Hikmet Tosun Haberleri

Hikmet Tosun haber, Hikmet Tosun son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hikmet Tosun 7.7.2020
Sinop Tarihi Cezaevi ve Müzesi'nde restorasyon çalışmaları başladı
AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, beraberinde İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun ve AK Parti İl Başkanı Uğur Giresun ile Tarihi Cezaevi ve Müzesi'nde incelemede bulundu.
Hikmet Tosun 27.2.2020
Hz. İsa'nın çarmıha gerildiği haçı muhafaza eden taş sandık bulundu
'11 BİN ESER GÜN YÜZÜNE ÇIKARILDI? Sinop'un bir liman kenti olduğunu ve insanlığın en eski yerleşim yerlerinden birisi olduğunu belirten Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, hem kent tarihi hem de dünya tarihinin aydınlatılması bakımından Balatlar Yapı Topluluğu kazısının önemine vurgu yaptı.
Hikmet Tosun: Kadınların ahı tuttuHikmet Tosun 18.2.2020
Hikmet Tosun 9.1.2020
Sinop Tarihi Cezaevi ve Müzesi geçen yıl 290 bin kişiyi ağırladı
İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sinop Tarihi Cezaevi ve Müzesi'nin bölgede yer alan müzeler arasında en çok ziyaretçi ağırlayan yapı olduğunu söyledi.
Hikmet Tosun 4.12.2019
2 bin 500 yıllık Sinop Kalesi, restore edilecek
Kalenin yıllara yorgun düştüğünü ifade eden İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, zamanla kalenin önemli bölümlerinde kopmaların meydana geldiğini söyledi.
Hikmet Tosun 4.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 4
Görüntü Dökümü ------------- -Gökyüzünde uçuş sırasında çekilen görüntüler -İlçe merkezi ve körfezin görüntüsü -Anıt alanına inişleri -İlker ile röp -Uçuş öğretmenin açıklamaları -İker'in annesi Haber-Kamera Ufuk AKTUĞ/İSKENDERUN,(Hatay), ===================================== 2 bin 500 yıllık Sinop Kalesi, restore edilecek Sinop'ta, Gaskalılar tarafından yapılan, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan 2 bin 500 yıllık Sinop Kalesi'nde surlarda tehlike oluşturan taş kopmaları üzerine restorasyon çalışması başlatıldı.   Sinop kentinin bulunduğu yarımada üzerinde kurulu, MÖ 7. yüzyılda kenti korumak amacıyla inşa edilen Roma, Bizans ve Anadolu Selçukluları döneminde onarılan Sinop Kalesi'nin surlarında taş düşmeleri yaşanmaya başladı. Gaskalılar tarafından yapılan, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan 2 bin 500 yıllık Sinop Kalesi'nde tehlike oluşturan taş düşmeleri üzerine Kültür ve Turizm Bakanlığı restorasyon için harekete geçti. Bakanlık tarihi kalenin restorasyonunu yaptırarak, taş düşmelerinin önüne geçecek.   Kalenin yıllara yorgun düştüğünü ifade eden İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, zamanla kalenin önemli bölümlerinde kopmaların meydana geldiğini söyledi.
Hikmet Tosun 21.10.2019
Tarihi Sinop Cezaevi Kültürel Miras Restorasyon Projesi
Maviş, şunları kaydetti: "Bu gelişmeyi de çok önemli görüyorum. Birçok medeniyetin beşiği olan Sinop, taşıdığı bu mirasla dünya şehirleri arasına girebileceği bir potansiyele sahip. Bu kente hep beraber sahip çıkarak bizden sonrakilere de bize miras bırakıldığı gibi daha güçlü bir şekilde bırakmak istiyoruz. Öncelikle Sinop'un tarihi, kültürel mirasını hep birlikte canlandırmamız lazım. Sinop'un surlarını, Tarihi Sinop Cezaevi'ni, geçmişe baktığımızda bunların bize miras olarak bırakılmasına rağmen iyi korunamadığı, dolayısıyla Sinop açısından bir zenginlik üretecek şekilde bugünlere taşınamadığını görüyoruz. Bu aslında hazinenin içinde yaşayıp da hazinenin kıymetini bilmemek gibi bir durum. Sinop'ta herkesin bu konuyu sahiplenmesi ve desteklemesi lazım. Yani kentin paydaşlarıyla bir araya gelerek hep birlikte meselelere sahip çıkarak kenti geleceğe taşımalıyız. Bu konuda bizim de üzerimize düşen görev ne ise onu yerine getirmeye ve desteklemeye hazırız." İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun da Tarihi Sinop Cezaevi Kültürel Miras Restorasyon Projesi için AB'nin Türkiye'ye verdiği 9 milyon avronun Sinop için ilk hibe kredisi olduğunu söyledi.
