İl Müftüsünün Devlet Bahçeli'yi Ziyareti Tartışma Yarattı

İl Müftüsünün Devlet Bahçeli'yi Ziyareti Tartışma Yarattı

Haberler.Com - Haberler | Güncel
İl Müftüsünün Devlet Bahçeli'yi Ziyareti Tartışma Yarattı

Gümüşhane İl Müftüsü'nün, belediye başkanı ile birlikte Bahçeli'yi ziyaret etmesi bazı AK Partililerin tepkisini çekti.

Gümüşhane Belediye Başkanı, Gümüşhane Baro Başkanı ve il müftüsünün Devlet Bahçeli'ye Ankara'da yaptığı ziyaretin yerel basına yansıması kenti karıştırdı.

AK PARTİLİLER TEPKİ GÖSTERDİ

Milliyet'in haberine göre; Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, Gümüşhane Baro Başkanı İsmail Taştan ve İl Müftüsü Süleyman Aktaş'tan oluşan heyet devam eden Kuran kursu için işadamlarını ziyaret etmek amacıyla geçtiğimiz günlerde Ankara'ya gitti. İşadamlarını ziyaretin ardından MHP'li Belediye Başkanı Canlı, heyet ile birlikte Bahçeli'yi de ziyaret etti. Heyet Gümüşhane'ye döndükten sonra Ankara'da yaptıkları görüşmelere ilişkin temasların fotoğrafları belediyenin internet sitesinde ve yerel gazetelerde yayımlandı. Bu duruma bazı AK Partililer tepki gösterdi.

"KÜL DAĞLARI BİLE SÖNER GİDER"

Duruma sinirlenen Müftü Aktaş, Cuma vaazında, "Benim aracımla yolda giderken 'Şurayı da ziyaret edebilir miyiz' dedi. 'Ben de yapalım, ne olacak' dedim. Arkadaşlarla birlikte gittik. Bu fotoğrafı yalanlamam. Ama dün geldik ki Gümüşhane karışmış. Benim duruşumu kimse merak etmesin. Çok net söylüyorum, ben bu fotoğraflara sığacak insan değilim. Benim ismimle birileri kendine yer etmek istiyorsa bunu küllerde bile bulamazsınız. Çünkü kül dağları bile puf dedin mi söner gider. Kimse kül dağından medet ummasın. Gümüşhane'nin sarp kayalarından medet umsun" şeklinde konuştu.

"ÜZERİMDEN İTİBAR SAĞLANIYOR"

Emeklilik dilekçesi vermeyi düşündüğünü, Gümüşhane'nin dağına, taşına, uçan kuşuna hakkını helal ettiğini söyleyen Müftü Aktaş, "Benim üzerimden itibar vasfı yapana herkesi Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın. Allah katında suç işlemedim. Bir ziyaret gerçekleştirdim. Hukuk, devlet ne yapacaksa yapacak. Allah bizi kandırarak hedeflerine ulaşmaya çalışanlara fırsat vermesin" dedi.

"ZİYARET KİMYASINI BOZDU"

Belediye Başkanı Canlı ise, müftüye sert tepki göstererek, şunları söyledi: "Devlet Bahçeli'yi ziyaret etmenin kime ne zararı var? 'Ben bu fotoğraflara sığacak biri değilim' diyor. Böyle söz olur mu? Sen kimsin de böyle bir cümle kurabiliyorsun? Kendini ne zannediyorsun? Müftünün bu hareketinin sebebi Devlet Bahçeli ile birlikte fotoğrafının kamuoyuna yansımasıdır. Bu fotoğraf adamın kimyasını bozdu. Devlet Bahçeli ile fotoğraf çektirmenin ne sakıncası olabilir? O fotoğrafla taraf duruma düştüğünü söylüyor. Peki şimdi taraf olmadın mı? Şimdi taraf değil misin? 'Ben o fotoğrafta bulunacak adam mıyım?' diyor. Sen kimsin, necisin de böyle bir cümle kurabiliyorsun? İslam'da iftira etmenin cezası nedir? Kendisi iftira atıyor."

Kaynak: Haberler.Com

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title