İBB, selin vurduğu Eminönü için harekete geçti! 2 ayrı boru hattı kurulacak - Haberler
Haberi Paylaş

İBB, selin vurduğu Eminönü için harekete geçti! 2 ayrı boru hattı kurulacak

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Geçtiğimiz cumartesi günü İstanbul'da yaşanan sağanak yağış nedeniyle sular altında kalan Eminönü'ne İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri 2 ayrı boru hattı kurulmasına karar verdi.

İstanbul genelinde Cumartesi günü etkili olan sel nedeniyle Eminönü sular altında kalmıştı. Konuyla ilgili çalışma başlatan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 2 ayrı boru hattı kurulmasını kararlaştırdı. Bu hatlar ile meydan ve alt geçide biriken sular denize tahliye edilecek. Cumartesi günü yaşanan ve 1 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketiyle ilgili çalışma başlatan İBB yeni bir planı devreye soktu.

ALT GEÇİDİN TAHLİYE KAPASİTESİ 5 KAT BÜYÜYECEK

Eminönü alt geçidinde yer alan terfi istasyonundaki tek pompa kısa zamanda 6 yeni ve daha büyük pompa ile değiştirilecek. Ardından yerin altından boru itme metoduyla 2 ayrı terfi hattı yapılacak. Böylece meydan ve alt geçide biriken suların anında denize tahliye edilmesi hedefleniyor.

Öte yandan Eminönü alt geçidindeki dükkanları zarar gören vatandaşlara İBB tarafından 3 ay boyunca karşılıksız maddi yardım sağlanacağı açıklandı. Zarar gören iş yerlerin bakım ve onarımının da İBB tarafından yapılacağı kaydedildi.

İBB, selin vurduğu Eminönü için harekete geçti! 2 ayrı boru hattı kurulacak

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Cumartesi, İstanbul, Eminönü, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title