Hüsem Hatipoğlu Haberleri

Hüsem Hatipoğlu haber, Hüsem Hatipoğlu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hüsem Hatipoğlu - 23.04.2017
Bakan Müezzinoğlu'ndan Çocuklara Bisiklet
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından hediye edilen bisikletler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen etkinlikte, çocuklara dağıtıldı. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinin Zeytinburnu Şubesindeki etkinliğe, Bakan Müezzinoğlu'nun Danışmanı Hüsem Hatipoğlu ve Dernek Genel Başkanı Necmettin Hüseyin Adaletoğlu ile dernek üyeleri katıldı.
Hüsem Hatipoğlu - 23.04.2017
Bakanı Müezzinoğlu'ndan Çocuklara 23 Nisan Hediyesi
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinin Zeytinburnu Şubesindeki etkinliğe, Bakan Müezzinoğlu'nun Danışmanı Hüsem Hatipoğlu ve Dernek Genel Başkanı Necmettin Hüseyin Adaletoğlu ile dernek üyeleri katıldı.
Hüsem Hatipoğlu - 11.05.2016
Gemi'de Sağlık Denetimi Çalıştayı
Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, yaptığı açıklamada, gemilerde halk sağlığı risklerinin Türkiye'de önlenmesi amacıyla kurumları tarafından denetimler yapıldığını söyledi.
Hüsem Hatipoğlu - 25.04.2016
Ketem'den 5 Milyon Kişiye Kanser Taraması
Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, Kanser Erken Teşhis ve Tarama Merkezleri (KETEM) ile kanser taramalarının başarılı bir şekilde yapıldığını belirterek, "Bu merkezler, 2015 yılında 5 milyon vatandaşımızın kanser taramasını gerçekleştirmiş ve bu taramaları mobil tırlarla halkın ayağına kadar götürmüştür.
Hüsem Hatipoğlu - 21.04.2016
Sıtma, Ölüm Riski Azalsa da Hala En Riskli Hastalık"
Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, sıtmadan ölümlerde son 15 yıl içerisinde yüzde 60, vaka sayısında da yüzde 37 oranında düşüş kaydedilmesine rağmen hastalığın hala dünyada enfeksiyon sağlık risklerinin en önemlilerinden olduğunu ifade etti.
Hüsem Hatipoğlu - 14.04.2016
Sağlık Bakanlığından "Jet-lag" Broşürü
Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, özellikle hızlı ve uzun uçak yolculukları sonrası vücudun zaman uyumunu oluşturan biyolojik ritmin bozulması sonucu "jet-lag" denilen durumun oluştuğunu, bu konuda hazırlanan 'Jet-Lag' el broşürlerinin, seyahat sağlığı merkezlerinde dağıtıldığını bildirdi.
Hüsem Hatipoğlu - 06.04.2016
Gemi Adamı Sağlığına Katkı Çalıştayı
Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, dünyada en fazla gemi adamına sahip ülkelerden biri olan Türkiye'de yaklaşık 174 bin gemi adamı bulunduğunu bildirdi.
Hüsem Hatipoğlu - 31.03.2016
Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hatipoğlu Açıklaması
Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, dünyanın ebola salgınından kurtulduğunu belirterek, "29 Mart'ta Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü başkanlığında toplanan 9. Acil Komite, Batı Afrika'daki ebola virüs salgınının artık uluslararası önemi haiz, halk sağlığı tehdidi oluşturmadığını açıklamıştır" dedi.
Hüsem Hatipoğlu - 24.03.2016
Dünya Tüberküloz Günü
Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, tüberküloz dahil birçok hastalığın teşhisinde kullanılan dijital radyografi cihazlarından son iki yıl içinde bin adet alındığını bildirdi.
Hüsem Hatipoğlu - 23.03.2016
Angola'ya Gidecekler İçin Sarıhumma Uyarısı
Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) tespitleri doğrultusunda sarıhumma hastalığının yayılım gösterdiği Angola'ya gideceklerin mutlaka bu hastalığa karşı aşılanması gerektiğini bildirdi.
Hüsem Hatipoğlu - 15.03.2016
14 Mart Tıp Bayramı Kutlama Töreni
Törene, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Tarkan Alpay, Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, İl Sağlık Müdürü Selami Albayrak, Halk Sağlığı Müdür Vekili Mustafa Özdemir, Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu Koordinatörü Erol Kısmet, ilçe sağlık ve toplum sağlığı müdürleri, ile kamu hastanelerinin yöneticileri katıldı.
