HÜSEYİN BÜRGE HABERLERİ

Hüseyin Bürge haber, Hüseyin Bürge son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hüseyin Bürge

Hüseyin Bürge

Doğum Yeri Kırklareli / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1955

Hüseyin Bürge Kimdir ?

Hüseyin Bürge, 1955 yılında Kırklareli’ne bağlı Çeşmeköy’dedoğdu. Bürge, ilkokulu baba ocağı Merkez Çeşmeköy’deokuyarak, orta öğretimini Edirne İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Yüksek öğrenimini ise İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nde tamamlayan Bürge, bu okuldan 1980 yılında mezun oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Hüseyin Bürge - 30.03.2018
Merkez Efendi Şehir ve Seyyid Nizam Kütüphaneleri Açıldı
Açılışa, AK Parti İstanbul milletvekilleri Hüseyin Bürge, Halis Dalkılıç, Ahmet Hamdi Çamlı, AK Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar ve vatandaşlar katıldı.
Hüseyin Bürge - 19.03.2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti İl Başkanlığını Ziyaret Etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saat 10.30 sıralarında Kısıklı'daki Cumhurbaşkanlığı konutundan çıkarak Beyoğlu Sütlüce'deki AK Parti İstanbul İl Başkanlığına geçti. Burada ziyarette bulunan Erdoğan'a Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, AK Parti İl Başkanı Bayram Şenocak, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Hüseyin Bürge ve Ahmet Hamdi Çamlı da katıldı.
Hüseyin Bürge - 09.03.2018
Bayrampaşa'da Parklar Modernize Ediliyor
Başkan Atila Aydıner'in ev sahipliğinde düzenlenen açılış törenine eski Sağlık Bakanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu'nun yanı sıra AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Selamat, Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürü Necati Aktuğ Şahin, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülaziz Yeniyol, Bayrampaşa İlçe Müftüsü Yılmaz Küçük, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Kemal Oğuz Kıdıl, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar, şairin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Hüseyin Bürge - 20.02.2018
TBMM Başkanı Kahraman, Makedonya Cumhurbaşkanı İvanov ile Görüştü
Görüşmeye; Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır ile Türkiye-Makedonya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Hüseyin Bürge de katıldı.
Hüseyin Bürge - 20.02.2018
Makedonya Cumhurbaşkanı İvanov Meclis'te
Görüşmeye; Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır ile Türkiye-Makedonya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Hüseyin Bürge de katıldı.
Hüseyin Bürge - 16.02.2018
Bağcılar Belediyesi'nin "Emekli Kalemler Öykü Yazarlığı" Atölyesi
AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge ise, "Kalem hareketlenirse güzel, kitap okunursa güzel.
Hüseyin Bürge - 16.02.2018
Emekli Kalemler 'Bizim Öykülerimiz'i Çıkardı
Yoğun bir katılımın gösterildiği "Bizim Öykülerimiz" isimli kitabın tanıtımına AK Parti İstanbul Miletvekilleri Hüseyin Bürge, Feyzullah Kıyıklık, yazar Taha Akyol ile oyuncu ve yazar İclal Aydın, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, ve vatandaşlar katıldı.
Hüseyin Bürge - 16.02.2018
Emekli Kalemler 'Bizim Öykülerimiz'i Çıkardı
Yoğun bir katılımın gösterildiği "Bizim Öykülerimiz" isimli kitabın tanıtımına AK Parti İstanbul Miletvekilleri Hüseyin Bürge, Feyzullah Kıyıklık, yazar Taha Akyol ile oyuncu ve yazar İclal Aydın, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, ve vatandaşlar katıldı.
Hüseyin Bürge - 11.02.2018
Rumeli'nin En'leri 2017" Ödül Töreni
Konuşmaların ardından Müezzinoğlu'nun yanı sıra AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, bazı sanatçı, bürokrat, gazeteci, yazar ile kurum ve kuruluşların bulunduğu "yılın enleri" seçilenlere ödülleri verildi.
Hüseyin Bürge - 17.12.2017
2018 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, 2002 yılından bu yana Türkiye'nin dış politikasının ekseninin "insan" olduğunu ifade etti.
Hüseyin Bürge - 08.12.2017
Eyüpsultan'da ABD'nin Kudüs Kararı Protesto Edildi
