Haberler

İbrahim Sehic Biyografisi

İbrahim Sehic

İbrahim Sehic Kimdir ?

Ibrahim Šehic (İbrahim Şehiç) (d. 9 Eylül 1988; Rogatica, Yugoslavya SFC), Bosnalı millî futbolcudur. Süper Lig ekiplerinden Konyaspor'da oynamaktadır.

Futbolculuk kariyeri
1988 yılında şu anda Bosna-Hersek'te bir kasaba olan Rogatica'de bir Bosnalı ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Ibrahim Šehic burada Saraybosna'nın futbol takımı olan FK Zeljeznicar Saraybosna altyapısında futbola başladı. Daha sonra as takım kadrosuna dahil edildi. Kısa zaman sonra burada ilk 11'de oynamaya başladı ve takım tarihinin en genç futbolcusu unvanını kazandı. 2008 yılında İtalya futbolunun köklü takımlarından Juventus'ta denemeye çıktı. Denemeden sonra Juventus, Šehic'i transfer etmek için Zeljeznicar'a 200.000 € transfer bedeli önerdi, ancak Bosna kulübü teklifi reddetti.

Bosnalı kaleci, 2011-12 sezonunun yaz transfer döneminde Mersin İdman Yurdu'na transfer oldu. Šehic, Mersin İdman Yurdu ile 5 yıllık kontrat imzalamıştır. Oynadığı ilk sezonda fazla ilk 11 şansı bulamamasına rağmen taraftarların sevgilisi olmuştur. Öyle ki Kırmızı Şeytanlar adıyla anılan Mersin İdman Yurdu taraftarları ona "İbo" lakabını takmıştır.

18 Ekim 2013 tarihinde Azerbaycan'ın takımlarından Karabağ kulübüne transfer oldu.

Millî takım kariyeri
Mayıs 2010 tarihinde ilk kez Bosna-Hersek millî futbol takımına davet edildi.

Bosna-Hersek millî futbol takımı formasını ilk kez 17 Kasım 2010 tarihinde Slovakya millî futbol takımı ile oynanan karşılaşmada ilk kez millî formayı giydi.

title