HİKMET ERENKAYA HABERLERİ

Hikmet Erenkaya haber, Hikmet Erenkaya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hikmet Erenkaya

Hikmet Erenkaya

Doğum Yeri Kocaeli / Türkiye
Doğum Tarihi 10.10.1953 - ...

Hikmet Erenkaya Kimdir ?

Hikmet Erenkaya, 10 Ekim 1953'te Kocaeli'de doğdu. Babasının adı Cemal, annesinin adı Hatice'dir. Mimar; İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Bölümü'nü bitirdi. Mimar olarak çalıştı. Kocaeli Mimarlar Odası Başkanlığı görevinde bulundu. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Orta düzeyde Almanca bilen Erenkaya, evli ve 2 çocuk babasıdır.
Biyografinin devamı için tıklayın
Hikmet Erenkaya - 24.06.2016
Eski İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Sirmen Cezaevinde - Kocaeli
Aynı davada, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan eski Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Erenkaya'yla ilgili kararın ise Yargıtay 11.
Hikmet Erenkaya - 24.06.2016
Eski İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Sirmen Cezaevinde
Aynı davada, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan eski Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Erenkaya'yla ilgili kararın ise Yargıtay 11.
Hikmet Erenkaya - 25.07.2015
Bakan Işık, Kocaeli'de Düğün Törenine Katıldı
Çiftin düğün törenine Bakan Işık'ın yanı sıra eski Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti Kocaeli milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, İlyas Şeker, Zeki Aygün, Mehmet Akif Yılmaz, Eski CHP Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, protokol üyeleri ve aile yakınları katıldı.
Hikmet Erenkaya - 09.07.2015
Eski Başkan Köse, ''Biz Kol Kola Yürümüş İnsanlarız''
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun ev sahipliğinde gerçekleşen iftar programına, mevcut 12 ilçe belediye başkanının yanı sıra geçmiş dönemlerde ilçe ve belde belediye başkanlığı yapmış isimler katıldı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün başta olmak üzere, İzmit Belediyesi eski Başkanı Erol Köse, İzmit Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı ve Kocaeli eski Milletvekili Hikmet Erenkaya gibi isimlerin katıldığı iftar programı Sekapark Otel'de gerçekleşti.
Hikmet Erenkaya - 17.02.2015
Eski Belediye Başkanları Sirmen ve Erenkaya'ya Hapis
Kocaeli'nde görev yaptıkları dönemde "zimmet" suçunu işledikleri iddiasıyla yargılanan eski büyükşehir belediye başkanları Sefa Sirmen ve Hikmet Erenkaya'ya 6'şar yıl 3'er ay hapis cezası verildi.
Hikmet Erenkaya - 23.06.2014
CHP ve MHP'nin Çatı Adayı Önerisi
Geçmiş dönemlerde CHP'de milletvekili, bakan olarak görev yapmış 42 siyasetçi, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı gösterilmesine karşı olduklarını belirten bir bildiri yayınladı.
Hikmet Erenkaya - 16.06.2014
CHP'de İkinci Muharrem İnce
Kocaeli'nin Başiskele İlçesi'nde CHP'nin dün yapılan ilçe kongresinde başkanlığa Muharrem İnce seçildi. Seçim sonunda partililer, "CHP'ye ikinci Muharrem İnce geldi" esprileri yaptı.  Kocaeli'nin yeni ilçelerinden Başiskele'de CHP ilçe teşkilatı 30 Mart yerel seçimlerinin ardından istifa etti. Atanan kayyum heyeti kararıyla da yeniden olağanüstü kongreye  gidildi. Belediye Kültür Merkezi'nde dün yapılan ve oldukça hareketli geçen kongrede  istifa eden eski başkan Sezai Solak yeniden aday olurken, karşısına da CHP'nin ağır toplarından Yalova Milletvekili Muharrem İnce ile adaş olan Muharrem İnce liste çıkardı.  Kongreye CHP Milletvekili Haydar Akar, CHP eski milletvekili Hikmet Erenkaya, CHP Büyükşehir adayı Tahsin Tarhan, CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan da katıldı.
