem taşıdığını belirtti.
İstanbul Aile Hekimleri Derneği - 19.12.2018
Yeni Karar, Avukat Adayları ile Aile Hekimlerini Karşı Karşıya Getirecek"
İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED) Hukuk Genel Sekreteri Mustafa Tamur, avukatlık staj başvurusunda sağlık raporu istenmesinin hukuksuzluk olduğunu savunarak, yeni kararın, avukat adayları ile aile hekimlerini karşı karşıya getireceğini belirtti.
İstanbul Aile Hekimleri Derneği - 22.11.2018
"Aşı Kararsızlığı" Toplum Sağlığını Tehdit Ediyor
İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED) Yönetim Kurulu'ndan yapılan yazılı açıklamada, özellikle "aşı kararsızlığı" ve bunun getirdiği sorunların çözümü amacıyla İSTAHED AŞI ÇALIŞMA GURUBU kurulduğu duyuruldu.
İstanbul Aile Hekimleri Derneği - 03.11.2018
Sağlık Alanında Düzenlemeler İçeren Teklif
İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED) Hukuk Genel Sekreteri Dr. Mustafa Tamur, sağlık alanında şiddeti önleyecek etkin ve caydırıcı bir teklif beklediklerini belirtti.
İstanbul Aile Hekimleri Derneği - 05.10.2018
Geniş Haber) Öldürülen Doktor İçin "Sessiz Siyah Çığlık" Yürüyüşü
İstanbul Aile Hekimleri Derneği (İSTAHED) ile sağlık çalışanları ve sendika kuruluşları sağlıkta şiddeti protesto amacıyla 'Sessiz Siyah Çığlık' adıyla yürüyüş düzenledi.
İstanbul Aile Hekimleri Derneği - 12.09.2018
Aile Hekimlerinden "Check-up" Tepkisi
İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED) Hukuk Komisyonu Sekreteri Mustafa Tamur, aile sağlığı merkezlerinde uygulamaya giren "check-up"ı aile hekimleri olarak kabul etmediklerini bildirdi.
İstanbul Aile Hekimleri Derneği - 08.09.2018
Şarbon Antibiyotiklerle Tedavi Edilebilen Bir Hastalıktır"
İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED) Eğitim ve Bilim Komisyonu Üyesi Uzman Dr. Handan Karahan Saper, şarbonun antibiyotiklerle tedavi edilebilen bir hastalık olduğunu belirtti.
İstanbul Aile Hekimleri Derneği - 01.08.2018
Dha İstanbul Bülteni -3
1- TAKSİM'DE OTELİN ÇATISINDA YANGINHaber-Kamera: Ersan SAN - Özgür EREN - Murat DELİKLİTAŞ - İSTANBUL DHATaksim'de bulunan bir otelin çatısında çıkan yangın kısa sürede söndürüldü.
İstanbul Aile Hekimleri Derneği - 01.08.2018
Giresun'da Açığa Alınan Doktora Destek Eylemi
GİRESUN'da 82 yaşındaki Yusuf Topal'ın ölümüyle sonuçlanın olay sonrası açığa alınan Doktor Ö.Y. için destek eylemi yapıldıCağaloğlu'ndaki İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü binasının önünde toplanan bir grup doktor, açığa alınma işleminin yanlış olduğunu savundu.
İstanbul Aile Hekimleri Derneği - 13.07.2018
Kalp ve Hipertansiyonu Olanlara Sıcak Uyarısı
İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED) Eğitim ve Bilim Komisyonu Üyesi Uzm. Dr. Handan Karahan Saper, kalp ve hipertansiyon hastalığı olanları, sıcak havalar konusunda uyardı.
İstanbul Aile Hekimleri Derneği - 11.04.2018
Düzenleme Yeniden Gözden Geçirilmelidir"
İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kutbeddin Demir, sağlık ocaklarındaki uygulanacak pilot düzenlemeyle ilgili, "Hastayı bekleyen tehlikeyi görmezden gelen bu düzenleme yeniden gözden geçirilmelidir.
İstanbul Aile Hekimleri Derneği - 17.02.2018
Bahçelievler'de Doktora Bıçaklı Saldırıda Bulunulması
İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kutbettin Demir, aile hekimi Ebubekir Arslan'ın bıçaklı saldırıya uğramasına ilişkin "Bir kez daha tüm sivil toplum kuruluşlarımızı, meslek odalarımızı ve sendikalarımızı hiçbir bahaneye sığınmadan bu konuda birlik olmaya, tek...
İstanbul Aile Hekimleri Derneği - 09.01.2018
Sağlık Raporu Hekim Açısından Prosedür Değil"
İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED) Hukuk Genel Sekreteri Dr. Mustafa Tamur, sağlık raporunun vatandaş ve kurumlar açısından sadece prosedürü tamamlamak olarak görüldüğünü belirterek, "Hekim tarafında ise bu bir sorumluluk ve yasal olarak bağlayıcı olan ciddi bir imzadır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İstanbul Aile Hekimleri Derneği Haberleri | İstanbul Aile Hekimleri Derneği Haber - Haberler - İstanbul Aile Hekimleri Derneği haberleri, son dakika istanbul aile hekimleri derneği haber ve gelişmeleri burada. Dr. Gürsel Özer kimdir? FOX Tv Çalar Saat konuğu: Dr. Gürsel Özer kimdir, kaç yaşında
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.3.2021 21:07:33. #1.16#
title