Hatice Cengiz Haberleri

Hatice Cengiz haber, Hatice Cengiz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hatice Cengiz - 24.11.2020
Cemal Kaşıkçı davası; Tanık dinlendi
İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, sanıklar Ahmet bin Muhammed el-Asiri ve Suud el- Kahtani'nin de bulunduğu firari 20 sanık katılmadı. Sanıkları CMK'dan atanan avukatları temsil etti. Müşteki Hatice Cengiz avukatıyla birlikte duruşmaya katıldı.
Hatice Cengiz - 20.10.2020
Son dakika haber | Kaşıkçı'nın nişanlısı ABD'de Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'a dava açtı
Edinilen son dakika gelişmesine göre Suudi Arabistan'ın İstanbul'daki Başkonsolosluğunda cinayete kurban giden Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'a ve bazı yetkililere, cinayetten sorumlu tutulmaları için ABD'de dava açtı.
Hatice Cengiz - 02.10.2020
Kaşıkçı'nın nişanlısı ve Washington Post'tan "Suudi Arabistan'ın ev sahipliğindeki G-20'ye...
Öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz ve Kaşıkçı'nın köşe yazarlığı yaptığı Washington Post'un yayın kurulu, liderlere, bu yıl Suudi Arabistan'ın ev sahipliğinde yapılacak G-20 Zirvesine katılmama çağrısı yaptı.
Hatice Cengiz - 01.10.2020
Son dakika haber: Kaşıkçı cinayeti davasında verilen karar, adalet beklentisine gölge düşürdü
Soruşturmanın Türkiye ayağı ilk saatlerde başlatıldı Türkiye'de ise konuyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz'in durumu Levent Polis Merkezi'ne bildirilmesi üzerine 2 Ekim 2018'de saat 16.
Hatice Cengiz - 30.09.2020
Kaşıkçı cinayetine ilişkin 2. iddianamede çarpıcı detaylar
İddianamede, maktul Cemal Kaşıkçı'nın evlilik is¸lemlerini bas¸latmak u¨zere 28 Eylül 2018'de Fatih Belediye Bas¸kanlıgˆına bas¸vuru ic¸in gittiklerinde, burada evlilik ic¸in bekar oldugˆuna dair belge alması gerektigˆi söylendiği anlatılarak, Kaşıkçı'nın buna mu¨teakip aynı gu¨n nis¸anlısı Hatice Cengiz ile Suudi Arabistan Krallıgˆı I·stanbul Bas¸konsoloslugˆuna gittiği belirtildi.
Hatice Cengiz - 09.09.2020
Son dakika haber! Kaşıkçı'nın nişanlısı Cengiz'e göre Suudi Arabistan'ın Kaşıkçı kararı uluslararası hukuka aykırı
Son dakika haberi... Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda cinayete kurban giden Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, cinayetle ilgili Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'daki Ceza Mahkemesinin verdiği kararla ilgili "Karar, uluslararası hukuka aykırı.
Hatice Cengiz - 03.07.2020
Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin dava
Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin davanın ilk duruşmasının tamamlandığını belirterek, "Türk yargısına güveniyoruz.
Hatice Cengiz - 03.07.2020
Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin davanın ilk duruşması sona erdi
Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin davada müşteki sıfatıyla ifade veren Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, "Cemal çok büyük bir ihanet ve kandırmacayla oraya çağrıldı.
Hatice Cengiz - 03.07.2020
Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin davanan ilk duruşması görüldü
SUUDİ  Arabistan Krallığı İstanbul Başkonsolosluğu'na 2 Ekim 2018'de girdikten sonra bir daha kendisinden haber alınamayan ve daha sonra öldürüldüğü ortaya çıkan gazeteci Cemal Kaşıkçı'yı katlettikleri iddiasıyla 20 Suudi sanığın gıyabında yargılandığı dava başladı. Duruşmada şikayetçi olarak ifade veren Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, "Çok büyük bir ihanet ve kandırmacayla o konsolosluğa çağırıldı (Cemal Kaşıkçı).