Hikmet Erenkaya - 01.05.2014
İzmit'te 1 Mayıs Yürüyüşü
İzmit'te merkez Bankası önünde toplanan yaklaşık 5 bin kişi, 1 Mayıs'ı kutlamak için Cumhuriyet Parkı'na yürüdü.  'İşçi kenti' olarak da anılan İzmit'te Devrimci İşçi Sendikaları (DİSK) önclüğünde düzenlenen 1 Mayıs kutlamasına Birleşik Metal- İş, Eğitim- Sen, Sağlık- Sen, bazı siyasi parti ve sivil toplum örgüt yönetici ve temsilcileri katıldı. CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan,  İl Başkanı Yalçın Kuşkan, eski milletvekili Hikmet Erenkaya'nın da aralarında bulunduğu grup saat 13.
Hikmet Erenkaya - 02.03.2014
CHP'li Karayalçın: AKP'yi Bütün Kentlerden Göndereceğiz
İzmit Halkevi'nde CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahsin Tarhan'ın proje tanıtım toplantısına konuk konuşmacı olarak eski CHP Parti Meclisi Üyesi Murat Karayalçın, CHP milletvekilleri Haydar Akar, Hurşit Güneş, Mehmet Hilal Kaplan, CHP İzmit Merkez Belediye Başkan Adayı Sefa Sirmen, eski milletvekili Hikmet Erenkaya, CHP'li Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Seyit Torun ile çok sayıda partili katıldı.
Hikmet Erenkaya - 05.01.2013
İzmit'te Mühendis ve Mimarlardan Meşaleli Protesto Yürüyüşü
Yürüyüşe CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, eski CHP Milletvekili Hikmet Erenkaya, CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, Kocaeli Baro Başkanı Tamer Solakoğlu, Kocaeli Tabip Odası Başkanı Kemal Keşmer ile bazı sivil toplum örgütlerinin temsilcileri de katıldı.
Hikmet Erenkaya - 06.11.2012
Yeni Mahalle Spor Kulübü Lokaline Kavuştu
Lokalin açılışına İzmit Belediye Başkanı Dr Nevzat Doğan, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Murat Aydın, Futbol İl Temsilcisi Mithat Ağa, Hakem İl Kurulu Başkanı Yusuf Say, CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, AK Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Tutuş, Eski Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya, Yeni Mahalle Muhtarı Tuncay Aşkın, Yeni Mahalle Spor Kulübü Başkanı Hayrettin Sevinç, İzmit Belediyesi Meclis Üyeleri, Kulüp Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Hikmet Erenkaya - 29.10.2012
Kocaeli 18'inci Kent Bayramlaşması'nda Buluştu
KENTİN DİNAMİKLERİ BİRARADA Bu yıl 18'inci kez düzenlenen Kent Bayramlaşması renkli görüntülere sahne oldu. Bayramlaşma programına Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Milletvekilleri Sibel Gönül, İlyas Şeker ve Mehmet Ali Okur, Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Tahir Büyükakın, Başkan Danışmanı Ömer Polat, CHP Eski Milletvekillerinden Sefa Sirmen ve Hikmet Erenkaya, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Hikmet Erenkaya - 28.10.2012
Kılıçdaroğlu Cumhuriyet Şöleni Yürüyüşüne Katıldı
İzmit'te saat 19.00'de Merkez Bankası önünden başlaması ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da buradan itibaren vatandaşlarla birlikte yürümesi planlanan Cumhuriyet Şöleni Yürüyüşü, bu noktada trafiğin tıkanması nedeniyle biraz ileriye alındı. Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP milletvekilleri Hurşit Güneş, Mehmet Hilal Kaplan, Haydar Akar, CHP eski milletvekilleri Sefa Sirmen ve Hikmet Erenkaya'nın da katıldığı yürüyüşe, izdiham olabilir düşüncesiyle, Kemal Kılıçdaroğlu yaklaşık 2 kilometrelik yürüyüş Yolu'nun yarısından katıldı.
