İngiliz basınından Türkiye siyasetiyle ilgili analiz: Babacan yüzde 10 alırsa İmamoğlu başkan olur
Haberler » Politika » İngiliz basınından Türkiye siyasetiyle ilgili analiz: Babacan yüzde 10 alırsa İmamoğlu başkan olur - Haber

İngiliz basınından Türkiye siyasetiyle ilgili analiz: Babacan yüzde 10 alırsa İmamoğlu başkan olur

İngiltere merkezli Financial Times gazetesi, yeni parti kurma çalışmaları yapan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan hakkında bir analiz yayınladı. Laura Pitel imzalı haberde AK Partili bazı yetkililer de isim vermeden görüş paylaştı. Haberde, "Eğer Babacan yüzde 10 oy alırsa İmamoğlu başkan olur" görüşü dile getirildi.

İngiliz basınından Türkiye siyasetiyle ilgili analiz: Babacan yüzde 10 alırsa İmamoğlu başkan olur

İngiliz gazetesi Financial , eski Bakanı ile eski Başbakan 'nun yeni parti kurma girişimlerinin Türkiye siyasetinde yaratacağı olası denklemlerin masaya yatırıldığı bir makale yayımladı. Makalede, "Eğer Babacan yüzde 10 oy alırsa İmamoğlu başkan olur" görüşü dile getirildi.

Eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan

"ESKİ DOSTLAR ERDOĞAN'I TEHDİT EDİYOR"

'nin çok okunan finans gazetesi Financial Times, kapsamlı bir Türkiye analizi hazırlayarak son dönemde AK Parti'de yaşanan ayrılıkları okuyucularına duyurdu. Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın partiden ayrılma sürecinin kapsamlı bir şekilde aktarıldığı haber, gazetenin Türkiye muhabiri Laura Pitel imzasıyla yayınlandı. "Türkiye: Eski dostlar Recep Tayyip Erdoğan'ın saltanatını tehdit ediyor" başlığıyla yazılan haberde "AK Parti'den bazı üst düzey yetkililerin" görüşlerine yer verildi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu

"BABACAN YÜZDE 10 ALIRSA, İMAMOĞLU BAŞKAN OLUR"

Haberde, partiden ayrılanların başkanlık yarışında bir çatı adayı destekleme ihtimalleri üzerinde duruldu. Gazetenin haberinde, "Bütün bu sorulara rağmen Erdoğan'ın destekçileri, isyancıları bir tehdit olarak görüyor. AK Partili bir yetkili, 'Eğer Babacan yüzde 10 oy alırsa ve biz de yüzde 35 oy alırsak, İmamoğlu başkan olur.'" ifadesi kullanıldı.


Haber Videosu: İngiliz basınından Türkiye siyasetiyle ilgili analiz: Babacan yüzde 10 alırsa İmamoğlu başkan olur