Hatice Cengiz - 03.07.2020
GAZETECİ CEMAL KAŞIKÇI'NIN ÖLDÜRÜLMESİNE İLİŞKİN DAVANIN İLK DURUŞMASI GÖRÜLDÜ (1)
-İFADE VEREN KAŞIKÇI'NIN NİŞANLISI HATİCE CENGİZ: "KONSOLOSLUKTAKİ UÇAN KUŞTAN BİLE ŞİKAYETÇİYİM" Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHA Suudi Arabistan Krallığı İstanbul Başkonsolosluğu'na 2 Ekim 2018'de girdikten sonra bir daha kendisinden haber alınamayan ve daha sonra öldürüldüğü ortaya çıkan gazeteci Cemal Kaşıkçı'yı katlettikleri iddiasıyla 20 Suudi sanığın gıyabında yargılandığı davanın ilk duruşması görüldü. Duruşmada şikayetçi olarak ifade veren Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, "Çok büyük bir ihanet ve kandırmacayla o konsolosluğa çağırıldı (Cemal Kaşıkçı).
Hatice Cengiz - 03.07.2020
Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin dava başladı
Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı müşteki Hatice Cengiz ile avukatı duruşmada hazır bulundu.
Hatice Cengiz - 03.07.2020
Cemal Kaşıkçı davası başlıyor
Nişanlısı Hatice Cengiz'le birlikte 2 Ekim 2018'de evlilik işlemleri için İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'na giden ve konsolosluğa yalnız giren gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürüldüğü ortaya çıkmıştı.
Hatice Cengiz - 26.05.2020
DTÖ, korsan maç yayınları yapan beoutQ'nun arkasında Suudi Arabistan olduğunu açıkladı
Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz de satışın engellenmesini istemişti.
Hatice Cengiz - 29.04.2020
Hatice Cengiz'den Premier Lig'e Newcastle United'ın satışını engelleme çağrısı
Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, Suudi Arabistan'ın, İngiliz Premier Lig ekiplerinden Newcastle United'ı satın almasının engellenmesini istedi.
Hatice Cengiz - 25.03.2020
Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin soruşturma tamamlandı
Uluslararası hukukun "mülkilik ilkesi" ve "1963 Tarihli Konsolosluk İlişkileri Hakkında Viyana Sözleşmesi" hükümleri de gözetilerek olayın araştırılması, aydınlatılması, öldürme eylemini gerçekleştiren ve planlayanların yargı önüne çıkarılmaları için tüm boyutlarıyla yürütülen soruşturmanın 24 Mart'ta tamamlanarak iddianame düzenlendiği bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Soruşturma kapsamında özetle, maktul, müşteki ve tespit edilen şüphelilerin cep telefonu görüşmelerine ilişkin HTS kayıtları çıkartılarak incelenmiş, maktulün konsolosluk binasına girişleri, şüphelilerin Türkiye'ye gelişleri, konsolosluk binası ve konutuna gidişlerine ilişkin kamera görüntüleri temin edilmiştir. Suudi Arabistan Başkonsolosluğu, başkonsolosluk konutu, araçları, maktulün evi, şüphelilerin konakladıkları otel odaları, şüphelilerden birinin telefon görüşmesi dikkate alınarak Yalova Samanlı Köyü'ndeki çiftlik evinde arama ve olay yeri inceleme işlemleri yapılmıştır. Maktulün dizüstü bilgisayarında gerekli incelemeler yapılmış, maktule ait 2 cep telefonu ve Ipad'in çalışmasını sağlayan şifreler ile iCloud'da yedeklemesinin temin edilerek gönderilmesi için Adalet Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü aracılığıyla muhatap ülkeye adli yardım talebi gönderilmiş, 54 kişinin tanık olarak beyanı alınmıştır." 20 şüpheli hakkında kırmızı bülten çıkarıldı Açıklamada, müşteki Hatice Cengiz ve tanıkların anlatımları, olay yerinde yapılan arama ve incelemeler sonucu düzenlenen olay yeri inceleme tutanakları ve raporları, kamera görüntüleri, havaalanı giriş-çıkış kayıtları, HTS döküm ve inceleme raporları, kriminal uzman raporları, adli tıp raporlara, bilirkişi raporları, Suudi Arabistan Mahkemesi'nde yapılan yargılamaya ilişkin duruşma notları ve elde edilen diğer tüm deliller doğrultusunda, iddianamede ismi geçen 20 şüpheli hakkında sulh ceza mahkemelerinden tutuklanmalarına yönelik yakalama emri kararları alındığı belirtildi.
