Hüseyin Gelis Haberleri

Hüseyin Gelis haber, Hüseyin Gelis son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hüseyin Gelis - 10.12.2020
Uluslararası Yatırım Zirvesi, 3. gününde "dijitalleşme" ile devam etti
Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkan Yardımcısı ve Siemens Üst Yöneticisi (CEO) Hüseyin Gelis, "Her saniye milyarlarca veri üretiyoruz.
Hüseyin Gelis - 23.10.2020
"Küresel Tedarik Zincirlerinin Yeniden Yapılanması" webinarı
Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Gelis, "Türkiye'nin bugün AB'nin önemli bir paydaşı olduğunu ve bu paydaş ilişkisinin yeni değişimde bir fırsat getireceğine inanıyorum.
Hüseyin Gelis - 04.09.2020
Türk sanayisinin geleceği İEF'te konuşuldu
Gelecek yıllarda ne yapılması gerektiğine ilişkin ise Young, şöyle konuştu: "Zamana karşı bu yarışta bizim teknoloji konusunda yol almış şirketlerle iş birliği yapmamız lazım. Bu iş birliği lokal anlamda olabilir veyahut bölgesel de olabilir. Amerika'yı tekrar keşfetmek için zaman harcamaya ve onun maliyetine katlanmamıza hiç ihtiyacımız yok." Kadın istihdamı artırılmalı Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Gelis ise Türk sanayisinin kuvvetli bir temele sahip olduğunu vurguladı.
Hüseyin Gelis - 10.05.2020
AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Berger, YASED United'ın konuğu oldu
YASED'den yapılan açıklamaya göre, YASED Başkanı Ayşem Sargın ve YASED Başkan Yardımcısı Hüseyin Gelis'in de katıldığı web seminerinde, Avrupa Birliği'nin Kovid-19'la mücadelede attığı adımlar ve pandemi sürecinin Avrupa Birliği ve Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilere muhtemel etkileri konuşuldu.
Hüseyin Gelis - 19.02.2020
Siemens Türkiye, İTÜ Kariyer Zirvesi'nde gençlerle buluştu
17 Şubat'ta gerçekleşen İTÜ Kariyer Zirvesi Açılış Töreni'nde Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Hüseyin Gelis, İTÜ'lü öğrencilerle bir araya geldi.
Hüseyin Gelis - 03.12.2019
Siemens'ten "Tedarik Zinciri Yönetimi" toplantısı
Toplantı, Siemens Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Gelis, Siemens Türkiye Mali İşler Direktörü (CFO) Thomas Kolbinger, Siemens Genel Gider Satın Alma Global Direktörü Joachim Scholz, Siemens Avusturya Tedarik Zinciri ve EMEA2 Direktörü Peter Hinteregger'in katılımıyla gerçekleşen panelle başladı.
Hüseyin Gelis - 10.09.2019
21. Siemens Opera Yarışması'nın kazananları belli oldu
"Yarışmamızla Siemens'in faaliyet gösterdiği diğer ülkelere örnek olduk" Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Hüseyin Gelis, ödül töreninde yaptığı konuşmada, Siemens Türkiye'nin özellikle teknolojiyi, eğitimi ve toplumsal anlamda sürdürülebilirliği desteklediğini belirterek, şunları kaydetti: "Sosyal sorumluluk alanında yaptığımız çalışmalarda da sanat çok önemli bir yer tutuyor.