Hikmet Erenkaya - 28.10.2012
Kılıçdaroğlu İzmit'te Cumhuriyet Şöleni Yürüyüşüne Katıldı
İzmit'te saat 19.00'de Merkez Bankası önünden başlaması ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da buradan itibaren vatandaşlarla birlikte yürümesi planlanan Cumhuriyet Şöleni Yürüyüşü, bu noktada trafiğin tıkanması nedeniyle biraz ileriye alındı. Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP milletvekilleri Hurşit Güneş, Mehmet Hilal Kaplan, Haydar Akar, CHP eski milletvekilleri Sefa Sirmen ve Hikmet Erenkaya'nın da katıldığı yürüyüşe, izdiham olabilir düşüncesiyle, Kemal Kılıçdaroğlu yaklaşık 2 kilometrelik yürüyüş Yolu'nun yarısından katıldı.
Hikmet Erenkaya - 28.10.2012
"Ne Olursa Olsun Ankara'da Olacağız"
İzmit'te saat 19.00'da Merkez Bankası önünden başlaması ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da buradan itibaren vatandaşlarla birlikte yürümesi planlanan Cumhuriyet Şöleni Yürüyüşü, bu noktada trafiğin tıkanması nedeniyle biraz ileriye alındı. Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP milletvekilleri Hurşit Güneş, Mehmet Hilal Kaplan, Haydar Akar, CHP eski milletvekilleri Sefa Sirmen ve Hikmet Erenkaya'nın da katıldığı yürüyüşe, izdiham olabilir düşüncesiyle Kemal Kılıçdaroğlu yaklaşık 2 kilometrelik yürüyüş Yolu'nun yarısından katıldı.
Hikmet Erenkaya - 26.10.2012
Kocaeli, Kent Bayramlaşmasında Buluştu
Bu yıl 18'incisi düzenlenen Kent Bayramlaşması renkli görüntülere sahne oldu. Bayramlaşma programına Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Milletvekilleri Sibel Gönül, İlyas Şeker ve Mehmet Ali Okur, Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Tahir Büyükakın, Başkan Danışmanı Ömer Polat, CHP Eski Milletvekillerinden Sefa Sirmen ve Hikmet Erenkaya, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Hikmet Erenkaya - 26.06.2012
Siyasetçileri Buluşturan Düğün
SİYASETÇİLER DÜĞÜNE KATILDI CHP Kocaeli eski Milletvekilleri Salih Gün ve Hikmet Erenkaya ile CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan ve CHP'li Büyükşehir Meclis Üyesi Fahri Örengül'ün de katıldığı düğünde, çiftin şahitleri arasında Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan yer aldı.
Hikmet Erenkaya - 26.06.2012
Siyasetçiler Düğünde Buluştu
Eski Kirazlıyalı Belediye Başkanı Cevdet Şahin'in oğlu Umut Ulaş Şahin ile İlknur Sarıkaya'nın nikahı, Büyükşehir tarafından yapılarak halkın kullanımına sunulan Kirazlıyalı Parkı'nda gerçekleştirildi. Kır düğünü şeklinde geçen etkinlikte genç çiftin nikahını Başkan Karaosmanoğlu kıydı. CHP Kocaeli eski Milletvekilleri Salih Gün ve Hikmet Erenkaya ile CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan ve CHP'li Büyükşehir Meclis Üyesi Fahri Örengül'ün de katıldığı düğünde, çiftin şahitleri arasında Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan yer aldı.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hikmet Erenkaya Haberleri | Hikmet Erenkaya Kimdir - Haberler - Hikmet Erenkaya haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hikmet Erenkaya kimdir, hayatı ve biyografisi. Saffet Sancaklı sert çıktı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.4.2021 07:01:59. #1.15#
title