Hüsem Hatipoğlu - 11.03.2016
Van'da Kanser Tedavi Ünitesi Teknolojik Cihazlarla Donatıldı
Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Uzm. Dr. Hüsem Hatipoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Van'a açık ihale yöntemiyle alanında dünyanın son teknolojik yapısına sahip "Linac" adı verilen radyoterapi cihazını içinde barındıran modern bir kanser tedavi ünitesi kazandırıldığını anımsattı.
Hüsem Hatipoğlu - 10.03.2016
Bursa'ya Yoğun Bakım Desteği
Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kurulumu gerçekleştirilen cihazlarla önemli bir boşluğun büyük bir oranda dolacağına ve yaşama tutunma ihtiyacı olan hastalara büyük katkı sağlanacağını söyledi.
Hüsem Hatipoğlu - 07.03.2016
Seyahat Sağlığı El Kitabı"Nın 2'nci Baskısı Dağıtılıyor
Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, halk sağlığının korunması kapsamında seyahat sağlığına ilişkin bilgilendirmenin çok önemli olduğunu belirtti.
Hüsem Hatipoğlu - 07.03.2016
Seyahat Sağlığı Kitabı'nın Dağıtımına Başlandı
SEYAHAT SAĞLIĞI DANIŞMA HATTI'NDAN 7/24 HİZMET Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Uzm. Dr. Hüsem Hatipoğlu da yurtdışına seyahat yapacak vatandaşların sağlığı için gerekli önlemlerin aldığını belirtti.
Hüsem Hatipoğlu - 04.03.2016
Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hatipoğlu Açıklaması
Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, Afyon Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesi için kanser tedavisinde kullanılan 2 linac cihazının açık ihale yöntemiyle alındığını bildirdi.
Hüsem Hatipoğlu - 23.02.2016
Sağlık Bakanlığından "Zika Virüsü" Broşürü
Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, Zika virüsünün özgün tedavisi ve koruyucu aşısının bulunmadığını belirterek, "Virüsün nasıl bulaştığını, yaptığı klinik tabloyu ve korunma yöntemlerini iyi bilmek gerekir. Bu bilinci oluşturabilmek düşüncesiyle 'Zika Virüs Hastalığı El Broşürü' hazırlanmıştır" dedi.
Hüsem Hatipoğlu - 17.02.2016
Foça'nın Devlet Hasta Hanesi Dört Dörtlük
Foça Halkı adına açıklama yapan Hasta yakını Tülin Özkan"Bu üst düzey cihazların Foça Devlet Hastanesi'ne kazandırılmasında emeği geçen, T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Uzm. Dr. Hüsem Hatipoğlu , Sayın Daire Başkanı Yunus Ustaosman'a ve Başhekimi Dr.
Hüsem Hatipoğlu - 15.02.2016
Türkiye'den En Çok Seyahat Komşu Ülkelere Yapıldı
Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, 2015'te Türkiye'den 1 milyon 143 bin 377 kişinin Gürcistan'a, 898 bin 919 vatandaşın Yunanistan'a, 659 bin 140 kişinin de Bulgaristan'a seyahat ettiğini bildirdi.
Hüsem Hatipoğlu - 04.02.2016
4 Şubat Dünya Kanser Günü
Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, "Sağlık Bakanlığı olarak kanser tedavi ve tanısında vatandaşlarımızın en son teknolojiye hızlı bir şekilde ulaşabilmelerini sağlamanın yanı sıra koruyucu hekimlikteki çalışmalarımız da büyük bir hızla devam etmektedir" dedi.
Hüsem Hatipoğlu - 28.01.2016
Aa Günün
(10.48) 11- Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, Zika virüsünün Orta ve Güney Amerika, Pasifik Adaları, Tropikal Afrika ve Güney Doğu Asya bölgelerinde daha çok görüldüğünü, virüsün artış eğiliminde olduğunu söyledi.
Hüsem Hatipoğlu - 28.01.2016
Zika Virüsü Artış Eğiliminde"
Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, Zika virüsünün Orta ve Güney Amerika, Pasifik Adaları, Tropikal Afrika ve Güney Doğu Asya bölgelerinde daha çok görüldüğünü, virüsün artış eğiliminde olduğunu söyledi.
Hüsem Hatipoğlu - 08.01.2016
Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hatipoğlu Açıklaması
Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, "Son iki yılda dünyanın kabusu haline gelen ebola virüs salgını durma noktasına geldi.