Eyüpsultan Camii önünde Cuma namazı sonrası ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olacak açıklamaları Sivil Toplum kuruluşları tarafından protesto edildi. Cami önünde toplanan grup, 'Kudüs Müslümanların İstikbal ve İstiklalidir, Kudüs Müslümanların Namusudur" yazılı pankartlar taşıdı. Protestoya AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, siyasi parti temsilcileri ve STK ilçe başkanlarının yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.
Hüseyin Bürge - 08.12.2017
ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in Başkenti Olarak Tanımasına Tepkiler
Aralarında AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Ayhan'ın da bulunduğu gruba 70'e yakın sivil toplum kuruluşu da destek verdi.
Hüseyin Bürge - 29.11.2017
Milli Eğitim ve Milli Savunma Komisyonları Yönetimleri Belli Oldu
Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanlığı, AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Başkanvekilliğine AK Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal, Sözcü AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, Katip AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz; Milli Savunma Komisyonu Başkanlığına AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, Başkanvekilliği Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Sözcü AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Katip AK Parti Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün oldu.
Hüseyin Bürge - 11.11.2017
Eyüpsultan Uzmanları Sertifikalarını Aldı
Eyüpsultan Tarihi Merkez (ESTAM) projesi kapsamında düzenlenen"ESTAM Rehberliği Rehberlikte Uzmanlaşma Programı"sertifika töreni gerçekleşti. Eğitimlerinin ardından yapılan sınavda başarı gösteren rehberlere sertifikaları,AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın ve İstanbul Rehberler Odası (İRO) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Eğinoğlu tarafından takdim edildi.
Hüseyin Bürge - 10.11.2017
Eyüp Sultan Cazibe Merkezi Olacak"
Eminönü'nden başlayıp Alibeyköy'de son bulacak Eminönü-Eyüp-Alibeyköy Tramvay hattının devam eden işlerden biri olduğunu ifade eden Uysal, şöyle konuştu: "Eminönü'nden Alibeyköy'e kadar olacak tramvay hattının açılması ulaşım sorunun çözümüne çok büyük katkı sağlayacak. Onda hem fikiriz. Onun için hızlı bir şekilde bitirmenin hesabını yaptık. Onu tamamlayacağız. Ama bu arada Sadece İstanbul ve Türkiye'den değil, bütün İslam dünyasından Eyüp Sultan Hazretlerini ziyarete gelenler var. Tramvay bu gelen insanların ulaşımını da rahatlatacak. İnşaat faaliyetleri güzel bir şekilde devam ediyor. Bir aksama olmazsa 2018 yıl sonu itibarıyla bitirmeyi planlıyoruz." Eyüp Sultan Camisi ve çevresi ile bu civardaki tarihi yerleri görmeye gelen turistlerin rahatlığı için yapılacak çalışmalara da değinen Uysal, şunları söyledi: "Eyüp Sultan Camisi ve çevresi İstanbul'un fethinden beri önemli ve tarihi bir merkezimiz. Burada, aslına uygun, tarihi dokusunu bozmadan neler yapabileceğimizi konuştuk. İnanıyorum ki kısa bir süre içerisinde burada meydan düzenlemelerine başlamış olacağız. Birkaç sene içerisinde de Eyüp Sultan dediğimiz zaman, buralar Türkiye ve İstanbul adına bir çekim ve cazibe merkezi olacak." Alibeyköy'deki trafik sorununu da çözmek için uğraşacaklarını vurgulayan Uysal, şunları kaydetti: "Alibeyköy merkez trafiğine girmeden, İGDAŞ'ın hemen karşısında oradan Silahtarağa'dan Vardar Caddesi'ne bir tünelle geçmeyi planlıyoruz. Bu tünelle oradaki trafiği rahatlatmış olacağız. Herhalde bir ay içerisinde başlayıp 800 metrelik tüneli, 6-7 ay içerisinde bitirmiş olacağız. Yani 2018'in ikinci yarısında tüneli bitirmiş ve hizmete açmış oluruz. Bu yapılacak işler Eyüp için hayırlı olsun." Açıklamanın ardından Uysal, AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı ve Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, tramvay yolunun geçeceği noktada fotoğraf çektirdi.
Hüseyin Bürge - 05.11.2017
İü Eğitim Bilimleri Binası Temel Atma Töreni
