Evren'in Cenazesinde "Haram Olsun" Diyen Kadın, 'Doğu'nun Başbuğu'nun Eşiymiş

Evren'in Cenazesinde "Haram Olsun" Diyen Kadın, 'Doğu'nun Başbuğu'nun Eşiymiş

12.05.2015 14:52 | Son Güncelleme: 12.05.2015 16:13

Kenan Evren'in cenazesinde helallik istenirken 'Haram olsun' diye bağıran kadının 'Doğu'nun Başbuğu' olarak bilinen Yılma Durak'ın eşi olduğu öğrenildi.

7. Cumhurbaşkanı ve 17. Genelkurmay Başkanı Kenan Evren bugün Ankara'da yapılan devlet töreninin ardından düzenlenen cenaze namazı sonrası toprağa verildi. Evren'in cenazesine 'Hakkımızı helal etmiyoruz' diyen iki kadın damgasını vurdu. Herkesin merak ettiği o kadınların kimliği ortaya çıktı. Kadınlardan birinin Ülkücü Hareketin önde gelen isimlerinden Yılma Durak'ın eşi olduğu öğrenildi.

"HARAM OLSUN" DEDİLER, KORUMALAR HAREKETE GEÇTİ

Kenan Evren'in naaşı, askeri cenaze aracıyla GATA'dan alınarak Genelkurmay Başkanlığı'na götürüldü. Törene katılım azdı. Sivil olarak sadece ailesi vardı. Camideki törende ortalık karıştı. Hellalik istenirken cemaatten güçlü şekilde 'Helal olsun' sesleri yükseldi. Bu sırada arka taraftan iki kadın 'Haram olsun' diye bağırdı. Bir anda korumalar harekete geçti. Kısa bir süreli bir arbede yaşandı.

"ONUN YÜZÜNDEN ÇOCUKLARIMI BABASIZ BÜYÜTTÜM"

Arbede sırasında kadınlardan biri yere düştü. Diğer kadın ise "Çocuklarımı onun yüzünden babasız büyüttüm" diye bağırdı.

'DOĞU'NUN BAŞBUĞU'NUN EŞİ ÇIKTI

'Hakkımı helal etmiyorum' diye bağıran kadınlardan birinin Ülkücü Hareketin önde gelen isimlerinden olan ve 'Doğu'nun Başbuğu' olarak bilinen Yılma Durak'ın eşi olduğu öğrenildi.


YILMA DURAK, İŞKENCELERİ BÖYLE ANLATMIŞTI

Protestocu kadının eşi olan Yılma Durak, 3 yıl önce bir gazeteye verdiği röportajında yaşadığı işkenceleri şöyle anlatmıştı:

4.5 yılı tecritte olmak üzere 6 yıl cezaevinde kaldım. İnsan, insana zulmederken eğlenir mi? Maksatları suçluluğumuzun ortaya çıkarılması değildi. Çırılçıplak soyuyorlardı. Kulak mememizden, göğsümüzden vücudumuza elektrik veriyorlardı.


Evren'in Cenazesinde 'Haram Olsun' Diyen Kadın, 'Doğu'nun Başbuğu'nun Eşiymiş
Evren'in Cenazesinde 'Haram Olsun' Diyen Kadın, 'Doğu'nun Başbuğu'nun Eşiymiş

Kaynak: Haberler.Com

Haber Yorumları (149)
ACI CANLAR: EYYY KENAN PAŞAZADE !!!! ALLAH EN DOĞRUSUNU BİLİR ELBET AMA BÜTÜN MAZLUMLAR NİYETİNE RUHUN VE BEDENİN CEHENNEM AZABINI HEP TATSIN. CENNET MAKAMINA ERİŞEMEYESİN !!!
MERYEM KORAMAZ: Bu haber ile ilgili yapmak istediğiniz yorumunuz.bu adam memleket düşmanıdır
MUSTAFA: gerçek islamla ruhunu yükseltirsin sahte islamlada malını
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title