Hüsem Hatipoğlu - 05.01.2016
Tüberkülozda "Dijital Röntgen" Dönemi
Tüberkülozla mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğünce alımı yapılan dijital röntgen cihazları, anında görüntüleme sonucu ile hastalara daha hızlı hizmet verecek.
Hüsem Hatipoğlu - 17.12.2015
Sağlık Bakanlığında Atamalar
AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Müsteşar Yardımcılıklarına Dr. Yasin Erkoç, Hüseyin Çelik, Dr. Şuayip Birinci ve Tarkan Alpay getirildi.  Kurum Başkanlıklarına da atamalar yapıldı. Buna göre, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığı görevine Dr. Hakkı Yeşilyurt, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığına Prof. Dr. İrfan Şencan, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanlığına Doç. Dr. Osman Arıkan Nacar atandı.  Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü görevini ise Dr. Hüsem Hatipoğlu yürütecek.
Hüsem Hatipoğlu - 14.12.2015
Seyahat Sağlığı, Eğitim ve Değerlendirme Çalıştayı
Kemer ilçesindeki bir otelde gerçekleştirilen çalıştayın açılışında konuşan Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, uluslararası öneme sahip halk sağlığını risklerinin Türkiye'ye girmesini önlemek amacıyla uluslararası giriş noktalarında gerekli her türlü sağlık tedbirinin alındığını söyledi.
Hüsem Hatipoğlu - 09.12.2015
Sağlık Bakanlığından Acil Tedavi İçin Basınç Odaları
Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, Sağlık Bakanlığının ihtiyaç planlaması kapsamında 6 Hiperbarik Oksijen Tedavi Ünitesinin alımının yapıldığını söyledi.
Hüsem Hatipoğlu - 02.12.2015
Yurt Dışı Seyahatine Çıkacaklara "Kolera" Uyarısı
Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, yurt dışı seyahatine çıkacakların kolera salgınında koruyucu önlemlere çok dikkat etmesi gerektiğini belirterek, "Pişmemiş yiyeceklerin yenmemesi, çiğ meyve ve sebzelerin tüketilmemesi, mutlaka temiz olduğundan emin olunan su ve içeceklerin tüketilmesi gerekir" dedi.
Hüsem Hatipoğlu - 22.11.2015
Sağlık Bakanlığı 150 Endoskopi Cihazı Aldı"
Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, açık ihale yöntemiyle 150 endoskopi cihazı alındığını belirterek, "Alanında son teknoloji ürünü bu cihazların, Edirne'den Konya'ya, ülkemizin dört bir tarafındaki uzmanı ve servisi olan hastanelerimizde önümüzdeki günlerde kurulumuna başlanacaktır" dedi.
Hüsem Hatipoğlu - 16.11.2015
Meme Kanseri Taramalarına Yatırım
Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, Genel Müdürlükleri tarafından 103, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından da 90 olmak üzere son bir yıl içinde 200'e yakın mamografi cihazı alımı yapıldığını belirterek, "Bu cihazların Türkiye'nin dört bir tarafındaki ilgili merkezlere kurulumu devam etmektedir" dedi.
Hüsem Hatipoğlu - 12.11.2015
Felçli Hastalar Sanal Ortamda Yürüyerek Sağlığına Kavuşacak
Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son yıllarda tıbbın çeşitli alanlarında robot teknolojisinden yararlanıldığını söyledi.
Hüsem Hatipoğlu - 23.10.2015
Sağlık Bakanlığı Hava Yolu Çalışanlarına Hijyen Kitabı Dağıtıyor
Konu hakkında bilgi veren Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Uzm. Dr. Hüsem Hatipoğlu, "Genel Müdürlüğümüz tarafından 'Havacılıkta Hijyen ve Sağlık Rehberi' hazırlanmıştır.
Hüsem Hatipoğlu - 21.10.2015
Sağlık Bakanlığından Akciğer Hastalığı Tedavisinde Önemli Adım
Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, akciğer hastalıklarının teşhis ve tedavisi için 80 bronkoskopi cihazının alımının yapıldığını ve cihazların Türkiye'nin dört bir tarafındaki hastanelere dağıtımının yapılacağını söyledi.
Hüsem Hatipoğlu - 14.10.2015
Sağlık Müdürü Kişioğlu, İstanbul'da Ziyaretlerde Bulundu
 Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü'nde de temaslarda bulunan Kişioğlu, Genel Müdür Hüsem Hatipoğlu'nu ziyaret ederek, Kapıkule Sınır Kapısı'nda seyahat sağlığı, güvenliği ve bulaşıcı hastalıkla mücadele konusunda bilgilendirme yapılabilecek sağlık kabini talebini iletti.