Hatice Cengiz - 25.03.2020
Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin 20 şüpheli hakkında iddianame
20 şüpheli hakkında kırmızı bülten çıkartıldı İddianameye ilişkin bilgi notunda, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı olan müşteki Hatice Cengiz ve tanık beyanları, olay yerinde yapılan incelemeler ve aramalar, olay yeri inceleme tutanakları, kamera görüntüleri, hava alanı giriş-çıkış kayıtları, HTS döküm ve inceleme raporları, kriminal uzman raporları, adli tıp raporları, bilirkişi raporları Suudi Arabistan Mahkemesinde yapılan yargılamaya ilişkin duruşma notları ve elde edilen tüm deliller doğrultusunda 20 şüpheli hakkında sulh ceza hakimliklerinden tutuklanmalarına yönelik yakalama emri alındığı, İnterpol Daire Başkanlığı üzerinden tüm şüpheliler hakkında kırmızı bülten çıkarıldığı ve Suudi Arabistan Krallığı adli makamlarına iletilmek üzere iade talepnameleri düzenlenerek Adalet Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü'ne ulaştırıldığı belirtildi.
Hatice Cengiz - 25.03.2020
Cemal Kaşıkçı soruşturması tamamlandı
54 KİŞİ TANIK OLARAK DİNLENDİ Açıklamada soruşturma kapsamında;  -Maktul, şüpheli ve tespit edilen şüphelilerin cep telefonu görüşmelerine ilişkin HTS kayıtları çıkartılarak incelendiği -Maktülün konsolosluk binasına girişleri, şüphelilerin Türkiye'ye gelişleri, konsolosluk binası ve konutuna gidişlerine ilişkin kamera görüntüleri temin edildiği, -S.Arabistan Başkonsolosluğu, başkonsolosluk konutu, araçları, maktülün evi, şüphelilerin konakladıkları otel odaları, şüphelilerden birinin telefon görüşmesi dikkate alınarak Yalova Samanlı Köyü'ndeki çiftlik evinde arama ve olay yeri inceleme işlemleri yapıldığı, -Maktülün dizüstü bilgisayarında gerekli incelemeler yapıldığı, maktüle ait 2 adet cep telefonu ve Ipad'in çalışmasını sağlayan şifreler ile Icloud yedeklemesinin temin edilerek gönderilmesi için Adalet Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü aracılığıyla muhatap ülkeye adli yardım talebi gönderildiği, -54 kişinin de tanık olarak beyanının alındığına yer verildi.  20 ŞÜPHELİ İÇİN KIRMIZI BÜLTEN VE İADE TALEPNAMESİ DÜZENLENDİ Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz ve tanıkların anlatımları, olay yerinde yapılan arama ve incelemeler sonucu düzenlenen olay yeri inceleme tutanakları ve raporları, kamera görüntüleri, havaalanı giriş-çıkış kayıtları, HTS döküm ve inceleme raporları, kriminal uzman raporları, adli tıp raporları, bilirkişi raporları, Suudi Arabistan Mahkemesi'nde yapılan yargılamaya ilişkin duruşma notları ve elde edilen diğer tüm deliller doğrultusunda 20 şüpheli hakkında tutuklanmalarına yönelik yakalama emri kararı verildiği belirtildi.