Hikmet Tosun 10.6.2019
Sinop bayramda ziyaretçi akınına uğradı
İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çok iyi geçen bir tatil sürecini geride bıraktıklarını söyledi.
Hikmet Tosun 29.5.2019
Boyabatlı küçük ressamların başarısı
Törene İl Emniyet Müdür Yardımcısı Alpaslan Özdağlı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salim Akbaş, Mimarlar Odası Sinop Temsilcisi Mehmet İsmet Aykın, Boyabat Yaşar Topçu Yatılı Bölge Okulu Görsel Sanatlar öğretmeni Aşkın Ayrancıoğlu ile öğrenciler katıldı.
Hikmet Tosun: Sinop Batum FuarındaHikmet Tosun 11.5.2019
Hikmet Tosun: Sinop'ta Turizm HaftasıHikmet Tosun 15.4.2019
Hikmet Tosun 14.4.2019
Mutlu Şehir Sinop 1 Milyon Turist Hedefini Büyüttü
Yeni turizm sezonunda kente gelen ilk turist kafilesi, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun ve turizmciler tarafından, özel bir tesiste çiceklerle karşılandı.
Hikmet Tosun 11.3.2019
Başkanlar Harmandalılılarla Buluştu
Türk Halk Müziğinin sevilen isimleri Sebahat Akkiraz ve Hikmet Tosun'un sahne aldığı dayanışma gecesine CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP Eskişehir İl Başkanı Abdülkadir Adar ile çok sayıda Eskişehirli katıldı.
Hikmet Tosun 18.2.2019
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: "Turizm Hedeflerini Büyüttük"
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: "Turizm hedeflerini büyüttük" SİNOP - Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Turizm hedeflerini büyüttük. Bu hedefler doğrultusunda Sinop'a da çok iş düşecek" dedi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Sinop'a geldi. Bakan Ersoy, Sakarya Caddesi üzerinde esnaf ziyaretinde bulundu. Ardından AK Parti İl Başkanlığını ziyaret eden Ersoy buradan Sinop Tarihi Cezaevine geçti. Sinop Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun'dan cezaevi hakkında bilgiler alan Bakan Ersoy burada yaptığı açıklamada, "Sinop Kültür Merkezinin açılışı vesilesiyle bugün Sinop'tayız.
Hikmet Tosun 30.1.2019
Mutlu Şehir" 1 Milyon Ziyaretçi Hedefine Ulaştı
İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentin güzelliklerinin, insanları özellikle yaz aylarında Sinop'a çektiğini söyledi.
Hikmet Tosun 4.9.2018
Tarihi Cezaevi 220 Bin Ziyaretçi Ağırladı
İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sinop Tarihi Cezaevi ve Müzesinin bölgenin en fazla ziyaretçi çeken turizm noktalarından biri olduğunu söyledi.
Hikmet Tosun 31.8.2018
Mutlu Şehir" Sinop 300 Bin Turistle Rekor Kırdı
İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen yıl 900 bin ziyaretçi ağırlayan kentin özellikle yaz sezonunun son iki aylık diliminde yoğun bir kalabalığa ev sahipliği yaptığını söyledi.
Şu an buradasınız: Hikmet Tosun Haberleri | Hikmet Tosun Kimdir - Haberler - Hikmet Tosun haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hikmet Tosun kimdir, hayatı ve biyografisi. Sinop'taki gizli tünel gün yüzüne çıktı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.8.2020 01:46:11. #1.14#
title