Hüsem Hatipoğlu - 30.09.2015
Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hatipoğlu Açıklaması
Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, "Bugüne kadar geçtiğimiz seneler dahil hiçbir hacımızda Mers-CoV virüsüne rastlanmamıştır.
Hüsem Hatipoğlu - 22.09.2015
Bu Merkez Dünyadaki Tüm Çağrılara Cevap Veriyor
Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, yenilenen Tele Sağlık Merkezi'nin dünyanın neresinde olursa olsun gelen tüm çağrılara cevap verebilecek kapasitede olduğunu belirterek, "Her çeşit uzman konsültan desteğiyle bayrak ayrımı yapmadan tüm gemilere ücretsiz destek sağlanmaktadır" dedi.
Hüsem Hatipoğlu - 11.09.2015
Sağlık Bakanlığından Kanser Tedavisinde Önemli Adım
Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, kanser tedavi cihazı Lineer Akseleratör Radyografi Sistemi ve Ek Donanımları alanında dünyanın bu yılki en büyük ihalesinin 7 Eylül'de gerçekleştirildiğini ve 14 cihaz alımının yapılacağını bildirdi.
Hüsem Hatipoğlu - 25.08.2015
Sağlık Bakanlığından Hacı Adaylarına Özel Ekip
Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 3 ay önce Diyanet İşleri Başkanlığı, Türk Hava Yolları, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü ile Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü yetkililerinin katılımıyla toplantı yaptıklarını söyledi.
Hüsem Hatipoğlu - 01.07.2015
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İftarı
Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Dr. Hüsem Hatipoğlu, "Gülen yüzlerin Batı Trakya'ya da yansımasını istiyorum.
Hüsem Hatipoğlu - 26.06.2015
Seyahat Enfeksiyonlarında Paniğe Gerek Yok"
Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, Türkiye'de 2013'te 285, geçen yıl ise 233 sıtma vakasının görüldüğünü belirterek, "Ülkemizde sarıhumma vakası 2014 yılında hiç görülmemiştir.
Hüsem Hatipoğlu - 19.06.2015
Güney Kore'deki Mers Salgını
Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, bir ayda Güney Kore'deki MERS-CoV enfeksiyon vakalarındaki hızlı artışın ve buna bağlı ölümlerin görülmesi üzerine dikkatlerinin o bölgeye yöneldiğini belirterek, "Ülkemize Güney Kore'den gelen uçak sefer sayısı haftada 24 civarındadır.
Hüsem Hatipoğlu - 15.06.2015
Yurtdışı Seyahatlerde Kısa Mesajla Sağlık Uyarısı
AYŞE ŞENSOY - Sağlık Bakanlığı, yurtdışına seyahat eden Turkcell abonelerine, sağlık problemiyle karşılaşmaları halinde bilgi alabilecekleri telefon numarası ve internet sitesini kısa mesajla bildirecek.   Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, Turkcell ile yapılan işbirliği ile vatandaşların yurtdışı seyahatlerinde bilgilendirilmesi amacıyla başlatılan kısa mesaj hizmetiyle ilgili AA muhabirine açıklamalarda bulundu.
Hüsem Hatipoğlu - 23.05.2015
Tatilcilere "Seyahat Aşısı" Uyarısı
Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, yurtdışına seyahat edecek vatandaşlara, olası enfeksiyon ve bulaşıcı hastalıklardan korunmaları için seyahat aşılarını yaptırmaları uyarısında bulundu.
Hüsem Hatipoğlu - 25.04.2015
Sıtma Yılda 580 Bin Can Alıyor
Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, Dünya Sıtma Günü nedeniyle AA muhabirine yaptığı açıklamada, sıtmanın, parazit taşıyan sivrisineklerin sokmasıyla bulaştığını söyledi.
Hüsem Hatipoğlu - 24.04.2015
Hacı Adaylarına Menenjit Aşısı Uyarısı
Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, Suudi Arabistan'a hac veya diğer nedenlerle seyahat edeceklere hareket tarihlerinden en az 10 gün önce menenjit aşısı yaptırması çağrısında bulundu.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hüsem Hatipoğlu Haberleri | Hüsem Hatipoğlu Kimdir - Haberler - Hüsem Hatipoğlu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hüsem Hatipoğlu kimdir, hayatı ve biyografisi. Bakan Müezzinoğlu'ndan Çocuklara Bisiklet.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 17.1.2021 04:23:20. #1.15#
title