Hüseyin Gelis - 01.07.2019
Siemens Türkiye, kadın mühendis ve yönetici oranını artıracak
"Geleceği Şekillendiren Kadınlar" projesi, Şirketin, mühendisliğin toplum nezdinde yalnızca erkeklere ait bir meslek olduğu yönündeki algının değiştirilmesi hedefiyle hayata geçirdiği "Geleceği Şekillendiren Kadınlar" projesi, belirlenen bu hedeflere ulaşma konusunda en önemli dayanak noktasını oluşturuyor. Proje kapsamında, şirkette çalışan kadın mühendisler, genç mühendis adaylarına mentorluk desteği veriyor. Böylece genç mühendis adayları, okulda aldıkları teorik bilgileri, deneyime ve pratiğe dayalı bilgilerle destekliyor, iş hayatına daha iyi hazırlanıyor. Ayrıca, çok sayıda kız öğrencinin mühendislik fakültelerine girmesi teşvik ediliyor. Beraberinde mühendislik eğitimi alan kız öğrencilere destek sağlanıyor. Projenin ilk etabında geçen yıl Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliğiyle 10 mühendislik öğrencisine mentorluk desteği verilirken, bu yıl için yeni başvurular da başladı. Ayrıca, kısa süre önce FIRST Robotics Competition'ın (FRC) dünya finallerinde, "Engineering Inspiration Award'un sahibi olma başarısı gösteren Darüşşafaka Robot Kulübü'ne mentorluk desteği veren Siemens Türkiye çalışanları arasında kadın mühendislerin de bulunması söz konusu projenin olumlu çıktılarından biri olarak görülüyor. "Kadınların tam desteği ve katılımı şart" Açıklamada görüşlerine yer verilen Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Hüseyin Gelis, sürdürülebilir bir ekonomik büyüme için kadınların tam desteği ve katılımının şart olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Kadın çalışanların analitik zekası çok yüksek, perspektifleri çok yönlü ve problem çözme kabiliyetleri kuvvetli.
Hüseyin Gelis - 24.06.2019
Alman-Türk Ticaret Ve Sanayi Odası İstanbul'da 25.Yılını kutladı
Davetin önde gelen isimlerinden Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti resmi kalkınma ajansı, NRW Invest CEO'su Petra Wassner ise "25 yıl süren başarılı işbirliğimiz için AHK Türkiye'ye teşekkür ederiz ve 25. yıl dönümünü tebrik ederiz. Kuzey Ren -Vestfalya'dan yüzlerce firmanın Türkiye'ye yatırım yapmış olmasının yanı sıra,Kuzey Ren-Vestfalya da Türk şirketleri için çok özel bir hedef pazardır. 2018'de eyaletimize 44 Türk şirketi yatırım yapmış ve genişleme projeleri gerçekleşmiştir. Türkiye'nin Almanya'daki yatırımının yaklaşık yüzde 60'ı Kuzey Ren-Vestfalya'dadır" dedi. Siemens CEO'su Hüseyin Gelis, BSH CEO'su Haluk Kaya, SAP Genel Müdürü Uğur Candan, TOBB Başkan Yardımcısı Ayhan Zeytinoğlu ve TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski de davete katılanlar arasındaydı.
Hüseyin Gelis - 15.04.2019
Siemens'ten Tıp Dünyasına "Dijital Kalp" Desteği
Siemens Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Hüseyin Gelis, geçen yıl dijital ikiz teknolojisini gündeme getirdiklerini belirterek, "Fabrikalarda üretime başlamadan evvel sistem üzerinde dijital ikiz teknolojisi kuruyoruz.
Hüseyin Gelis - 22.03.2019
Uludağ Ekonomi Zirvesi
Siemens Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Gelis, "10 yıl içerisinde siber güvenlik alanındaki ihlaller dünyanın en büyük 10 suçundan biri olacak.
Hüseyin Gelis - 26.01.2019
Türkiye Açık Kaynak Platformu İçin İlk Toplantı Yapıldı
Toplantıya ayrıca NETAŞ Genel Müdürü Cemil Müjdat Altay, OBSS Genel Müdürü Zafer Şen, Red Hat Türkiye Genel Müdürü Haluk Tekin, Siemens Türkiye Genel Müdürü Hüseyin Gelis, TAI Genel Müdürü Temel Kotil, THY Genel Müdür Yardımcısı Ali Serdar Yakut, Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Serkan Öztürk, TÜBİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Kübra Erman Karaca, Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç, Türkiye Bilişim Derneği Başkanı Rahmi Aktepe, Vodafone Genel Müdürü Colman Deegan, Yazılım Sanayicileri Derneği Başkanı Doğan Ufuk Güneş, Ziraat Teknoloji Genel Müdürü Osman Tanaçan da iştirak etti.