Çavuşoğlu, daha da güzel işler yapacaklarını vurgulayarak, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bunu yapmak için bizde imkan da var, bizde cesaret de var, bizde çalışkanlık da var, bunu bilesiniz. Birileri iş yapar ama birileri sadece konuşur. Birileri insana yapılan yatırımla değerin yükseleceğini, Türkiye'nin yükseleceğini düşünür, birileri bir şeyler yapmaya çalışanları kötülemekle, bir şeyleri yapmaya çalışanlara muhalefet etmekle yükseleceğini düşünür. Halbuki ne olursa olsun, insanların yapabileceği yapıcı eleştiriler her zaman için ufuk açıcı olmuştur. Biz isteriz ki bize yapılan eleştiriler yapıcı olsun, daha iyisini yapmaya bizi sevk etsin. Ama böyle bir yapıcı eleştiri maalesef göremiyoruz. Sadece, belden aşağıya yapılan muhalefet anlayışı, sayın Cumhurbaşkanımıza hakaret etmekle oylarının yükseleceğini düşünen bir muhalefet anlayışı var bizde. 'Sayın Cumhurbaşkanımız kaybetsin de Türkiye ne olursa olsun.' bakış açısı sergileyen bir bakış açısı var bizde. Onun için biz işimize bakacağız. Kim ne yapıyor, kim ne söylüyor onlara kulak vereceğiz, eğer yapıcıysa üzerimize düşeni yapacağız, eğer yapıcı değilse yıkıcıysa kendi yolumuza koyulup, yola revan olup bundan sonra da atılımlarımızı yapmaya devam edeceğiz." Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, inşaat bitene kadar çalışacak olanlara da başarılar dileyerek, Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop, AK Parti İstanbul milletvekilleri Hüseyin Bürge, Şirin Ünal, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof.
Hüseyin Bürge - 03.10.2017
AK Parti Milletvekilleri Eyüp İlçesi Adının Eyüp Sultan Olarak Değiştirilmesini İstedi
İçişleri Komisyonu, Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nı görüşmek üzere toplandı. AK Parti İstanbul milletvekili Hayati Yazıcı, Ayşe Nur Bahçekapılı, Haydar Ali Yıldız, Mehmet Muş ve Hüseyin Bürge, Eyüp ilçesinin isminin Eyüp Sultan olarak değiştirilmesine ilişkin kanun teklifi verdi.
Hüseyin Bürge - 14.09.2017
Üsküp'teki Tophane Merkez Camisi'nin Temeli Atıldı
TDV, Makedonya İslam Birliği (Diyanet İşleri Başkanlığı) ve Üsküp'ün Çayır Belediyesi iş birliğinde yürütülecek projenin temel atma törenine, Makedonya İslam Birliği Başkanı Süleyman Recepi, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Yüksel Salman, AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, Çayır Belediye Başkanı İzet Meciti, Türkiye'nin Üsküp Büyükelçiliği Müsteşarı Murat Sümer, ülkedeki Türk kurumlarının temsilcileri ve diğer konuklar katıldı.
Hüseyin Bürge - 13.07.2017
Beyoğlu Belediyesinden Çifte "15 Temmuz" Kitabı
Tanıtım toplantısına AK Parti Milletvekilleri Fatma Benli, Hüseyin Bürge, Ahmet Hamdi Çamlı ile çok sayıda kişi katıldı.
Hüseyin Bürge - 30.05.2017
TBMM Genel Kurulu
AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, canı pahasına alevlerle mücadele eden itfaiyecilerin vatandaşların canını ve malını koruduğunu ve kurtardığını söyledi.
Hüseyin Bürge - 24.05.2017
Uluslararası Balkan Üniversitesinde Mezuniyet Heyecanı
Makedon Halk Tiyatrosu'ndaki mezuniyet törenine, Bakan Yılmaz'ın yanı sıra Makedonya Başbakan Yardımcısı Festim Halili, Makedonya'nın Türk kökenli Devlet Bakanı Beycan İlyas, AK Parti Milletvekilleri Hüseyin Bürge ve Zeki Aygün, ülkedeki Türk kurumlarının temsilcileri, Türkiye'den gelen konuklar, veliler ve öğrenciler katıldı.
Hüseyin Bürge - 12.04.2017
Bayrampaşa'dan Balkanlara Kardeşlik Köprüsü" Projesi
Bayrampaşa Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'ndeki etkinliğe, AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, CHP İstanbul Milletvekili Bihlun Tamaylıgil, Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Adnan Şahinler'in yanı sıra şehit ve gazi aileleri, emniyet mensupları da katıldı.
Hüseyin Bürge - 08.04.2017
İstanbul'da Balkan Medya Grup Çalıştayı
Birçok Balkan ülkesinden çok sayıda medya yetkililerinin bir araya geldiği Balkan Medya Grup Çalıştayı toplantısı Avcılar Deniz Köşk Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirildi. Toplantıya, AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, Tek Rumeli Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Baykal, Batı Trakya Türkleri Derneği Başkanı Necmettin Hüseyin, Balkan ülkelerinden Türkiye'ye gelen çok sayıda medya yöneticileri vesivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hüseyin Bürge Haberleri | Hüseyin Bürge Kimdir - Haberler - Hüseyin Bürge haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hüseyin Bürge kimdir, hayatı ve biyografisi. Cumhurbaşkanı Erdoğan nikah törenlerine katıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.11.2021 15:27:21. #1.16#

title