Henry Morgenthau Haberleri

Henry Morgenthau haber, Henry Morgenthau son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Henry Morgenthau - 24.04.2018
Trump'tan 24 Nisan Açıklaması
"Bugün, 20. yüzyılın en büyük toplu katliamlarından olan Meds Yeghern'de acı çekmiş olanların anısını hatırlıyoruz." ifadesini kullanan Trump, o dönem ABD'nin Osmanlı İmparatorluğu elçisi Henry Morgenthau'nun Ermeniler için gösterdiği çabaları da andı.
Henry Morgenthau - 22.04.2016
Düzeltme - "Obama'dan 1915 Yılı Olaylarına İlişkin Açıklama" Başlıklı Haberimizde "100. Yıl Dönümü"...
Açıklamasında, "20. yüzyılın ilk toplu mezalimi olan Meds Yeghern'i bu yıl da anıyoruz" ifadesini kullanan Obama, şunları kaydetti: "1915'ten başlayarak Osmanlı İmparatorluğu'nun Ermeni halkı, sürgün edildi, katledildi ve ölüme yürütüldü. Tarihi anayurtlarındaki kültür ve mirasları silindi. Tüm tarafları acılara maruz bırakan korkunç şiddet sırasında 1,5 milyon Ermeni can verdi. 1915 yılının dehşetleri gözler önüne serildiğinde, ABD Büyükelçisi Henry Morgenthau ABD hükümeti içinde alarm zilini çaldı ve Osmanlı liderlerine karşı durdu.
Henry Morgenthau - 22.04.2016
Obama'dan 1915 Yılı Olaylarına İlişkin Açıklama
Açıklamasında, "Bu yıl, 20. yüzyılın ilk toplu mezalimi olan Meds Yeghern'in 100. yılını anıyoruz" ifadesini kullanan Obama, şunları kaydetti: "1915'ten başlayarak Osmanlı İmparatorluğu'nun Ermeni halkı sürgün edildi, katledildi ve ölüme yürütüldü. Tarihi anayurtlarındaki kültür ve mirasları silindi. Tüm tarafları acılara maruz bırakan korkunç şiddet sırasında 1,5 milyon Ermeni can verdi. 1915 yılının dehşetleri gözler önüne serildiğinde, ABD Büyükelçisi Henry Morgenthau ABD hükümeti içinde alarm zilini çaldı ve Osmanlı liderlerine karşı durdu.
Henry Morgenthau - 24.04.2015
ABD Başkanı Obama 'Soykırım' Demedi!
"20. YÜZYILIN İLK TOPLU MEZALİMİ" Barack Obama, Türkiye'nin olduğu kadar 'ABD'de yerleşik Ermeni Diasporasının ve Ermenistan'ın merakla beklediği açıklamasını, bu yıl, beklenenden bir gün önce yaptı. "Bu yıl, 20. yüzyılın ilk toplu mezalimi olan Meds Yeghern'in 100. yılını anıyoruz" ifadesini kullanan Obama, "Osmanlı İmparatorluğu, 1915'ten başlayarak Ermeni halkı sürgün etti, Ermeniler katledildi ve ölüme yürütüldü. Tarihi anayurtlarındaki kültür ve mirasları silindi. Korkunç şiddet sırasında 1,5 milyon Ermeni can verdi. 1915 yılında yaşanan dehşetler gözler önüne serildiğinde, ABD Büyükelçisi Henry Morgenthau alarm zilini çaldı ve Osmanlı liderlerine karşı durdu.
Henry Morgenthau - 24.04.2015
Obama's Nuanced 1915 Statement Avoids "Genocide"
Obama mentioned three figures, though: U.S. Ambassador Henry Morgenthau, who "sounded the alarm inside the U.
Henry Morgenthau - 24.04.2015
Obama'nın 24 Nisan Açıklaması
Obama, bu yıl, beklenenin aksine açıklamasını bir gün öncesinden yaptı.  Açıklamasında, "Bu yıl, 20. yüzyılın ilk toplu mezalimi olan Meds Yeghern'in 100. yılını anıyoruz" ifadesini kullanan Obama, şunları kaydetti:   "1915'ten başlayarak Osmanlı İmparatorluğu'nun Ermeni halkı sürgün edildi, katledildi ve ölüme yürütüldü. Tarihi anayurtlarındaki kültür ve mirasları silindi. Tüm tarafları acılara maruz bırakan korkunç şiddet sırasında 1,5 milyon Ermeni can verdi. 1915 yılının dehşetleri gözler önüne serildiğinde, ABD Büyükelçisi Henry Morgenthau ABD hükümeti içinde alarm zilini çaldı ve Osmanlı liderlerine karşı durdu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Henry Morgenthau Haberleri | Henry Morgenthau Kimdir - Haberler - Henry Morgenthau haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Henry Morgenthau kimdir, hayatı ve biyografisi. Tarihte bugün ne oldu? 26 Nisan tarihinde ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi ön
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.5.2021 01:46:46. #1.16#

title