Hüseyin Gelis - 26.10.2018
Siemens ve Temsan'dan İş Birliği
Siemens tarafından yapılan açıklamaya göre, Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Hüseyin Gelis ve TEMSAN AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Toprak, iyi niyet anlaşması imzaladı.
Hüseyin Gelis - 18.10.2018
2018 Brıca İstanbul Zirvesi
İSTANBUL (AA) – Siemens AG Yönetim Kurulu Üyesi Cedrik Neike, "Dijital İpek Yolu olarak adlandırdığımız Çin'in Kuşak ve Yol Girişimi'nin (BRI) başarılı bir geleceğe sahip olabilmesi için dijitalizasyon konusunda ciddi destek sunmayı ve bu geleceği şekillendirebilmeyi amaçlıyoruz." dedi. Neike, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) tarafından düzenlenen Çin'in Kuşak ve Yol Girişimi'nin (BRI) iş dünyası ayağı olan 2018 BRICA İstanbul Zirvesi'nde yapılan Kuşak ve Yol Girişimi Paneli'nde bir konuşma yaptı. BRI'ın çağımızın en kapsamlı girişimleri arasında yer aldığını belirten Neike, şunları söyledi: "Siemens olarak BRI'ı destekleyerek üç temel hedefe ulaşmayı amaçlıyoruz. İlk olarak, girişim içinde yer alan ülkelerdeki proje ortaklarımız ve müşterilerimizle iş birliği kurarak, BRI ülkelerinin kritik projelerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmayı hedefliyoruz. İkinci olarak, farklı ekonomik bölgeler, iş ortakları ve ülkeler arasında köprü kurma misyonunu üstlenerek çok taraflı iş birliğini artırmak istiyoruz. Üçüncü olarak da Dijital İpek Yolu olarak adlandırdığımız BRI'ın başarılı bir geleceğe sahip olabilmesi için dijitalizasyon konusunda ciddi destek sunmayı ve bu geleceği şekillendirebilmeyi amaçlıyoruz." "Adil bir uluslararası iş birliğini desteklemeye devam edeceğiz" Dijital Kuşak ve Yol Paneli'nde konuşan Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Hüseyin Gelis de, Siemens Türkiye olarak, kıtaların ve global ekonomi içindeki önemli merkezlerin kesişme noktasında bulunan İstanbul'da bu zirvenin düzenlenmesini önemsediklerini söyledi.
Hüseyin Gelis - 07.09.2018
Alman İş Dünyası Tüsiad'ın Davetlisi Olarak Türkiye'de
Dernekten yapılan açıklamaya göre, TÜSİAD Almanya Ağı Başkanı ve Siemens Türkiye Başkanı Hüseyin Gelis'in yönetimindeki toplantıya BDI Genel Sekreteri Dr.
Hüseyin Gelis - 07.09.2018
Tüsiad: Türkiye - Almanya İş Dünyası Ortaklığı Derinleşiyor
TÜSİAD Almanya Ağı Başkanı ve Siemens Türkiye Başkanı Hüseyin Gelis'in yönetimindeki toplantıya BDI Genel Sekreteri Dr.
Hüseyin Gelis - 23.06.2018
Geleceğin Kadın Mühendislerine Siemens Türkiye Desteği
"Dezavantajı yaratan nedenleri ortadan kaldırmak bizlerin sorumluluğunda" Açıklamada görüşlerine yer verilen Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Hüseyin Gelis, mühendislik alanındaki cinsiyet ayrımına dikkati çekerek, "Ülkemizde ne yazık ki mühendislik kadınlar için dezavantajlı olarak değerlendirilen meslek gruplarının başında geliyor.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hüseyin Gelis Haberleri | Hüseyin Gelis Kimdir - Haberler - Hüseyin Gelis haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hüseyin Gelis kimdir, hayatı ve biyografisi. TÜSİAD'ın Dijital Türkiye Konferansı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.3.2021 01:22:21. #1.16#
title