Iğdır'da Yıl Sonu Etkinlikleri

Iğdır'da Yıl Sonu Etkinlikleri

Iğdır Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi'nin geleneksel 'Yıl Sonu Etkinlikleri' yapıldı.

Iğdır'da Yıl Sonu Etkinlikleri

Iğdır Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi'nin geleneksel 'Yıl Sonu Etkinlikleri' yapıldı.

Iğdır Kültür Sarayı'nda yapılan etkinliklere; Iğdır Valisi Amir Çiçek, İl kültür Turizm Müdür Osman Engindeniz, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi öğrencilerinin yaptıkları yağlıboya ve kurşun kalem çalışmalarının sergilendiği resim sergisinin açılışının Iğdır Valisi Amir Çiçek tarafından yapılması ile başlayan program; klasik müzik konseri ve şiir dinletisi ile devam etti.

Programda bir konuşma yapan Vali Amir Çiçek, Iğdır'da yetenekli gençler olduğunu, ancak bu gençlerin yeteneklerinin geliştirebilecek söz konusu okulumuzun bu yıl eğitime ve öğretime başlaması çok önemli olduğunu belirtti. Çiçek, "Biraz önce öğrencilerimizin yaptıkları resimlerin sergilendiği serginin açılışının yaptık. Öğrencilerimizin yaptığı birçok güzel eserler sergilendiğini gördük. Gerek öğrencilerimizin sportif faaliyetleri gerek ise sanatsal anlamda yeteneklerini alacakları eğitimle daha da gelişecektir. Nasıl ki yeraltında kalıp işlenmemiş mücevher, altın ve gümüş değersizse, yeteneği geliştirilmemiş birey de o kadar başarısız olur. Bunun için gençlerimiz yetenekli keşfedip ellerinde tutup yardım olmamız gerekiyor" dedi.

Yapılan konuşmalarının ardından etkinlik, Iğdır Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi öğretmen ve öğrencilerden oluşan koronun verdiği Türk halk müziği konserin ardından son buldu. - IĞDIR