Hatice Cengiz - 25.03.2020
CEMAL KAŞIKÇI SORUŞTURMASI TAMAMLANDI
54 KİŞİ TANIK OLARAK DİNLENDİ Açıklamada soruşturma kapsamında;  -Maktul, şüpheli ve tespit edilen şüphelilerin cep telefonu görüşmelerine ilişkin HTS kayıtları çıkartılarak incelendiği -Maktülün konsolosluk binasına girişleri, şüphelilerin Türkiye'ye gelişleri, konsolosluk binası ve konutuna gidişlerine ilişkin kamera görüntüleri temin edildiği, -S.Arabistan Başkonsolosluğu, başkonsolosluk konutu, araçları, maktülün evi, şüphelilerin konakladıkları otel odaları, şüphelilerden birinin telefon görüşmesi dikkate alınarak Yalova Samanlı Köyü'ndeki çiftlik evinde arama ve olay yeri inceleme işlemleri yapıldığı, -Maktülün dizüstü bilgisayarında gerekli incelemeler yapıldığı, maktüle ait 2 adet cep telefonu ve Ipad'in çalışmasını sağlayan şifreler ile Icloud yedeklemesinin temin edilerek gönderilmesi için Adalet Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü aracılığıyla muhatap ülkeye adli yardım talebi gönderildiği, -54 kişinin de tanık olarak beyanının alındığına yer verildi.  20 ŞÜPHELİ İÇİN KIRMIZI BÜLTEN VE İADE TALEPNAMESİ DÜZENLENDİ Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz ve tanıkların anlatımları, olay yerinde yapılan arama ve incelemeler sonucu düzenlenen olay yeri inceleme tutanakları ve raporları, kamera görüntüleri, havaalanı giriş-çıkış kayıtları, HTS döküm ve inceleme raporları, kriminal uzman raporları, adli tıp raporları, bilirkişi raporları, Suudi Arabistan Mahkemesi'nde yapılan yargılamaya ilişkin duruşma notları ve elde edilen diğer tüm deliller doğrultusunda 20 şüpheli hakkında tutuklanmalarına yönelik yakalama emri kararı verildiği belirtildi.
Hatice Cengiz - 09.03.2020
Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz'den BM ve AB'ye "meşruiyetinizi kanıtlayın" çağrısı Açıklaması
Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, Birleşmiş Milletler (BM) ve Avrupa Birliğine (AB) "meşruiyetlerini kanıtlamaları için" Kaşıkçı cinayetine ilişkin uluslararası soruşturma başlatma çağrısında bulundu.
Hatice Cengiz - 04.03.2020
ABD'li siyasetçilerden Kaşıkçı cinayetine dair gizli belgelerin yayımlanması çağrısı
Demokrat Senatör Ron Wyden ve Demokrat Temsilciler Meclisi Vekili Tom Malinowski, Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz ile beraber Kongre'de söz konusu cinayete ilişkin basın açıklaması yaptı.
Hatice Cengiz - 05.02.2020
Trump, seçimden önceki son "Birliğin Durumu" konuşmasını yaptı Açıklaması
Hatice Cengiz de konuşmayı salonda dinledi Trump'ın konuşmasını İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz de salonda dinledi.
Hatice Cengiz - 03.02.2020
Kaşıkçı'nın nişanlısı Cengiz, Trump'ın ABD Kongresinde yapacağı konuşmaya davet edildi
NEW Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz'in, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kongrede yarın akşam yapacağı Birliğin Durumu (State of the Union) konuşmasına katılacağı belirtildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hatice Cengiz Haberleri | Hatice Cengiz Kimdir - Haberler - Hatice Cengiz haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hatice Cengiz kimdir, hayatı ve biyografisi. Cemal Kaşıkçı cinayeti davasında iddianameler birleştirildi, şüpheli sayısı 26'ya çıkt
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.1.2021 08:53:53. #1.16#
title